rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.930 (1.493)

Toplam Ziyaret: 18.834.028 (17.101.827)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Mart 2020
Sayı : 849
Bu kayıt toplam
2.576 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'KRİMİNAL İNSANLARIN BU MESLEKLERDE OLMAMASI LAZIM'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı "YOLCU TAŞIMA ARACI KULLANIM" eğitimini başlattılar.

'Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım' 'Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım'
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Vahap Seçer, Mersin Şoförler ve Otomobilciler odasına gelişinde Başkan Veysel Sarı ve Mersin meslek odası başkanları tarafından karşılandı. Başkan Vahap Seçer başlatılacak olan "yolcu Taşıma Aracı Kullanım" eğitiminden önce Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın tüm ticari araçlarda uygulanacak olan "cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı diğer adıyla da patojen mikroorganizmaların yok edilmesi" için başlatılan "Dezenfeksiyon" uygulaması hakkında bilgi aldı ve 1000 taksi ve minibüslerde uygulanacak olan ilaçlamayı izledi, ilaçlama firması yetkililerinden bilgi aldı.

Başkan Vahap Seçer ve ilgili daire başkanları daha sonra eğitimin yapılacağı salonda eğitime katılan 200 şoför tarafından alkışlarla karşılandı.

Başkan Veysel Sarı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i oda'da ağırlamaktan mutlu olduğunu belirten "hoş geldiniz" konuşmasından sonra sonra;

Başlatılan ve tüm ticari araç sürücülerinin katılacağı "yolcu taşıma aracı kullanım eğitimi" ve ticari araçların cansız maddelerde bulunan hastalık yapıcı mikroplardan arındırılması sağlayacak olan taksi ve minibüslerin dezenfeksiyonu hakkında da bilgi verdikten sonra şunları söyledi.

Sarı, "Taksiler ve toplu taşıma araçlar, özel araçları aratmamalı"

"Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlattığımız bu eğitim "Ticari araç kullanma yönetmeliğine" göre uygulamaktadır. Başlatılan eğitim sonrası alınacak olan belge tek geçerli ticari araç kullanım belgesi olacaktır. Bu belgeye sahip olmayan şoför ticari araç kullanmayacaktır. Bu belgeye sahip olmak isteyen ticari araç sürücüleri kısa adı "AMATEM" olan "alkol ve uyuşturucu madde bağımlıları tedavi merkezinden" alacakları temiz raporu ve savcılıklardan "yüz kızartıcı herhangi bir suçtan dolayı sabıkası olmadığını belirten belge almaları halinde eğitime katılıp "ticari araç sürebilir belgesi "alabileceklerdir.

Başkan Sarı sözlerini şu sözlerle noktaladı;

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve bizlerin amacı, tüm halkımıza büyük acı yaşatan ve esas mesleği şoförlük olmayan uyuşturucu bağımlısı caninin Mersin'in imajına gölge düşüren bir "Özgecan" olayının tekrar yaşanmaması içindir. Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olarak isteğim ticari araçların özel araçlara tercih edilir duruma gelmesidir. Bunun içinde, tüm ticari araç sürücüsü arkadaşlarımdan ricam, kılık, kıyafet ve davranışlarına özen göstererek büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "TÜRK ŞOFÖRÜ EN ASİL DUYGUNUN İNSANIDIR" sözünde işaret ettiği şoförler olmalarıdır.

Bu vesile ile bizlere gösterdiği yakınlık ve desteklerinden dolayı da Mersin Büyükşehir Belediye Başkanıma ve çalışma arkadaşlarına bir kez daha teşekkür ediyor, hoş geldiniz, diyorum" dedi.

Seçer, "Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım"

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğiyle düzenlenen yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerine yönelik eğitim programının ilk dersine katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, toplantı öncesinde Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın Mersin'deki bin adet ticari takside korana virüsü salgınına karşı uygulayacağı dezenfekte çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Başkan Seçer, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Kararlıyız. Mersin'in geleceği açısından, sokaktaki huzur açısından önemlidir diyerek, bu işe giriştik. Mersin'in geleceği açısından, sokaktaki huzur açısından eğitim önemlidir diyerek, bu işe giriştik. Bizleri gerçekten üzen, Mersin açısından, özellikle Tarsus açısından kötü bir imaj olan Özgecan olayında görüldüğü gibi uyuşturucu bağımlısı insanların bu mesleklerde olmaması lazım" dedi.

Yaptığınız iş gerçekten zor

Daha sonra sürücülere ve hat sahiplerine seslenen Başkan Seçer, "Yaptığınız iş gerçekten zor bir iş. Çocuklarınızın rızkını kazanma adına tabiri caizse kelle koltukta iş yapmaya çalışıyorsunuz. Kaza sonucu sakat kalma, belki canından olma riski taşıyan bir meslek" dedi. Başkan Seçer konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı.

Kararlıyız. Mersin'in geleceği açısından, sokaktaki huzur açısından önemlidir diyerek, bu işe giriştik. Bizleri gerçekten üzen, Mersin açısından, özellikle Tarsus açısından kötü bir imaj olan Özgecan olayında görüldüğü gibi uyuşturucu bağımlısı insanların bu mesleklerde olmaması lazım. Onlar da bizim yurttaşımız ama böyle bir mesleği icra etmemesi lazım. Onları da alır devlet tedavi eder. Ama böyle bir işin içinde olmaması lazım. Suçlu bir adam olmaması lazım. Suç işlemeye meyilli bir insan olmaması lazım. Şimdi bunlardan ari bir yapı oluşturuyoruz. Bu tür özellikleri olan insanlar bu eğitimi alamayacaklar."

Kurs sonucu verilecek "TAKSİLER VE TOPLU TAŞIMA ARACI" kullanım kartları SRC belgesi yerine de geçecek ve kartı olmayanlar kesinlikle ticari araç kullanamayacaktır".Son Haberler:
_assets/fotograflar

Hukuksuzluk yasallaştırılıyor mu?

_assets/fotograflar

Valilikten Covid-19 mesai önlemi

_assets/fotograflar

Altun, "İletişim Başkanlığı, "Türkiye markasını güçlendirmek için çalışıyoruz"

_assets/fotograflar

Kadınlar üretime katılıyor

_assets/fotograflar

Çipli kartlarda yeni dönem

_assets/fotograflar

Sağlık Köyü için imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Vali Su, Taşkın Koruma tesislerini inceledi

_assets/fotograflar

KOBİ danışmanlık için geri sayım başladı

_assets/fotograflar

Dayanışma ekonomisi hayat buldu

_assets/fotograflar

Koronavirüs denetimleri sürüyor

close 'Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım'
'Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım'
'Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım'
'Kriminal insanların bu mesleklerde olmaması lazım'
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: