rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.043 (2.626)

Toplam Ziyaret: 19.481.594 (17.682.350)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
31 Ağustos 2020
Sayı : 859
Bu kayıt toplam
777 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MERSİN'İN TALEPLERİ KONUŞULDU

Mersin İli Oda Borsaları Ortak Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Mersin'in talepleri konuşuldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İl ve ilçe Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, Yönetim Kurulu, Meclis, Komite ve Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri ile Kadın ve Genç Girişimci Kurulları Üyelerinin katıldığı toplantıda bir taraftan Mersin özelindeki talepler görüşülürken diğer taraftan sektörlerin pandemi sürecini daha sağlıklı atlatabilmesi adına Ankara'da ilgili bakanlıklara iletilmesini talep ettikleri konular ele alındı.

Toplantının başında pandemi dönemi öncesinde çalışmaya başladıkları Çukurova Bölgesel Kalkınma Planı'nı hatırlatan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, önümüzdeki günlerde bu konudaki çalışmaları sürdürmek istediklerine değindi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise pandemi sürecinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verip önümüzdeki süreç için üzerinde çalıştıkları konuları özetlediği konuşmasında, "Pandemi sürecinde Oda ve Borsaların ne kadar önemli olduğunu çok net gösterdik. Üyelerinizin sorunlarının doğrudan Cumhurbaşkanına taşınması ve ardından da çözümünde ciddi katkılarınız oldu.

Önümüzdeki süreçte de üyelerinizle yakın temas içinde olmayı sürdürmelisiniz. Üyelerden gelen sıkıntıları bana iletmeye devam edin ki yardımcı olmayı sürdürelim" dedi.

Hisarcıklıoğlu: "İlettiğiniz konuların yüzde 99'una çözüm üretildi"

Toplantının açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu pandemi sürecinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verip önümüzdeki süreç için üzerinde çalıştıkları konuları özetledi.

"Pandemi sürecinde Oda ve Borsaların ne kadar önemli olduğunu çok net gösterdik. Salgının ilk gününden itibaren Oda ve Borsalarla hızlı çalışmalar gerçekleştirdik" diyen Hisarcıklıoğlu, "Üyelerinizin sorunlarının doğrudan Cumhurbaşkanına taşınması ve ardından da çözümünde ciddi katkılarınız oldu.

İlettiğimiz konuların yüzde 99'unda çözümler üretildi. Önümüzdeki süreçte de üyelerinizle yakın temas içinde olmayı sürdürmelisiniz. Üyelerden gelen sıkıntıları bize iletmeye devam edin ki yardımcı olmayı sürdürelim" ifadelerini kullandı.

Kızıltan: "Birlikte çalışmanın önemini göstermiş olduk"

Toplantıyı modere eden MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ise konuşmasına Mersin olarak takip ettikleri projelere değinerek başladı. Pandemi süreci öncesinde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüşüp planladıkları Çukurova Bölgesel Yatırım ve Kalkınma Planı çalışmalarına pandemi sürecinde ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlatan Kızıltan, "Önümüzdeki süreçte bu projeye TOBB Başkanımızın önderliğinde yeniden odaklanmak istiyoruz" dedi.

Ardından pandemi sürecinde tüm oda ve borsaların elde ettiği başarılara değinen Kızıltan, "TOBB Topluluğu çok koordineli ve hızlı hareket ederek birlikte çalışmanın önemini göstermiş oldu" değerlendirmesini yaptı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Hedef Karanlık Fabrikalar

_assets/fotograflar

Seçer, "İki tane yetmez, 24 tane gelsin"

_assets/fotograflar

Projeni hazırla, ödülü kazan!

_assets/fotograflar

Esnafa vize desteği

_assets/fotograflar

Özdemir'den meyve ve sebze yılı değerlendirmesi

_assets/fotograflar

60 yıllık hayal gerçek oluyor

_assets/fotograflar

Deniz manzaralı nikah salonu

_assets/fotograflar

Mobil RAM ile engeller kalktı

_assets/fotograflar

Gültak, "Üretiyoruz, kazanıyoruz"

_assets/fotograflar

Proje, yeni doğumlarla büyüyor

close Mersin'in talepleri konuşuldu
Mersin'in talepleri konuşuldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: