rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.241 (9.047)

Toplam Ziyaret: 21.378.064 (19.470.496)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Eylül 2020
Sayı : 860
Bu kayıt toplam
807 kez okundu.
fb sharer

MEZİTLİ'YE YENİ BAKIM EVİ

Mezitli Belediyesi, hayırsever desteğiyle yeni bir Çocuk Gündüz Bakım Evini daha hayata geçiriyor. Hayırsever Enis ve Necip Tüyeni kardeşlerin bağışlarıyla yapılacak olan okul öncesi eğitim kurumunun temeli düzenlenen muhteşem bir törenle atıldı.

Mezitli'ye yeni bakım evi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İlk harç, alkışlarla atıldı

Korona virüsü tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralları içerisinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evinin temeline ilk harç, katılımcıların birlikte temsili butona baslamasıyla alkışlar arasında döküldü.

Yoğun ilgi gösterilen açılış töreninde konuşan projenin mimarı Prota Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Danyal Kubin, dayıları Enis-Necip Tüyeni adı verilecek Çocuk Gündüz Bakım Evinin yapılış öyküsünü anlattı.

Kardeşlerin en büyük hayali

Dayıları Enis ve Necip Tüyeni kardeşlerin ellerindeki kıt imkanlarla kalıcı bir eser bırakmak istediklerini belirten Kubin, "Bu kentte büyüyen bu kentin güzelliklerini yaşayan Dayılarım Enis ve Necip Tüyeni kardeşler emekli olduktan sonra bir arzusu vardı. Yaşadığım borçlu olduğum kente bir şeyler yapabilmek istiyoruz. Elindeki kısıtlı meblağ ile bir eser bırakmak istedi. Neşet Tarhan başkanımız devreye girerek bizi kırmadan çok güzel bir arsaya bu eseri yapmamızın yolunu açtı. Çok güzel bir eser kazandıracağız ve doğum günleri olan 19 Şubat tarihinde açmayı planlıyoruz. Hep birlikte çok özel bir eser kazandıracağız. Çocukların güzel çığlıkları ile buraları şenlendireceğiz. Başta Başkanımız Neşet Tarhan olmak üzere tüm belediye çalışanlarına, emek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Yardımseverlik, Mezitli'nin özelliği

Mezitli'de yaşayan insanların çok farklı olduğuna vurgu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da konuşmasında, "Mezitli Belediyesinin en güzel karakteristik özelliklerinden birisi kurumlarla ve halk arasında güzel bir güven ortamı oluşturması. Belediyeler için en zor şey bu güven unsurunu yaratmaktır; anahtar kelime de güvendir. Mezitli Belediyesi bunu en güzel yapan bir belediyedir. Özellikle bu salgın döneminde çok daha iyi şekilde görmüş olduk. Hayırsever iş adamlarımız, işçilerimiz, vatandaşlarımız 10 liradan başlayarak ne yapabiliyorlarsa destekte bulundular. Biz hiçbir şey talep etmeden ayni ve nakdi yardımda bulundu. Bu yolla 700 bin liranın üzerinde para topladık. Başarıyla yürütmeye devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İnsan odaklı hizmet üretiyoruz

Okulun yapılacağı arsanın son derece değerli olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, "Bu alan imarlı bir arsa 15 kata izin var. 2 yüksek blok yapabilirsiniz. Ya da arsasını satabilirsiniz. Eğer ticari açıdan bakmış olsaydık Yaklaşık olarak belediyemize 20 milyon gelir sağlayabilirdik. Ama biz olaya ticari gözle bakmıyor insan odaklı bakıyoruz. Çok önem veriyoruz. 5 yıllık dönemde kültür ve sanat kenti olmak bir yana çocuklarımıza yönelik projelerimize ağırlık vereceğiz. 5 anaokulu daha yapacağız. Şu anda sırada bekleyen hayırseverlerimiz var.

Çocuk gündüz bakım evi yapmaya çok önem veriyoruz. Çünkü ilk yaptığımız Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevimiz Türkiye'nin en güzel anaokulu oldu. İşletmesini de belediye olarak kendimiz yapıyoruz. Burası da en az onun kadar güzel olacak. Şubat ayında bitirmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

120 öğrenciye hizmet verecek

Mezitli Belediye Meclisi kararı ile Akdeniz Mahallesi 39772 ve 39779 sokakları kesişimin bulunan belediye arsasına yapılacak okulun projesini de ayın zamanda hayırseverler Enis ve Necip Tüyeni kardeşlerin yeğeni olan ünlü mimar Danyal Kubin hazırladı. 3 bin 184 metrekare arsa üzerine bin 186 metrekare inşaat alanına yapılacak okul için arsa içerisinde bulunan limon ağaçlarının tamamı korunarak doğal bir ortam da sağlanmış olacak.

Tek katlı olarak tasarlanan 120 öğrenciye hizmet edecek okulda 6 dersliğin yanı sıra oyun ve uyku salonu, yemekhane, kütüphane, bale odası, aktivite salonu gibi çok farklı bölümler bulunacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de

_assets/fotograflar

Seçer, "Eğitim, ülkeyi kurtarır"

_assets/fotograflar

Gültak, çarşı esnafı ile buluştu

_assets/fotograflar

Farkındalık oluşturdular

_assets/fotograflar

Sahiller, petrol atıklarından temizleniyor

_assets/fotograflar

Ahilik Haftası'na kısıtlı kutlama

_assets/fotograflar

Yeni otobüsler için çalışmalar tamamlandı

_assets/fotograflar

Tuğamiral Gedik'ten OSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Başkan Yılmaz, kadınlarla "Tomris" filmini izledi

_assets/fotograflar

Doğanın ve suyun tadını çıkardılar

close Mezitli'ye yeni bakım evi
Mezitli'ye yeni bakım evi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: