rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 76 (73)

Toplam Ziyaret: 22.051.575 (20.121.904)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
21 Aralık 2020
Sayı : 875
Bu kayıt toplam
956 kez okundu.
fb sharer

ALANYA SOKAĞI İLE KUSHİMOTO BİRLEŞİYOR

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir ve Mersin'in en yoğun sosyal yaşam alanlarından olan Alanya Sokağı ile Kushimoto Sokağı'nı birleştirmek için çalıştıklarını söyledi.

Alanya Sokağı ile Kushimoto birleşiyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Özyiğit, "Alanya Sokağı'nı alttan veya üstten Kuşhimaoto Sokağı ile birleştirecek bir çalışmayı da gerçekleştirebiliriz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ile de görüştük. Henüz net bir karar verilmedi ama bu konuda çalışıyoruz." dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Alanya Sokağı'nda yapılan son çalışmaları yerinde inceledi.

Bölge sakinleri ve esnaflarla tek tek sohbet ederek, görüş ve önerilerini alan Başkan Özyiğit, Yenişehir'i katılımcılıkla yönettiklerini ve yaşanılabilir bir kenti hep birlikte oluşturacaklarına vurgu yaptı. Yenişehir Belediyesinin Alanya Sokağı'nı da kapsayan 12 sokak için hazırladığı proje kapsamında bölgede altyapı çalışmaları yapıldı.

Alanya Sokağı'ndaki üstyapı çalışmalarında da sona gelindi. Sokağa begonit taşlar döşenirken, çiçekli oturma bankları yerleştirildi. Ayrıca yeşillendirme çalışmaları da yapan Yenişehir Belediyesi, sokak boyunca yerleştirdiği dev saksılara hava temizleyici özelliği de bulunan Benjamin türü ağaçları dikti.

Başkan Özyiğit ayrıca Güvenevler Mahallesi'nde bulunan Alanya Sokağı ile İnönü Mahallesi'nde bulunan Kushimoto Sokağı'nı birleştirmek istediklerini belirtti. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nın ayırdığı iki sokak ile ilgili Başkan Özyiğit, "Alanya Sokağı'nı alttan veya üstten Kuşhimaoto Sokağı ile birleştirecek bir çalışmayı da gerçekleştirebiliriz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer ile de görüştük. Henüz karar verilmedi ama bu konuda çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Yapılan hizmeti korumak da çok önemli"

Vatandaşların yapılan çalışmalardan memnun olduğunu ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, "Alanya Sokağı'nda üst donatı grupları çalışmalarımız devam ediyor. Sokakta yeşillendirme yapıyor, ağaç ekemediğimiz alanlara ise büyük saksılarda ağaçlar koyuyoruz. Buraya estetik oturma bankları yerleştirdik.

Bu elbirliğiyle yürüyecek bir hizmet. Hem esnafımızın hem halkımızın son derece duyarlı olması ve burayı koruyup, kollaması lazım. Bu saksıların kül tablası ve çöp kutusu olmadığını bilmemiz ve ona göre davranmamız gerekiyor. Hizmet yapmak gibi yapılan hizmeti korumak ve devamlılığını sağlamak çok önemli. Burayı toparlıyoruz, inşallah hem esnafımız hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımıza faydalı olur.

Ve bu çalışmalar, vatandaşlarımız hem alışveriş yaparken hem de burayı yaşam alanı olarak kullanırken inanıyorum ki onlara daha çok rahat yardımcı olacaktır. Buranın yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kentimizi güzelleştirmeye ve Yenişehir'i daha yaşanılabilir bir mekân haline getirmeye devam edeceğiz. Alanya Sokağı ve çevresindeki 11 sokakla beraber bu adada yaptığımız çalışma buranın daha güzel olması adınaydı ve bunu başardık.

Vatandaşlarımız bizi görünce yüzleri gülüyor. Yüzde 99'luk bir memnuniyet oranı olduğunu da görüyoruz. Hizmet yapılır da memnuniyet olmaz mı, elbette ki olur ama bizim beklentimiz vatandaşlarımızın bu alanlara sahiplik etmesidir. Yani biz kamu malına zarar verildiğinde 'banane' bakışı kabul etmiyoruz." dedi.

"Daha çağdaş bir yaşam alanını hep birlikte sağlayacağız."

Alanya Sokağı'nda yapacakları işlerin henüz bitmediğini kaydeden Başkan Özyiğit, "Bu bölgede özellikle altyapıyı düzelttik daha sonra üstyapı çalışmaları yapıldı. Hem alt yapı hem de üstyapının burada yaşayan insanlara layık bir şekilde olması oldukça kıymetli bir iş. Halkımızla beraber burayı koruyacağız. Burada yasadışılığa müsaade etmeyeceğiz ve herkes birbirine saygılı olarak, birbirinin hakkını koruyacak.

Daha çağdaş bir yaşam alanını hep birlikte sağlayacağız. İnsanların kamu alanlarına zarar vermeye hakkı yok bu alan hepimizin, Mersin ve Yenişehir hepimizin, kimsenin bir başkasının hakkını gasp etmeye hakkı yok. Alanya Sokağı'nda yapacağımız işler daha bitmedi. Cephe çalışmaları yapacağız, aynı tip bir cephe çalışması görüntü kirliğini de ortadan kaldıracak.

Tabela ve tente çalışmaları için de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Zaman içeresinde bu dokunuşları gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla burası insanların vakit geçirmek için daha çok tercih edeceği alan olacak." şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İclal Bekiroğlu Kişisel Resim Sergisi açılıyor

_assets/fotograflar

Seçer, "Tarım her şeyden önemli"

_assets/fotograflar

'Bi Hareketine Bakar Hayat' başladı

_assets/fotograflar

Gültak, "Kentsel dönüşüm şart"

_assets/fotograflar

Kent Edebiyat Ödülü Nurdan Gürbilek'in..

_assets/fotograflar

'Evimiz Atölye' Projesi Erdemli'de

_assets/fotograflar

"What To Mersin" ile dünyaya açılıyoruz

_assets/fotograflar

Akdeniz'de her mahalleye hizmet

_assets/fotograflar

MIP'ye 'Yılın Liman İşletmecisi' ödülü

_assets/fotograflar

Toroslar'da hurma hasadı yapıldı

close Alanya Sokağı ile Kushimoto birleşiyor
Alanya Sokağı ile Kushimoto birleşiyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: