rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.581 (1.564)

Toplam Ziyaret: 20.790.738 (18.896.519)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Temmuz 2020
Sayı : 854
Bu kayıt toplam
4.683 kez okundu.
fb sharer

MUHTARLARA MİLLET BAHÇESİ ANLATILDI

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'ın girişimleriyle, iptal edilen ihalesi yenilenerek kente kazandırılan Mersin Millet Bahçesi'nde inşa çalışmaları aralıksız sürüyor.

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Valisi Ali İhsan Su ile birlikte inşaat sahasını ziyaret eden Başkan Gültak, bu kez de Akdeniz ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları ile birlikte bölgeyi gezdi, çalışmaları inceledi. Mersin Millet Bahçesi'nin yükseldiği bölgenin iki sokak ötesinde dünyaya geldiğini dile getiren Başkan Gültak; "Plaj Yolu denen sokak üzerinde bir evde doğdum. Buralar milletin olmalı, hiç kimsenin değil Mersinlilerin olmalı. Diğer kurumlara yerler bulunur. 5 yıllık hizmet döneminde en büyük projelerimizden bir tanesi de buydu. Onu da inşallah hayata geçirdik" dedi.

Kışla ile ilgili sıkıntı yok

Eski Tevfik Sırrı Gür Stadı'nın olduğu alanda, proje hakkında muhtarlara bir takım açıklamalarda bulunan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; " Projede ilk etap burası; 50 bin metrekareye sahip; 70 bin metrekare de aquaparkın orası olacak. Toplamda 120 bin metrekareye sahip. Kışla ile ilgili sıkıntı yok, orası da projeye dâhil olacak. Ayrıca köprü yapılacak.

Oturma yerleri olacak

Hedef, toplam 140 küsur dönüm bir millet bahçesi. Mersinliler için; temiz hava alabilecekleri, dinlenip eğlenebilecekleri bir alan olacak. Bisiklet ve yürüyüş yolları, bahçeler, ağaçlandırma ve çim alanları ile oturma yerleri olacak. Kışlada da peyzaj çalışmaları yapılacak. Kışla'da, Abdülhamit Han'dan kalma karakol da ayağa kaldırılacak. Karakol'un içine de büyük ihtimalle İl Kültür Müdürlüğümüz taşınacak" diye konuştu.

140 dönüm araziyi Mersin'e kazandırdık

Başkan Gültak; sahil tarafından da plaj olacağını belirterek; "Burada soyunma alanları ve birçok donatı var. İnsanlarımız bu sahilden denize girebilecek. Çayınızı içip, yemeğinizi yiyebileceğiniz 3 bin metrekare sosyal tesis ve kapalı alanlar olacak. Denize nazır bir balık restoranı da düşünüyoruz. Bu konuda görüşmelerimiz olumlu geçti.

Yeşilin bol olduğu, ailenizle rahatlıkla gezebileceğiniz, şehrin de temiz nefes alabileceği 140 dönüm civarında bir araziyi Mersin'e kazandırmış olduk.

Sahiller Mersinlilerin

Oysa Mersin'de birçok insan, buraya AVM yapılacağını, sahile de otel kurulacağını iddia ediyordu. Tüm bu iddiaların önünü kestik. Yetiştiremezsiniz diyorlardı. Çok şükür yüklenici firmamızın aralıksız çalışmaları sayesinde 29 Ekim tarihinde, Cumhuriyet Bayramımızla birlikte Millet Bahçemizi de hizmete açacağız inşallah. Şehircilik adına, bu sahillerin tamamen Mersin'de yaşayan herkese ait olması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Çay Mahallesi değişiyor

TOKİ tarafından Çay Mahallesi'nde başlayan yerinde kentsel dönüşüm projesi inşaatını da mahalle muhtarları ile birlikte gezeceğini kaydeden Başkan Gültak; sözlerini şöyle sürdürdü; "Orada da çalışmalar hızla devam ediyor. İlk etabı 416 konut; ikinci etabıyla birlikte 684 daire yapılacak.

Sadece Çay Mahallesi'nde oturan vatandaşlarımız bu konutlardan faydalanacak. Orası için de 'proje başlamaz' diyorlardı ama biz temeli attık. Yüklenici firmanın 600 işgünü süresi var fakat 450 işgününde bitireceğini söyledi.

İnşallah 2021 sonu 2022 başı gibi Çay Mahallesi'nde çok güzel bir proje ortaya çıkacak. Zira orada yaşayan insanlarımız her şeyin en güzeline layık. Amacımız oradan başlayıp, kentimizin girişini daha da güzelleştirip bir düzene kavuşturmak."Son Haberler:
_assets/fotograflar

Basından Sansürün Kaldırılışının 113.yıldönümü

_assets/fotograflar

Tatar'dan MTOSB'ye ziyaret

_assets/fotograflar

Nakliyeciler Modern Site'de ısrarcı

_assets/fotograflar

Mesleki Eğitim Merkezi ilk mezunlarını verdi

_assets/fotograflar

İstişare toplantısında Mersin masaya yatırıldı

_assets/fotograflar

Yenileme Projesi tanıtıldı

_assets/fotograflar

Baro Başkanı Özdemir mazbatasını aldı

_assets/fotograflar

Kurban kesim alanı incelendi

_assets/fotograflar

Borçlanma talebi yine reddedildi

_assets/fotograflar

Türk Telekom PİLOT'tan 18 yeni girişime destek

close Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı
Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: