rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.490 (1.228)

Toplam Ziyaret: 17.379.068 (15.891.426)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
10 Şubat 2020
Sayı : 845
Bu kayıt toplam
1.752 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KADIN EMEĞİ GÜÇ KAZANIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve ürünlere katma değer oluşturulması konularındaki adımlarını sürdürüyor. Kentteki ve bölgedeki kadın kooperatifleriyle de diyalog ve işbirliği çalışmalarını güçlendirmek amacıyla görüşmeler sağlayan Mersin Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Meral Seçer ve kurucu ortakların içinde olduğu heyet, Hatay'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kadın emeği güç kazanıyor
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Hatay Üreten Eller Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'ni ziyaret eden heyeti, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın eşi Prof. Dr. Nazan Savaş ve Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nidal Özdemir karşıladı.

Kooperatif Başkanı Meral Seçer ve kurucu ortakların yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Göher Şahin ile Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek de heyette yer aldı.

Hatay ve Mersin'de faaliyet yürüten iki kooperatifin temsilcileri, görüşmeler sağlayarak fikir alışverişinde bulundu. Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin işleyişini yerinde inceleyen ve bilgiler toplayan Meral Seçer, kadınların özellikle tarımsal üretimde aktif rol alabilmeleri konusunda izlenebilecek yollarla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Seralardaki üretimlerden söz eden Meral Seçer, bu noktada önlerinde iki seçenek olduğunu belirterek, "İki sistemle işleyişin sağlanabildiğini gördük. Birincisi belediyelerin seralarında kadınların üretim çalışmalarını sürdürebilmesi. İkincisi Hatay'da da uygulandığı üzere kadınların evinin yanına sera kurulması veya mevcut seraların kullanımı" dedi.

Meral Seçer, kadın emeğinin güçlendirilmesi ve desteklenmesini amacıyla kadın kooperatifleriyle iletişimi ve işbirliğini arttırmak istediklerini de ifade etti.

Mersin heyeti, Botanik Ladin'de "Hatay'ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği" projesi kapsamında kurulan kooperatifte incelemelerde bulunarak kooperatif hakkında bilgi aldı.

Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nidal Özdemir de kentin estetik görünümüne katkı sağlayan çiçeklerin yetiştirilmesinde seraların kadınlar için önemli bir geçim kaynağı olduğunu ifade etti.

Ziyarette, Samandağ Yeşilköy Mahallesi'nde, Hatay Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kapsamında kurulan seralarda da inceleme yapılarak bilgi alındı. Meral Seçer'in içinde olduğu Mersin heyeti, seralarda üretim yapan kadınlarla sohbet ederek üretim aşamaları hakkında bilgiler edindi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ka.Der '90 yılda 156 kadın belediye başkanı seçtik.'

_assets/fotograflar

Ersin Gökgün'den SGK takvimi uyarısı…

_assets/fotograflar

Mersin'de vaka sayısı 9

_assets/fotograflar

Vahap Seçer'den yeni önlemler

_assets/fotograflar

HASKOD'dan Dezenfeksiyon Uyarısı…

_assets/fotograflar

EVDEKAL

_assets/fotograflar

Tüm birimler kırmızı alarmda

_assets/fotograflar

Akdeniz alarmda!

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Bu sınavı geçeceğiz"

_assets/fotograflar

Engin, "Acilen ekonomik önlem geliştirmeliyiz"

close Kadın emeği güç kazanıyor
Kadın emeği güç kazanıyor
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: