rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.879 (4.163)

Toplam Ziyaret: 18.849.627 (17.114.917)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
27 Ocak 2020
Sayı : 843
Bu kayıt toplam
2.420 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MESLEKTE YARIM ASIR PLAKETLE PERÇİNLENDİ

Meslekte 50.yılını dolduran Ziya Keskinışık, Ünal Akdağ ve Müfit Bekiroğlu'na, onur plaketi verildi. Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen resepsiyonda, kıdemli gazetecilere plaketlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'den aldılar. Törene katılamayan Müfit Bekiroğlu'nun plaketini, gazeteci Ali Ekber Şen aldı.

Meslekte yarım asır plaketle perçinlendi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Ziya Erkal Keskinışık

Gazeteciliğe ise, 1969 Yılında Gülnar İlçesinde gazeteci Besim Baloğlu'nun çıkardığı ve Gülnar, Mut, Anamur İlçelerinin adını taşıyan gazetelerine amatör muhabirlik yaparak başladım. Babamın, o dönemde çok tercih edilen bir "lüpitel" marka fotoğraf makinesi hediye etmesiyle amatör fotoğrafçılığa da lk adımımı atmış oldum.

1970 yılında, HHA Çukurova temsilcisi Ziya Akçapar'ın bir Gülnar ziyaretinde yaptığı teklif ile Hürriyet Haber Ajansı muhabiri olarak Taşeli yöresinde dört yıl süre ile muhabirlik yaptım.

1975 Yılında değerli büyüğüm Müfit Bekiroğlu ile ziyaretine gittiğimiz Mersin Belediye Başkanı Kaya Mutlu'nun teklif etmesi üzerine Mersin arşivi çalışmaları yapmak üzere Mersin Belediyesi fotoğraf atölyesi sorumlusu oldum.

Aynı yıl Günaydın-Tan Çukurova temsilciliğine getirilen Kurtar Çakın'ın isteği üzerine Günaydın ve Tan gazeteleri Mersin muhabirliğine getirildim ve 1986 Yılına kadar iki işi birden sürdürdüm.

1986 yılında Mersin Belediyedeki görevinden istifa ederek Günaydın gazetesinin yanı sıra, bu gazete tarafından çıkarılan bölge Ekspres gazetesinin Mersin temsilciliğine getirildim.

1988 yılında, Kıbrıslı iş adamı Asil Nadir'in Günaydın ve Ekspres gazetelerini satın alması üzerine Adana bürosunda işi bırakan arkadaşlar tarafından çıkarılan Bölge Toros gazetesini kurduk bana da gazetenin Mersin temsilciliği verildi.

1996 Yılında SGK'dan emekli olduktan sonra daha çok zaman ayırdığım fotoğraf çekimlerinden ileriki süreçte de sergileyeceğim yüzlerce kareden oluşan büyük bir arşive sahip oldum.

Fotoğrafçı olarak "objektifimde açan çiçekler" konulu ilk sergimi 1978 yılında Anadolu Basın Birliği lokali ile Mezitli Sanat evinde, 85 fotoğraftan oluşan "doğa ve insan" konulu 3-4. sergisimi 01–15 Haziran 2007 tarihleri arasında MTSO sanat galerisinde. 5. Fotoğraf sergimi ise 1-10 Mayıs 2008 tarihleri arasında yine Mezitli sanat evinde açtım.

Halen sürdürdüğüm fotoğraf çekimleri dışında fotohaber.net isimli internet sitesinde editörlük, 2007 yılından bu yana da Mersin Şoförler ve Otomobilciler odası Basın müşavirliği görevini sürdürmekteyim.

Ünal Akdağ

1945 yılında Gümüşhane'de doğdu.

İlk ve orta okulu Gümüşhane'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı.

Lise yıllarında Edebiyat öğretmeni Ünlü Şair Ahmet Şevket Bohça'nın önerisi üzerine, Ankara'da yerel gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı.

Hozat'taki vatani görevi sonrasında, TRT'nin açtığı muhabirlik sınavında başarı kazanarak, TRT'nin ilk kadrolumuhabirlerinden biri oldu.

TRT Haber Merkezi, Erzurum, Kars, Gaziantep ve Çukurova TRT Haber bürolarında muhabirlik ve yöneticilik yaptı.

Sovyetler Birliği'nin Azerbaycan'ı işgali ve Birleşik Amerika güçlerinin Irak'ı işgali sırasında, TRT adına bu ülkelerde savaş muhabirliği yaptı.

Gazeteciler Cemiyetleri'nin düzenlediği yarışmalarca, birkaç kez Çukurova ve Ankara'da yılın Televizyon muhabiri seçildi. Çeşitli kuruluşlardan gazetecilikle ilgili çok sayıda ödülü bulunmaktadır.

Mersin'de yaşayan Ünal Akdağ, evli ve iki çocuk babasıdır.

Müfit Bekiroğlu

1938 yılında Van'da doğdu.

Lise ve üniversiteyi İstanbul'da okudu. Deniz yedek subayı olarak askerliğini yaptı.

1958 yılında Hürriyet Gazetesi'nde muhabir olarak göreve başladı.

1963 yılında Adana bürosunda, Adana ve Kıbrıs muhabiri olarak çalışmaya başladı.

Mesleki kariyerini, 2012 yılında DHA aldığı son muhabir tanıtım kartı ile noktaladı.

Gülsevim Bekiroğlu ile evli olan Müfit Bekiroğlu'nun bir kızı, bir de oğlu bulunmakta. Bekiroğlu bu dönemde, Lara ve Atlas isminde ki iki torunu ile vakit geçiriyor.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Otopratik'ten Araç Sahiplerine Özel İndirim Kampanyası

_assets/fotograflar

Hukuksuzluk yasallaştırılıyor mu?

_assets/fotograflar

Valilikten Covid-19 mesai önlemi

_assets/fotograflar

Altun, "İletişim Başkanlığı, "Türkiye markasını güçlendirmek için çalışıyoruz"

_assets/fotograflar

Kadınlar üretime katılıyor

_assets/fotograflar

Çipli kartlarda yeni dönem

_assets/fotograflar

Sağlık Köyü için imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Vali Su, Taşkın Koruma tesislerini inceledi

_assets/fotograflar

KOBİ danışmanlık için geri sayım başladı

_assets/fotograflar

Dayanışma ekonomisi hayat buldu

close Meslekte yarım asır plaketle perçinlendi
Meslekte yarım asır plaketle perçinlendi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: