rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.406 (3.792)

Toplam Ziyaret: 17.847.138 (16.271.190)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
23 Aralık 2019
Sayı : 838
Bu kayıt toplam
1.779 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MTSO'DAN EĞİTİME DESTEK

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) girişimleriyle yapımı tamamlanan Gözne Çok Programlı Anadolu Lisesi Kütüphanesi, düzenlenen törenle açıldı. Kütüphane, yaz aylarında Gözne halkına da hizmet verecek.

MTSO'dan eğitime destek
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin'in merkez Toroslar ilçesine bağlı Gözne Mahallesindeki Gözne Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde yapılan kütüphanenin açılışına, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Sadık Çağatay Güneş ile MTSO Meclis ve Komite üyeleri katıldı. Kütüphaneye, Meclis Başkanı İzol, kendi yazdığı kitapları, MTSO personeli de topladıkları üniversiteye hazırlık kitapları ve okuma kitapları hediye etti.

Açılışta, MTSO heyeti kütüphaneyi ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Burada İzol'un kitapları hakkında verdiği bilgi sonrasında kesilen kurdele ile kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

"Kütüphanenin herkese açık olması önemli"

Açılış töreninde konuşan MTSO Başkanı Kızıltan, kendisinin de Gözne'de doğduğunu hatırlatarak, "Burası, hayatımda önem taşıyan az sayıda yerden biri. Çocukluğum ve gençliğim Gözne'de geçti. Bu nedenle bu kütüphanenin benim için anlamı büyük" dedi.

Ülke kalkınmasında en önemli unsurun eğitim olduğunu vurgulayan Kızıltan, "Eğitimi en üst seviyelere taşımalıyız. Burada yöneticilere ve eğitimcilere büyük görevler düşüyor. Atatürk'ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler yetiştirdiğinizden eminim. Bu ülkeyi kalkındırmak için düşündüğünü uygulayan, sorgulayan, okuyan gençler gerekli. Kütüphanenin herkese açık olması ise ayrıca önemli. 365 gün kullanılmasını dilerim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"En büyük ihtiyaç okumak"

Meclis Başkanı İzol ise ülkenin en büyük ihtiyacının okumak olduğunu söyledi. Özellikle kadınların okumasını ayrıca önemsediğini dile getiren İzol, "Okullarımız bizim için çok önemli. Öğretmenler baş tacımız, yavrularımız ise geleceğimiz. Özellikle kızlarımız okumalı. Okumalı ki, erkek baskısına maruz kalmasın. Kimseye muhtaç olmasın" ifadelerini kullandı.

Okulların fabrikalardan önemli olduğunu belirten İzol, fabrikaları yapacak kişilerin de okuyan gençler olduğunu, ülkeyi yönetecek kişilerin de yöneticileri seçecek kişilerin de okuyan nesiller olması gerektiğini, bu nedenle herkesin çocuğunu en iyi şekilde yetiştirebilmesinin önem taşıdığını söyledi.

Okul Müdürü Mehmet Ali Deveci de ülkelerin kalkınmasının özellikle kasabalar ve köylerdeki gençlerin kültürel, sanatsal ve ekonomik olarak gelişmesiyle mümkün olabileceğini kaydederek, bunu sağlamanın yolunun da eğitimden geçtiğini vurguladı. "Bugün okulumuza yapılan kütüphane, geleceğe yapılan en önemli yatırım olacaktır" diyen Deveci, 4 bine yakın hikaye ve romanı okurlara sunacaklarını anlattı. Deveci, kütüphaneyi yalnızca öğrencilere değil, yöre halkının kullanımına da açacaklarını bildirdi.

Öğretmen Faik Güçlü ile birlikte hayallerinin Mersin'de kütüphanesiz okul bırakmamak olduğunu kaydeden Dr. Ruhsar Uçar ise "Bugün 4'üncü okulumuzun kütüphanesini açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mikail Eren, insanların kelime haznelerinin yüzde 10'u ile düşünüp konuştuğunu, bu nedenle okumanın gelişim açısından önem taşıdığını dile getirdi.

Tören, Okul Müdürü Deveci'nin Başkan Kızıltan'a teşekkür plaketi vermesi ve öğrencilerin koro performansı ile sona erdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararları

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit'ten 'Askıda Fatura' kampanyasına destek

_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

close MTSO'dan eğitime destek
MTSO'dan eğitime destek
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: