rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.242 (3.134)

Toplam Ziyaret: 19.209.069 (17.437.617)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
19 Ekim 2020
Sayı : 866
Bu kayıt toplam
271 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ERDEMLİ'DE EBA DESTEK NOKTASI AÇILDI

Mersin Valisi Ali İhsan Su, eğitimde fırsat eşitliği adına, uzaktan eğitime çeşitli nedenlerle ulaşma imkanı olmayan kırsal kesimdeki öğrenciler için yerinde çözüm düşüncesi doğrultusunda Erdemli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi'nin destekleriyle oluşturulan 29 Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktalarının toplu açılışını yaptı.

Erdemli'de EBA Destek Noktası açıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Üzümlü mahallesinde oluşturulan EBA Destek Noktası'nda düzenlenen toplu açılış programına Vali Ali İhsan Su'nun yanı sıra; Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre Duru, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçe protokolü, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan Vali Su, Mersin genelinde 521 noktada EBA noktası kurulduğuna dikkat çekerek, Mersin'de eğitimin önünde hiçbir engelin olmadığını söyledi.

İnternet ve EBA sistemi üzerinden çocuklarımızın eğitiminin devam ettiğini kaydeden Vali Su; "Bu çerçevede ilimiz genelinde 521 adet EBA erişim destek noktası kurduk. Erdemli'de EBA destek noktalarının hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum, gerçekten önemli bir hizmet yapmışlar." ifadelerini kullandı.

Üzümlü, Şahna ve Sinap mahallelerinde kurdele keserek açılışını yaptığı EBA Destek Noktalarında öğrencilerin dersine katılan Vali Su, öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Erdemli temasları kapsamında Üzümlü, Şahna ve Sinap mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Ali İhsan Su, sorun ve taleplerini dinledi.

Doğal zenginliklerinin yanında, kültürel zenginlikleri de barındıran Sandal Vadisi'nde yer alan antik el basması izlerin yer aldığı mağaralarda incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, daha sonra Lemas Kanyonu ile Kayacı Vadisi'nde de incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı içerisinde yer alan 'Deniz ve Orman Okulu' projesi kapsamındaki eğitim kampına da bir ziyaret gerçekleştiren Vali Su, eğitim atölyelerini ziyaret ederek öğretmenlerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Bayar, "Çiftçimizi faiz yükü altında boğdular"

_assets/fotograflar

Pandemide şiddet arttı

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, 'Metro, marka kent olmanın göstergesidir'

_assets/fotograflar

Şiddetin her türlüsüne karşıyız

_assets/fotograflar

Kadına karşı sistematik şiddet, işkencedir!

_assets/fotograflar

Esnafa hibe desteği yolda

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Kadınlar üretiyor, Büyükşehir destek oluyor

_assets/fotograflar

Denizi sorumsuz insanlar kirletiyor

_assets/fotograflar

İlçe ziyaretleri sürüyor

close Erdemli'de EBA Destek Noktası açıldı
Erdemli'de EBA Destek Noktası açıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: