rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.450 (1.306)

Toplam Ziyaret: 19.201.522 (17.430.518)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Haziran 2020
Sayı : 853
Bu kayıt toplam
2.538 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'EN GÜVENİLİR YER KIZKALESİ'

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin'in, ülke genelinde virüsten en az etkilenen şehir olduğunu vurgulayarak, "Şu an turizm sektöründe sağlık ve hijyen açısından en güvenilir yer durumunda olan Kızkalesi'nde, otel işletmeleri hijyen koşullarında hizmete başlıyor" dedi.

'En güvenilir yer Kızkalesi'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Tollu, katıldığı bir televizyon programında, Mersin turizminin göz bebeği olan Kızkalesi'nden turizmine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Korona virüs salgını sonrasında insanların ihtiyatlı hareket etmesi gerektiğe vurgu yapan Tollu, turizm cenneti Kızkalesi ve Erdemli başta olmak üzere Mersin'in ülke genelinde virüsten en az etkilenen şehir olduğunun altını çizdi.

Tollu, "Korona virüs salgını sonrası insanların sosyal yaşantısına en çok etki edecek olan yeni bir kavram doğdu, yeni normaller. Bu kavramın doğuşu gösteriyor ki, şu ana kadar alışılagelmiş olan birçok şey eskisi gibi olmayacak. Artık hayatın her alanında hijyen şartları birinci sırada dikkat edilen yegane unsur olarak kalacak. Birçok sektör gibi, turizmde korona virüs salgınından etkilendi ve hatta yaz mevsimine giriyor olmamız dolayısıyla şu an için en çok etkilenen sektör durumunda.

Kızkalesi, Mersin'de turizmin göz bebeği konumunda. Geçtiğimiz yıllar boyunca hem ülkemizin bir çok ilinden hem de başka ülkelerden misafir ağırlayan Kızkalesi, bayramlarda ve yıl içindeki kısa süreli tatillerde de insanların sıklıkla tercih ettiği bir turizm cennetimiz. Tabi korona virüs salgını birçok alanda olduğu gibi tatil yapmak ve seyahat etmek konusunda da insanlarımızı korkuttu. Ama Mersin olarak bu salgından da en az etkilenen il durumundayız" diye konuştu.

Mersin turizminin göz bebeği konumunda olan Kızkalesi'nde yerli turistler için hazırlıkların tamamlandığını vurgulayan Tollu, "Şu an turizm sektöründe sağlık ve hijyen açısından en güvenilir yer durumunda olan Kızkalesi'nde, otel işletmeleri hijyen koşullarında hizmete başlıyor. Konaklama tesislerinde odalar, eğlence alanları, mutfak için dezenfekte çalışmaları yapılırken, şezlongların mesafeleri de arttırıldı. Mersin turizminin yeni yarınında, sağlıklı ve hijyenik bir ortamda tatil yapabilmeleri için Erdemlimiz yerli turistleri bekliyor" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Bayar, "Çiftçimizi faiz yükü altında boğdular"

_assets/fotograflar

Pandemide şiddet arttı

_assets/fotograflar

Başkan Seçer, 'Metro, marka kent olmanın göstergesidir'

_assets/fotograflar

Şiddetin her türlüsüne karşıyız

_assets/fotograflar

Kadına karşı sistematik şiddet, işkencedir!

_assets/fotograflar

Esnafa hibe desteği yolda

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Mersin ihracatçı bir kent"

_assets/fotograflar

Kadınlar üretiyor, Büyükşehir destek oluyor

_assets/fotograflar

Denizi sorumsuz insanlar kirletiyor

_assets/fotograflar

İlçe ziyaretleri sürüyor

close 'En güvenilir yer Kızkalesi'
'En güvenilir yer Kızkalesi'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: