rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.922 (2.817)

Toplam Ziyaret: 19.208.749 (17.437.300)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
14 Eylül 2020
Sayı : 861
Bu kayıt toplam
518 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KADINLARDAN VİRÜSE KARŞI TEKNOLOJİK HAMLE

Mezitli Belediyesi ve Mersin Rotary Kulüplerinin işbirliği ile geçtiğimiz yıl başlatılan Girişimci Kadınlar Projesi (GİKA) kapsamında dağıtılan tabletlerle e-ticarete başlayan üretici kadınlar, virüs nedeniyle kaybettikleri müşterilerine yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

GİKA projesi kapsamında, 'Girişimcilikte elektronik ticaret', 'Girişimci kadınlar için pazarlama stratejileri', 'Elektronik ticarette hukuki sorumluluklarımız', 'Elektronik ticarette mali yükümlülükler ve sorumluluklarımız', 'Girişimci kadınlar için marka oluşturma', 'Tanıtımda sosyal medya kullanımı' ve 'Bankalardan mikro kredi ve kamu kurumlarından hibe destek alabilme imkanları' konularında gibi farklı konularda eğitim alan kadınlar, üretimde gösterdikleri maharetlerini, el ürünlerini pazarlamada da ustalıkla yapıyorlar.

Tezgahlar dünyaya açıldı

İlk etapta kursa başlarken bazı tereddütler yaşadıklarını dile getiren kadınlar, "Kadın Üretici Pazarlarımız son derece yoğun tedbirler altında hizmet vermeye devam ediyor. Buna karşın Korona virüsü döneminde evinden çıkamayan insanlar, internet alışverişine yöneldi. E-ticaret hakkında eğitim aldık. E-ticaretin inceliklerini öğrenmiştik. Biz de kurslardan aldığımız eğitimlerle internet satışlarına yöneldik. Bu sayede pazarımızı da genişletmiş olduk.

Küçük tezgahlarımız şimdi dünyaya açıldı. O kadar farklı yerlerden siparişler geliyor ki şaşırmamak elde değil. Ürünlerin siparişini alıp, müşterilere kargo ile gönderiyoruz. Hem gelemeyen müşterilerimize ulaşmanın mutluğunu yaşıyor hem de kendimizi ve insanlarımızı virüsten kormuş oluyoruz" dediler.

Mutlular

Geçtiğimiz yıl kadınların e-ticarete başlaması amacıyla başlatılan GİKA Projesinin meyvelerini koronavirüs döneminde verdiğini ifade eden CHP'li Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şunları söyledi:

"Daha virüsün adı bile yokken biz kadınlarımızı e-ticarete başlatmak için girişimlerde bulunmuştuk. 136 kadınımız kurslara başvurarak eğitim aldı ve kendilerine hediye edilen tabletlerle e-ticarete başladı. O zaman başlattığımız projenin önemi salgın döneminde daha iyi anlaşılmış oldu.

Kadınlarımız, son derece hijyenik şartlarda Kadın Üretici Pazarlarında açtıkları tezgahlardan satışlarını yaparken, aynı zamanda tabletleri ile de internet üzerinden satış yapma imkanı buluyor. Son derece de mutlu olduklarını görmek bizleri de mutlu ediyor. Daha önce şüphe ile başladıkları e-ticaret şimdi onlar için daha geniş bir pazarın açılmasını sağladı.

Önümüzdeki süreçte internet üzerinden satışın daha da yaygınlaşması için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Bayar, "Çiftçimizi faiz yükü altında boğdular"

_assets/fotograflar

Pandemide şiddet arttı

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, 'Metro, marka kent olmanın göstergesidir'

_assets/fotograflar

Şiddetin her türlüsüne karşıyız

_assets/fotograflar

Kadına karşı sistematik şiddet, işkencedir!

_assets/fotograflar

Esnafa hibe desteği yolda

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Kadınlar üretiyor, Büyükşehir destek oluyor

_assets/fotograflar

Denizi sorumsuz insanlar kirletiyor

_assets/fotograflar

İlçe ziyaretleri sürüyor

close Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle
Kadınlardan virüse karşı teknolojik hamle
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: