rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.657 (4.485)

Toplam Ziyaret: 20.135.534 (18.264.272)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Kasım 2020
Sayı : 869
Bu kayıt toplam
673 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TÜİOSB YOL PROJESİ DENETLENDİ

Mersin Valisi Ali İhsan Su, birinci proje alanındaki tüm tahsis işlemleri tamamlanan Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (TÜİOSB) yol projesiyle ilgili saha ziyaretinde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

TÜİOSB Yol projesi denetlendi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kurbanlı mevkiinde gerçekleşen incelemeler sırasında Tarsus Kaymakam Vekili Muhittin Pamuk, Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan, TUİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulhamit İzol ile TUİOSB yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

İncelemeleri kapsamında ilk olarak TÜİOSB Şantiye Ofisi'nde gerçekleşen toplantıda TUİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta'dan yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili olarak bir brifing alan Vali Su, altyapı ihale süreci başlayan TÜİOSB ile ilgili teknik konular hakkında katılımcılarla istişarede bulundu.

Vali Ali ihsan Su, daha sonra başlangıçta 5 bin kişiye nitelikli istihdam alanı yaratılması hedeflenen TÜİOSB'de Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün bu bölge ile ilgili olarak planladığı yol ve kavşak projeleriyle ilgili saha incelemelerinde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

2019 yılı Aralık ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımlarıyla temelleri atılan ve Tarsus İlçesi Kurbanlı Mevkii'nde, 170 hektar üzerine kurulacak olan Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB)'nin; Mersin'in ilk ve tek ihtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak istihdama büyük destek sunması ve kadın girişimciliğinde yenilikler yaratarak bölgesel değişime öncülük etmesi hedefleniyor.

Vali Su, Tarsus OSB Proje Alanına Yapılması Planlanan Kavşak ve Yol Çalışması Hakkında Bilgi Aldı

Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB)'nde yaptığı incelemelerinin ardından altyapı ihalesi yapılıp altyapı çalışmalarına başlanan Tarsus OSB proje alanına geçen Vali Su, burada Tarsus ilçesi sınırları içinde 530 Hektar alan üzerine kurulmuş olan ve tüm sanayi ve alt sanayi sektörlerinin faaliyet göstereceği Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (OSB) proje alanına yapılması planlanan kavşak ve yol çalışmaları ile ilgili olarak da Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Ruhi Koçak'tan bilgi aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 27 Kasım 2017 tarihinde tescil edilerek tüzel kişilik kazanan ve 5 bin 300 dönümlük arazi üzerine, Tarsus İlçesi Çamtepe, Sağlıklı ve Kurbanlı Mahalle sınırları içerisine kurulmuş olan Tarsus OSB'nin, Tarsus ve Mersin ekonomisine büyük bir ivme kazandırması hedefleniyor.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Seçer, "Ortak görevimiz Mersin"

_assets/fotograflar

Muhsin Bayar, 'Bunun adı yüzsüzlüktür'

_assets/fotograflar

Mobilya sektörü düzenleme istiyor

_assets/fotograflar

Başkanlar ortak yayında buluştu

_assets/fotograflar

Arı yetiştiricilerinin dertleri 'Sahte bal'

_assets/fotograflar

Mersin Agropark'ın inşası başlıyor

_assets/fotograflar

Kwaasteniet, Mersin Limanı'nı gezdi

_assets/fotograflar

Sıcaklıklar haşereyi artırdı

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, saha çalışmalarını inceledi

_assets/fotograflar

Gültak'tan MESİAD'a ziyaret

close TÜİOSB Yol projesi denetlendi
TÜİOSB Yol projesi denetlendi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: