rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.089 (3.536)

Toplam Ziyaret: 19.459.312 (17.662.536)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
21 Aralık 2020
Sayı : 875
Bu kayıt toplam
280 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SABRİ TEKLİ, "SANAYİCİMİZ TÜM GÜCÜNÜ ORTAYA KOYDU"

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, enerji tüketim rakamlarındaki artışın, direk olarak istihdam ve üretim rakamlarını etkilediğini belirterek, 'Sanayicimiz pandemi döneminde de üretim hatlarını son sürat çalıştırmaya devam ediyor' dedi.

Sabri Tekli,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi kasım ayı elektrik tüketim rakamlarını değerlendiren Başkan Sabri Tekli, 'Kasım ayındaki elektrik tüketim rakamımız 47.767.216 kwh olarak 2019 yılı kasım ayı rakamlarına göre yüzde 22 artış gösterdi.

Aynı zamanda 2019 Yılının ilk 11 ayına bakıldığı zaman ise 2020 yılının aynı döneminde yüzde 14'lük bir artış gözlemliyoruz. Bu da Mersin sanayicisinin pandemiye rağmen üretmekten vazgeçmediğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor' dedi.

'Üretim hatlarında yavaşlama yok'

'Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgınından dolayı Mersin'de sanayi tesislerimiz çok ciddi önlemler ile çalışmalarını sürdürüyor' diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tekli, 'Enerji tüketim rakamlarımız sanayimizin gücünü ortaya koyan en önemli göstergedir.

Sanayicilerimizin pandemi sürecinde de bir önceki yıla göre çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğinin bir göstergesi olan bu rakamlar bizler adına büyük önem taşıyor. Şu an salgına karşı tüm tesislerimiz üst düzey önlemler ile üretimlerini devam ettiriyorlar. 2020 Yılını tüm olumsuz şartlara rağmen artıda kapatacağımız için mutluyuz' dedi.

'Bacalar tütmeye başlayacak'

Başkan Tekli, 'Mersin'de çok ciddi bir yatırımcı potansiyeli var. Bir de Mersin Limanı'nın aktifliğinden dolayı özellikle yakın bölgede bulunan illerden kentimize çok ciddi bir yatırım talebi var. Bu anlamda MTOSB Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımız hız kazandı. 3. Bölge'de çok kısa süre içerisinde fabrikalarımızın bacaları tütmeye başlayacak.

Aynı zamanda 4. ve 5. Bölgelerimiz için de çalışmalarımız ciddi anlamda devam ediyor. Şu an bölgemize yatırım yapmak için bekleyen 200'e yakın yatırımcımız var. Yönetim Kurulu olarak yaptığımız çalışmaların sonuna geldik.

Kısa süre içerisinde Mersin'e yeni yatırım alanları kazandırarak öncelikle kentimizde yeni istihdam alanları açacağız. Sonrasında ise gerçekleştirilecek olan ihracat ile ülke ekonomisine katkıda bulunacağız. Dünya genelinde böylesine ciddi sorunların yaşandığı bir dönemde elini taşın altına koyan tüm sanayicilerimize şükran borçluyuz' dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Lokmanoğlu, 'Yatırım için doğru yer Mersin'

_assets/fotograflar

Seçer, "Tüm denetimlerden başarıyla çıktık"

_assets/fotograflar

Atakan, "Gelecekten umutluyuz"

_assets/fotograflar

Doğru Parti kadrosuyla seçime hazır

_assets/fotograflar

Uzaktan eğitime tablet desteği sürüyor...

_assets/fotograflar

Su seviyesi düştü, çöpler ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Elektrik üretim kapasitesi 10Mv'a çıkarılacak

_assets/fotograflar

Toroslar'dan 'beyaz baston'

_assets/fotograflar

Pazar yerinde 'HES kodu' uygulaması

_assets/fotograflar

Geri dönüşüme talep arttı

close Sabri Tekli, "Sanayicimiz tüm gücünü ortaya koydu"
Sabri Tekli, "Sanayicimiz tüm gücünü ortaya koydu"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: