rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.650 (1.633)

Toplam Ziyaret: 20.790.807 (18.896.588)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Eylül 2020
Sayı : 860
Bu kayıt toplam
993 kez okundu.
fb sharer

MUSA ERYILMAZ'IN İSMİ YENİŞEHİR'DE YAŞAYACAK

Mersin Yenişehir Belediyesi, 2016 yılında hayatını kaybeden Mersin'in yetiştirdiği önemli Süper Lig hakemlerinden Musa Eryılmaz'ın ismini ilçedeki spor tesisine vererek ölümsüzleştirdi.

Musa Eryılmaz'ın ismi Yenişehir'de yaşayacak
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Ülkemize ve kentimize hizmet eden isimleri yaşatmaya devam eden Yenişehir Belediyesi, Güvenevler Mahallesindeki spor tesisine futbol hakemi Musa Eryılmaz'ın adını verdi. Yenişehir Belediyesi Musa Eryılmaz Spor Tesisi'nin açılışına Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Metin Solunoğlu, Musa Eryılmaz'ın eşi Ülkü Eryılmaz, kızı Beste Eryılmaz, abisi Arif Eryılmaz, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin İdman Yurdu (MİY) eski Kulüp Başkanlarından Muhsin Bayar, Mersinli eski FİFA kokartlı hakemler Selçuk Dereli ve Vedat Yüksel ve Musa Eryılmaz'ın hakem arkadaşları ile çok sayıda seveni katıldı.

"Yenişehir Belediyesi olarak değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz"

Korona virüs önlemlerinin titizlikle alındığı ve Musa Eryılmaz'ın sevdiği şarkıların da dinletildiği açılış töreninde Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in mesajı okundu. Başkan Vekili Metin Solunoğlu'nun okuduğu mesajda şu ifadelere yer verildi: "Bu güzel ve anlamlı günde aranızda bulunamadığım için üzüntülerimi paylaşıyorum. Genç yaşta aramızdan ayrılan, ülkemizin sporuna ve futbol hakemliğine en üst düzeyde hizmet etmiş sevgili Musa Eryılmaz hocamızın ismi yaşatılmalıydı. Ve Musa Eryılmaz'ın ismi buradaki tesisimizde, meclisimizin oy birliğiyle aldığı kararla sonsuza dek yaşayacak. Yenişehir Belediyesi olarak değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyor tekrar saygılarımı sunuyorum. Bir kez daha Musa Eryılmaz hocamıza Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum."

Ülkü Eryılmaz, eşi Musa Eryılmaz'ı anlattı

Törende konuşma yapan ve gözyaşlarını tutamayan Musa Eryılmaz'ın eşi Ülkü Eryılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'e teşekkür ederek, onur ve gurur duyduklarını söyledi. Musa Eryılmaz'ın Atatürkçü ve çok özel bir insan olduğunu belirten Ülkü Eryılmaz, "Musa Eryılmaz; Atatürkçü, eğitime, bilime ve spora çok önem veren idealist, emekçi, dürüst ve zorluklar karşısında yılmayan, baskılara boyun eğmeyen karşılaştığı olumsuzlar karşısında duygusallığını kaybetmeyen akıl ve mantık çerçevesinde çözmeye çalışan çok özel bir insandı. Sevgi dolu, neşeli, güler yüzlü ve çok çalışkandı. Sizler onu öğretmenliği ve futbol hakemliği döneminde tanıdınız ben ise onu üniversite öğrencisiyken tanıdım ve çok sevdim. Onu çok erken kaybettik, hayalleri ve idealleri yarım kaldı diye bazen düşünüyorum. Fakat elinden tuttuğu, yoktan var ettiği öğrenciler ve gençler şimdi meslek sahibi oldular. Bazıları milli sporculuktan milli takım antrenörlüğüne yükseldi. Türkiye'nin çeşitli illerinde çalışıyorlar ve binlerce öğrenci yetiştiriyorlar. Musa Eryılmaz'ın geçmişte kurduğu dostluklar ve anlamlı ilişkileri bizi bugün burada topladı. Sizler birbiriniz için çok değerlisiniz, değerlisiniz ki unutmadınız ve unutturmadınız. Bu tesise adının verilmesini tekli eden Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit'e ve bu teklifi kabul eden Yenişehir Belediye Meclis üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Onur ve gurur duydum iyi ki varsınız." dedi.

Beste Eryılmaz, "Tribüne baktığımda orada bana gülümsüyordu"

Musa Eryılmaz'ın kızı Beste Eryılmaz ise yaptığı konuşmada babası ile ilgili bir anısını paylaştı. 'Her zaman bana 'Meleğim' derdi şimdi ise o benim koruyucu meleğim oldu' diyen Eryılmaz şunları söyledi: "Babam çok özel bir insandı, hem sizler için hem de bir baba olarak benim için. Ben çok küçük yaşlardan beri spora başladım, babam da ilk antrenmanımdan beri her zaman yanımda ve en büyük destekçim oldu. Unutamadığım bir anımı paylaşmak istiyorum. Ben o zamanlar daha Mersin'de oynuyordum , Türkiye şampiyonasına gitmek için Adana'da maçımız vardı. Babam da o sırada tedavi görüyordu. Maç sabahı tatbiki aradı 'Ne yedin, ne yaptın, kaçta kalktın ' diye sordu. Ve ben de dedim ki 'Babam herhalde maça gelemeyecek ve hayatımda ilk kez babamsız bir maça çıkacağım.' Ama sahaya çıktığım zaman seremonide tribüne baktığımda orada bana gülümsüyordu. Ve o anda tüm stresim gitti, kendime güvenmeye başladım . Benden daha çok heyecanlanır benden daha çok mutlu olurdu. Babamı kaybettikten bir hafta sonra Türkiye şampiyonası maçına çıkmıştım, benim için çok zordu çünkü tribünde gözüm babamı arıyordu. Babamdan, hayatımın her halinde acılarımı ve üzüntülerimiz bir kenara bırakarak çok çalışmayı öğrendim. Her zaman bana 'Meleğim' derdi şimdi ise o benim koruyucu meleğim oldu. Babamızın adını burada yaşayacak olmasından ötürü çok mutlu olduk, gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Vedat Yüksel, "Tecrübelerini bizimle paylaşan ve bize yol gösteren bir abimizdi"

Musa Eryılmaz'ın Mersin hakemliğine çok önemli isimler kazandırdığına dikkat çeken eski FİFA kokartlı hakem Vedat Yüksel, "Bizim gençlik yıllarımızda bize hem abilik, hem arkadaşlık hem de dostluk yaptı. Tecrübelerini bizimle paylaşan ve bize yol gösteren bir abimizdi. Mersin hakemliğine bizler gibi birçok ismi kazandırdı. FİFA hakemi olduysam rahmetli Musa hocamın benim üzerim de çok hakkı var. Mutlaka şuan bizi izliyor. Bu spor tesisine adının verilmesinde emeği geçen Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit'e ve meclis üyelerimize ve emeği geçen tüm dostlarıma, bu tesisin oluşmasında emeği geçen Cemal Karakaya abime ve Yenişehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü emekçilerine sonsuz teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Selçuk Dereli, "Musa Eryılmaz, Türk hakemliğine çok emek harcadı"

Musa Eryılmaz'ın Mustafa Kemal Atatürk değerlerinin peşinden gittiğini ve bu konuda hayatı boyunca mücadele verdiğini kaydeden eski FİFA kokartlı hakem Selçuk Dereli ise "Musa Eryılmaz benim için sadece bir hakem arkadaşım değil, benim bir abimdi. Kamplardayken aynı odada kalıyorduk. Paylaştığımız çok önemli günler ve anlar oldu. Musa Eryılmaz; çağdaş, laik ve Mustafa Kemal Atatürk değerlerinin peşinden giden aydın bir kardeşimizdi. Bunu özellikle söylemek istiyorum çünkü bunun mücadelesini hayatı boyunca verdi. Musa Eryılmaz, Türk hakemliğine çok emek harcadı, dürüst ve namuslu bir hakemdi. Musa Eryılmaz'ı unutmayarak böyle güzel bir tesise adını veren başta Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Özyiğit'e, meclis üyelerine ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Musa Eryılmaz'ın ismini daima yaşatacağız biz onun savunduğu değerlerin daim peşindeyiz." İfadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra Yenişehir Belediyesi Musa Eryılmaz Spor Tesisi'nin açılış kurdelesi kesildi. Ardından Musa Eryılmaz'ın özgeçmişinin de yazıldığı tesisin tabelasına kırmızı karanfiller bırakıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Basından Sansürün Kaldırılışının 113.yıldönümü

_assets/fotograflar

Tatar'dan MTOSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı

_assets/fotograflar

Mesleki Eğitim Merkezi ilk mezunlarını verdi

_assets/fotograflar

İstişare toplantısında Mersin masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Yenileme Projesi tanıtıldı

_assets/fotograflar

Baro Başkanı Özdemir mazbatasını aldı

_assets/fotograflar

Kurban kesim alanı incelendi

_assets/fotograflar

Borçlanma talebi yine reddedildi

_assets/fotograflar

Türk Telekom PİLOT'tan 18 yeni girişime destek

close Musa Eryılmaz'ın ismi Yenişehir'de yaşayacak
Musa Eryılmaz'ın ismi Yenişehir'de yaşayacak
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: