rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.378 (8.073)

Toplam Ziyaret: 18.186.421 (16.551.909)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
02 Mart 2020
Sayı : 848
Bu kayıt toplam
2.636 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MDTO, AKDENİZ LİMAN KENTLERİ BİRLİĞİ'NE ÜYE OLDU

Mersin Deniz Ticaret Odası'nın (MDTO), merkezi Fransa'nın Le Havre kentinde bulunan Akdeniz Liman Kentleri Birliği'ne üye olduğu bildirildi.

MDTO, Akdeniz Liman Kentleri Birliği'ne üye oldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Odadan yapılan açıklamaya göre, MDTO, diyalog ve karşılıklı iş birliği ile kentler ve limanlar arasındaki ilişkileri geliştirmek üzere faaliyet gösteren Akdeniz Liman Kentleri Birliği'ne (Association Internationaledes Villes Portuaires -AIVP) Türkiye'den üye olan ilk kurum oldu.

Üyeliği, 20 Şubat 2020 tarihi itibariyle onaylanan MDTO, AIVP'te yönetim kurulu üyesi İskender Botros ile yönetim danışmanı Ezgi Biçer Uçar tarafından temsil edilecek.

Liman kentleri arasında iş birliği ve dayanışmayı geliştirmek üzere 30 yılı aşkın süredir Fransa'da çalışmalarını sürdüren Akdeniz Liman Kentleri Birliği'nin, 45 ülkeden 187 üyesi bulunuyor.

Liman kentlerini etkileyen iklim değişikliği, kruvaziyer piyasası dinamikleri, biyo çeşitliliği koruma gibi ekonomik, çevresel ve sosyal sorunlarla daha iyi mücadele edebilmek için yeni stratejilerin hayata geçirilmesi konusunda üyelerine destek olmak, uluslararası eksper networkü ile ihtiyaç duyulan alanlarda uzmanlık sunmak, teknik ve bilimsel altyapısı ile çalışma ziyaretleri ve kıyaslama etkinlikleri düzenlemek, UNCTAD, Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlarla işbirliği sayesinde bu kuruluşlar nezdinde farkındalığı arttırmak gibi faaliyetleri bulunan AIVP, 'Dünya Liman Kentleri Ağı' olarak da biliniyor.

2018 yılında Kanada'nın Quebec kentinde düzenlenen Dünya Kentleri ve Limanlar Konferansı ile 'Gündem 2030'u kabul eden AIVP networkü, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sunmayı taahhüt ediyor.

Üyeleri arasında, deniz ve nehir taşımacılığı altyapısı ve faaliyeti bulunan çok sayıda yerel yönetimin yanı sıra liman idareleri, meslek örgütleri, üniversiteler ve araştırma enstitüleri de bulunan AIVP, Bilbao, Anvers, Cenova gibi kentlerin katılımıyla 1988 yılında kuruldu.

Hükümet dışı uluslararası örgüt (NGO) statüsünde faaliyetlerini sürdüren birliğin yönetim kurulu başkanlığı, 2015 yılından beri Brüksel Liman İdaresi Müdür Yardımcı Philippe Mattis tarafından yürütülüyor.

MDTO'nun, Akdeniz Liman Kentleri Birliği'ne üyeliği, Fransa'nın en önemli ve işlem hacmi en yüksek limanlarından biri olan Le Havre Limanı ile birlikte, Fransa'daki belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birlikleri geliştirme ve diyalog kanallarının güçlendirilmesi adına gerek Mersin gerekse ülke açısından önemli fırsatlar sunuyor.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close MDTO, Akdeniz Liman Kentleri Birliği'ne üye oldu
MDTO, Akdeniz Liman Kentleri Birliği'ne üye oldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: