rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.008 (2.593)

Toplam Ziyaret: 19.481.559 (17.682.317)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
16 Mart 2020
Sayı : 850
Bu kayıt toplam
3.096 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ONKOLOJİ HASTANESİ AÇILDI

Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nin açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Onkoloji Hastanesi açıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Açılış törenine Mersin Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, il protokolü, Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sağlık alanında yapılan yatırımlara değinerek Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nin önemine vurgu yaptı.

Oktay konuşmasında, "Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Onkoloji Hastanemiz, ileri teşhis ve tedavi teknolojilerine sahip cihazları, gelişmiş laboratuvarı ve alanında uzman doktor ve sağlık personelleri ile vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini verecektir." ifadelerine yer verdi.

14 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu 150 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanemizin sadece Mersin'in değil, çevre illerin de ihtiyacını gidereceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay, "Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanemizin Mersin'e ve Mersinlilere hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Bölgenin ihtiyacını giderecek

Mersin'in yıl boyunca dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri doğası, havası ve kültürel zenginlikleriyle kendisine çektiğini belirten Oktay, farklı birçok köken ve inançtan insana bağrını açan Mersin'in aynı zamanda Anadolu'nun bir özeti olduğunu söyledi.

Oktay, "2002 yılından bu yana Mersin'e 35,5 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. 14 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu 150 yatak kapasiteli hastanemiz sadece Mersin'in değil çevre illerin de ihtiyacını giderecektir." dedi.

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde gerçekleştirdikleri yatırımlar ile Mersin'e ve Mersinlilere olan muhabbetlerini her fırsatta gösterdiklerini dile getirerek açılışını yaptıkları hastanenin de bunun somut bir göstergesi olduğunu aktardı.

Oktay, "Geçmiş dönemde sağlık hizmetlerinde yaşanan sıkıntıları hatırlayın. 2002 öncesinde yaşananlar geride kaldı. Artık tüm sağlık tesislerinin her konuda yüksek standartlarda tasarlandı. Bu doğrultuda sağlığı her zaman önceleyerek Mersin'e 2 bin 189 yataklı 13 hastanenin yanı sıra 37 de sağlık tesisi inşa ettik.

Türkiye'nin ilk şehir hastanelerinden birisi olan, 3 yıl önce hizmete alınan Mersin Şehir Hastanesi, memnuniyet oranı yüzde 98. Mersin'i hizmetlerle geliştirip kalkındırmak için titizlikle çalışıyoruz.

Açılışını gerçekleştirdiğimiz onkoloji hastanemiz de ileri teşhis ve tedavi teknolojilerine sahip cihazları, gelişmiş laboratuvarları ve alanında uzman doktor ve sağlık personelleri ile vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini verecektir.

14 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu 150 yatak kapasiteli hastanemiz sadece Mersin'in değil, çevre illerin de ihtiyacını giderecektir." ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Hedef Karanlık Fabrikalar

_assets/fotograflar

Seçer, "İki tane yetmez, 24 tane gelsin"

_assets/fotograflar

Projeni hazırla, ödülü kazan!

_assets/fotograflar

Esnafa vize desteği

_assets/fotograflar

Özdemir'den meyve ve sebze yılı değerlendirmesi

_assets/fotograflar

60 yıllık hayal gerçek oluyor

_assets/fotograflar

Deniz manzaralı nikah salonu

_assets/fotograflar

Mobil RAM ile engeller kalktı

_assets/fotograflar

Gültak, "Üretiyoruz, kazanıyoruz"

_assets/fotograflar

Proje, yeni doğumlarla büyüyor

close Onkoloji Hastanesi açıldı
Onkoloji Hastanesi açıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: