rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.385 (1.934)

Toplam Ziyaret: 18.458.792 (16.782.449)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Nisan 2020
Sayı : 851
Bu kayıt toplam
4.647 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ERDEMLİ 7/24 SAHADA...

Erdemli Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle (COVID-19) mücadele konusunda teyakkuz halinde. Koronavirüs salgını riskini azaltmak için sürecin en başından bu yana "Evde Kal" çağrısına yönelik sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılıp, süratle hayata geçirdiği sosyal projeleriyle de vatandaşların evde kalmalarını kolaylaştırdı.

Erdemli 7/24 sahada...
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İlçenin dört bir tarafı 200 kişilik ekip tarafından özenle dezenfekte edildi, zabıta ekipleri Pazar yerlerine ve iş yerlerine denetimler gerçekleştirdi. Pazar yerlerinde tüm tedbirler alındı dezenfekte standı kuruldu. Giriş çıkışlar kontrol altına alındı, ücretsiz maske ve eldiven dağıtımı gerçekleştirilip vatandaşların güvenle alışveriş yapması sağlandı. İlçeyi karış karış gezen ekipler; vatandaşların Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 14 kurala uymaları noktasında hassas olmaları, açıklanan tedbir ve kararlara uymaları konusunda çağrılarda bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında, 60 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Erdemli Belediyesi de, evde kalmak zorunda kalan vatandaşlara yardım elini uzattı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli'de vatandaşların sağlığını korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla, belediye olarak üzerlerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeye devam ettiklerini kaydetti. Koronavirüs ile mücadelede teyakkuz halinde olduklarını ve tüm tedbirleri üst seviyede tuttuklarını belirten Tollu, koronavirüs salgınında herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.

'Belediyemizin tüm çalışanları ile halkımızın salgından en az şekilde etkilenmesi için büyük bir mücadele vermekteyiz' diyen Başkan Tollu, koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını korumak için her bir vatandaşın kurallara uyması gerektiğine dikkati çekerek "Koronavirüs tehdidine karşı teyakkuz halindeyiz. İlçemizde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı tüm kamu binaları, bankalar, PTT şubeleri, ibadethaneler, sağlık kuruluşları, mahalle muhtarlıkları, huzurevi, eczaneler, sanayi sitesi, STK'lar, ticari taksiler, otobüs durakları, banka ATM'leri, cadde ve sokaklar, çocuk parkları, sahil bantları ve daha birçok kamusal alanı periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. Halkımızın huzuru ve sağlığı için çalışmalarımızı mesai gözetmeden kararlılıkla gerçekleştiriyoruz. Devletimiz ve hükümetimiz, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla vatandaşımızın koronavirüs salgınından etkilenmemesi için imkânlarını seferber etti.

Bizde Erdemli Belediyesi olarak bu salgın hastalık dolayısıyla sokağa çıkamayan özellikle 60 yaş üstü vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamak için 2015 yılında hayata geçirdiğimiz bir insanlık projesi 'Limon Çiçeği' projemizle onlara ulaşmayı sürdürüyoruz. Halkımız bu konuyla ilgili hassasiyetlerini muhafaza etsinler. Bizler sizler için varız. 7/24 emrinizdeyiz. Bizim gerekli tedbirleri aldığımızdan da emin olsunlar. Herkesin devletimiz tarafından belirlenen kurallara uyması lazım. Eğer kurallara uyulursa Türkiye bu virüs belasını bu sıkıntıyı hızlı bir şekilde hep birlikte atlatacak ve hayat hızlı bir şekilde normale dönecektir. Biz de Erdemli Belediyesi olarak bu hastalık yok olana kadar elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Tek bir vatandaşımıza dahi bu virüsün bulaşmaması için mesai arkadaşlarımızla birlikte gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bu bağlamda özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarıma minnetlerimi sunuyorum. Allah'ın izniyle bu zorlu süreci Millet ve Devlet olarak el birliğiyle atlatacağız. Bizler sizin için çalışıyoruz. Sizler de bizim için bu süreçte evde kalın" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmek, görevini terk etmektir'

_assets/fotograflar

Ahmet Atakan, 'Mersin'in hayalleri tenis ile gerçekleşir'

_assets/fotograflar

Akdeniz'e 'Scooter' tacizi

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Vergi ve sicil affı acil bir konudur"

_assets/fotograflar

Su fiyatlarında indirim

_assets/fotograflar

Tekli, "Sanayicilerimiz gururumuz"

_assets/fotograflar

Vali Su, yeni hükümet konağını inceledi

_assets/fotograflar

Kazanlar kızıla boyandı

close Erdemli 7/24 sahada...
Erdemli 7/24 sahada...
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: