rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 859 (843)

Toplam Ziyaret: 20.790.016 (18.895.798)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Eylül 2020
Sayı : 860
Bu kayıt toplam
838 kez okundu.
fb sharer

TEKLİ, "HEDEFİMİZ ÜRETİM VE İSTİHDAM"

Mersin Valisi Ali İhsan Su, MTOSB Müteşebbis heyet toplantısı sonrasında 3. Bölgede incelemelerde bulundu. Vali Su ve beraberindeki heyet 3. Bölge'de yapımı devam eden Işıksa Tekstil fabrikasının temelini attılar.

Tekli,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Ağustos ayı Müteşebbis heyeti Vali Su başkanlığında toplandı. Toplantıya Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ve Müteşebbis Heyet üyeleri katıldı. Daha önceki toplantılarda alınan kararlarla ilgili bilgi verilen toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı sonrasında Işıksa Tekstil, Kaya Makine ve Avox Beyaz Eşya fabrikalarının inşaatlarına ziyarette bulunan Vali Su ve heyet üyeleri Işıksa Tekstil fabrikasının da temeline ilk betonu attılar.

İlk olarak Işıksa Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Seyfetullah Işık'tan fabrika hakkında bilgi alan Vali Su, daha sonra Kaya Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kaya ve şirket yönetim kurulu üyeleri ile istişarelerde bulundu. Son olarak bölgenin en büyük beyaz eşya üretim fabrikası olan Avox'un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Can'ı ziyaret eden Vali Su, fabrika ve üretim detayları hakkında bilgi aldı.

Ciddi bir sanayi potansiyeline sahip olan MTOSB 3. Bölge'de, beyaz eşyadan gıda sektörüne, ağır sanayiden makine üretimine kadar birçok alanda üretim yapılacak. MTOSB 3. Bölgeye yatırım yapan 28 firmanın yetkilileri ile bir araya gelen Vali Su, firma yetkilileri ile tek tek tanışıp, faaliyet alanları hakkında bilgi aldıktan sonra başarılarından dolayı tebrik etti.

Hedefimiz üretim ve istihdam

MTOSB'nin giderek büyüdüğünü ve üretim hatlarının genişleyerek yeni istihdam alanları oluşturduklarını belirten MTOSB Başkanı Sabri Tekli, "Giderek genişleyen MTOSB sınırları 3. Bölge ile birlikte ticaret hacminin yanı sıra istihdam alanları oluşmasında da Mersin'e ciddi oranda katkı sağlayacaktır. 3. Bölgenin faaliyete geçmesi ile birlikte binlerce insan buradan ekmek yiyecek.

Bizim MTOSB Yönetimi olarak önceliğimiz daha çok üretim alanını Mersin'e kazandırarak, istihdam oranlarını yukarıya çekmek. Yatırım yapan tüm sanayicilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Yüzde 100 doluluk oranındayız

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin yüzde 100 doluluk oranında çalışmalarını sürdürdüğünün de altını çizen Başkan Tekli, '1., 2. ve 3. OSB'lerimizde yüzde 100 doluluk oranına ulaştık. Kentimize yeni istihdam alanları yaratmak için 4. ve 5. Bölgelerimizin çalışmalarını seri bir şekilde sürdürüyoruz.

Mersin Limanı'nın bölgemize çok yakın bir lokasyonda olmasından dolayı özellikle çevre illerden Mersin'e yatırım konusunda büyük bir rağbet var. Şu an yatırım talepleri bulunan birçok sanayicimiz mevcut.

Bu taleplere cevap verebilmek adına 4. ve 5. OSB'lerimizi bir an önce faaliyete geçirmek istiyoruz' dedi.

Çalışmalar yapıyoruz

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısında iş insanları ve yatırımcılarla bir araya geldi. MTOSB Başkanı Sabri Tekli'nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol da katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan rutin hizmetleri sürdürürken bir yandan da Mersin'e artı değer katabilecek, Mersin'e yeni gelişmeler sağlayabilecek ve yatırımın önünü açacak çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Seçer, bu çalışmalardan birinin de 1/5 bin ölçekli nazım imar planları olduğunu kaydetti.

'Kurumların işbirliği yapması gerekiyor'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer şunları söyledi: "Burada da bazı değerlendirmeler yaptık. Özellikle bu bölgeyi de ilgilendiren 1/5 binlik planlar üzerinde konuşuldu, Akdeniz ilçemizin en önemli, bana göre bitirilmesi gereken çalışmalarının başında geliyor.

Mutlaka planlar bitecek ki yeni yollar açacağız, mutlaka planlar bitecek ki yeni yerleşim alanları, yeni sanayi alanları, yeni iş alanları yaratacağız. Bu konuda da sayın başkanlarımın katkısını, desteğini istedik. Şu anda 1/5 binlik planlar kurum görüşünde. Tarım Bakanlığı'nda.

Diğer belediye başkanlarımızın, milletvekillerimizin de burada katkısı önemli. Sadece bu konuda değil, bürokrasiyi ilgilendiren, Ankara'yı ilgilendiren her konuda Mersin'de bütün kurumların işbirliği yapması gerekiyor ki çok daha süratli işlerimizi yapalım. Çünkü takip etmediğiniz zaman işleriniz ağır yürüyor, aksaklık oluyor ya da yatırımlarınızda, projelerinizde gecikmeler oluyor.

Bütün bunların üstesinden gelmek için de mutlaka diyalog ve işbirliği gerektiğini düşünüyorum."

Öğrencilerin robot gösterisini izledi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi gezisinde Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından tasarlanan robotların gösterisini izledi.

Öğrencilerin, Mersin'in adını hem Türkiye'de, hem yurtdışında başarıyla duyurduğunu kaydeden Başkan Seçer, robot alanındaki çalışmaları dolayısıyla öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Yol sorunu çözülecek

Toplantıda ayrıca, MTOSB'nin Büyükşehir Belediyesi'nden beklentileri ile ilgili bir de sunum yapıldı.

Sunum sırasında söz alan Başkan Tekli, öncelikli olarak ulaşımda büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade ederek, 'Bölgemize yakın noktalara gelen belediye otobüslerinin hatlarının bölgemizden geçmesini istiyoruz' dedi.

Bunun üzerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bu talebi değerlendireceklerini ifade ederek, 'Bugün sizi ziyaret amacımız ortak sorunlarımızı konuşarak çözüm yolları üretebilmek. Mevcut kronikleşmiş sorunlara nasıl çözüm yolu üretebileceğimizi değerlendireceğiz. Ulaşım çok önemli.

Yeni bir ulaşım stratejisi belirleyerek 1. ve 2. OSB'lere otobüs seferlerimizi dâhil edelim. Bununla ilgili yetkili arkadaşlarımız ile temas halinde olun. Bizler bu konuda üzerimize düşeni yapacağız' dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Basından Sansürün Kaldırılışının 113.yıldönümü

_assets/fotograflar

Tatar'dan MTOSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı

_assets/fotograflar

Mesleki Eğitim Merkezi ilk mezunlarını verdi

_assets/fotograflar

İstişare toplantısında Mersin masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Yenileme Projesi tanıtıldı

_assets/fotograflar

Baro Başkanı Özdemir mazbatasını aldı

_assets/fotograflar

Kurban kesim alanı incelendi

_assets/fotograflar

Borçlanma talebi yine reddedildi

_assets/fotograflar

Türk Telekom PİLOT'tan 18 yeni girişime destek

close Tekli, "Hedefimiz üretim ve istihdam"
Tekli, "Hedefimiz üretim ve istihdam"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: