rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.044 (3.494)

Toplam Ziyaret: 19.459.267 (17.662.494)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
30 Kasım 2020
Sayı : 872
Bu kayıt toplam
425 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

Doğru Parti İl Yönetim Kurulu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir araya gelerek, şiddete karşı ortak mücadele çağrısında bulundu.

Şiddetin her türlüsüne karşıyız Şiddetin her türlüsüne karşıyız
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıya, İl Başkanı Muhsin Bayar'ın yanı sıra, Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Latife Zorkirişçi, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Emine Karakaş, İnsan Hakları, Sağlık ve Gençlik Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Eda Kuşçeri, Yönetim Kurulu üyesi Hamide Kırat ve Eğitim-Kültür ve Sanattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Tülin Doğan katıldı.

Açıklamayı yapan Tülin Doğan, dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye'de, kadınların değişik biçimlerde şiddete uğradığını belirterek, "Dünyada kadına yönelik şiddet, özellikle ekonomik, siyasal ve etnik sorunlarla iç içe geçerek artmaktadır.

Biz, Türkiye'de yüzde 37'si şiddet gören kadınlarız. Sokak ortasında, polislerin gözü önünde vahşice bıçaklanan kadınlarız. Çalışmak istediğimiz, gece sokağa çıktığımız için, eylem yaptığımız için saldırıya uğrayan kadınlarız.

Bütün bunların sona erdirilmesi için, bizler devletin kadınlara yönelik her türlü şiddet eylemini açık bir şekilde kınamasını, şiddete uğrayan kadınlar için sığınma evleri sayısının arttırılmasını, ücretsiz psikolojik danışmanlık, tıbbi destek ve yasal yardımların yapılmasını, aile içi şiddeti ve genel olarak kadın ve çocuklara yönelik psikolojik ve fiziksel şiddeti önlemek için kampanyalar ve ana baba eğitim programlarının başlatılmasını; evde, sokakta, işyerinde, gözaltında, cezaevinde yaşanan şiddetin sorumlularının yargılanmasını ve caydırıcı cezai önlemlerin alınmasını, kadınların ekonomik özgürlüğü için çalışmasının önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz.

Bu çerçevede herkesi mücadeleye çağırıyoruz. Çünkü bu sadece kadınların değil, tüm toplumun sorunu ve dolayısıyla insanlık sorunudur" diye konuştu.

Şiddetin olduğu bir ortamda huzurdan söz edilemez

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarının altını çizen Doğru Parti Mersin İl Başkanı Muhsin Bayar ise, "Dünyanın birçok yerinde kadına yönelik şiddet olaylarını üzülerek takip ediyoruz. Kadınların şiddet ve istismara maruz kaldıkları bir ortamda, toplumun huzur ve refahından söz edilemez. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Kadın ilk önce anamızdır. Anamıza yapılan şiddeti de asla kabul etmemiz mümkün değildir. Kadınların mutlu, şiddetten uzak ve sağlıklı bir toplumda yaşaması en büyük dileğimizdir" dedi.

Yönetim Kurulu toplandı

Öte yandan Doğru Parti İl Yönetim Kurulu, Muhsin Bayar Başkanlığında Şoförler Odası Toplantı Salonu'nda bir araya gelerek, İl Divan Kurulu ve Başkanlık Divanı'nı oluşturdu.

Pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilen toplantı; alınan kararların yanı sıra, yönetim kurulu üyelerinin de tanışma ve kaynaşmasına vesile oldu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Lokmanoğlu, 'Yatırım için doğru yer Mersin'

_assets/fotograflar

Seçer, "Tüm denetimlerden başarıyla çıktık"

_assets/fotograflar

Atakan, "Gelecekten umutluyuz"

_assets/fotograflar

Doğru Parti kadrosuyla seçime hazır

_assets/fotograflar

Uzaktan eğitime tablet desteği sürüyor...

_assets/fotograflar

Su seviyesi düştü, çöpler ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Elektrik üretim kapasitesi 10Mv'a çıkarılacak

_assets/fotograflar

Toroslar'dan 'beyaz baston'

_assets/fotograflar

Pazar yerinde 'HES kodu' uygulaması

_assets/fotograflar

Geri dönüşüme talep arttı

close Şiddetin her türlüsüne karşıyız
Şiddetin her türlüsüne karşıyız
Şiddetin her türlüsüne karşıyız
Şiddetin her türlüsüne karşıyız
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: