rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.950 (2.584)

Toplam Ziyaret: 17.319.631 (15.843.099)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Ocak 2020
Sayı : 840
Bu kayıt toplam
2.534 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KURTULUŞ GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Temsili milislerin tren garında karşılandığı kutlamalarda, Mersinliler yağmura aldırmadan, 3 Ocak 1922'de Mersin'i Fransız işgalinden kurtaran ataları için yürüdü.

Kurtuluş Günü coşkuyla kutlandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Valiliği koordinasyonunda düzenlenen 3 Ocak Kurtuluş Günü kutlamaları, sabah saat 08.00'de merkez Toroslar Belediyesi önünde ve saat 09.00'da tren garında gerçekleştirilen törenlerle başladı.

Tren garında düzenlenen törene Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, protokol üyeleri, askerler ve öğrenciler katıldı.

Törende, gazilerin oluşturduğu temsili milis kuvvetlerini taşıyan tren, Vali Su, Tuğamiral Kireçtepe ve Başkan Seçer tarafından karşılandı.

Vali Su, trenden inen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız'ın öperek uzattığı Türk bayrağını öperek teslim aldı. Gazilere çiçeklerin sunulmasının ardından, törene katılanlar Cumhuriyet Meydanına geçti.

Öte yandan, Toroslar Belediyesinin düzenlediği 'Zafer Yürüyüşü' ise sabah saat 08.00'de Toroslar Belediyesi önünden başladı. Yağmur altında gerçekleştirilen yürüyüşe ellerinde Türk bayraklarıyla katılan Mersinliler, Mehteran Takımının çaldığı marşlar eşliğinde belediye binası önünden yürüyüşe başladı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ile birlikte kortejin önünde yürüdü. Kağnı ve cepheye mermi taşıyan kadınlarla milli mücadelenin temsili olarak gerçekleştirildiği yürüyüş, renkli görüntülere sahne oldu.

Yaklaşık 1,5 saat süren yürüyüşe katılan köylülerin, yol boyunca yağmur altında zaman zaman halay çekmeleri, Mersinlilerin sevgi gösterileriyle karşılık buldu. Cumhuriyet Meydanına ulaşan kortej, buradaki törene katıldı.

Kutlamaların Cumhuriyet Meydanındaki bölümü Vali Su, Tuğamiral Kireçtepe ve Başkan Seçer'in Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, yağmurun devam etmesi nedeniyle törene Kültür Merkezinde devam edildi.

Törende, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığından Deniz Binbaşı Mustafa İpek'in günün anlam ve önemini belirten bir konuşmasının ardından bir öğrenci de şiir okudu.

Tören, Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Birliği tarafından bir konser verilmesinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibinin, Mersin'in kurtuluşunu temsili olarak sergiledikleri gösterisiyle sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

HASKOD'dan Dezenfeksiyon Uyarısı…

_assets/fotograflar

EVDEKAL

_assets/fotograflar

Tüm birimler kırmızı alarmda

_assets/fotograflar

Akdeniz alarmda!

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Bu sınavı geçeceğiz"

_assets/fotograflar

Engin, "Acilen ekonomik önlem geliştirmeliyiz"

_assets/fotograflar

Tarık Ciğer güven tazeledi

_assets/fotograflar

Büyükşehir evde çalışma sistemine geçiyor

_assets/fotograflar

OSB Müdürleri Mersin'de buluştu

_assets/fotograflar

'İyi Niyet Mektubu' imzalandı

close Kurtuluş Günü coşkuyla kutlandı
Kurtuluş Günü coşkuyla kutlandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: