rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.051 (2.685)

Toplam Ziyaret: 17.319.732 (15.843.200)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Aralık 2019
Sayı : 836
Bu kayıt toplam
1.958 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÜNAL UYAR: "AYDINLIK GÜNLER İÇİN ADAYIM"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçesi 5'inci Olağan Kongresi'ne adaylığını açıklayan mevcut Başkan Ünal Uyar, "Cumhuriyet Halk Partisini Akdeniz'de daha ileriye, aydınlık günlere taşımak adına İlçe Başkan adaylığımı açıklıyorum" dedi.

Ünal Uyar:
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

14 Aralık Cumartesi günü saat 10.00'da Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi'nde CHP Akdeniz İlçesi 5'inci Olağan Kongresi gerçekleştirilecek. 25 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü kongre ile yönetimi ile birlikte CHP Akdeniz İlçe Başkanlığı'na seçilen Ünal Uyar, tekrardan başkan adayı olduğunu açıkladı. İlçe binası önünde gerçekleştirdiği açıklamaya çok sayıda partili katıldı.

Uyar konuşmasına, öncelikle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'ne değinerek başladı. Uyar, "Bildiğiniz üzere 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü. Maalesef ki, ülkemizde işçi haklarından kadın haklarına, engelli haklarından çocuk haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğünden, yaşam hakkına birçok sorun çözüm beklemektedir. Hak ve özgürlükler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'yle teminat altına alınmıştır. Ancak demokrasinin, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı ülkemizde bu kavramlardan söz etmek mümkün değildir.

Gazeteler, televizyonlar, radyolar, yayınevleri tüm basın baskı altında. Ekonomik kriz artık öyle bir hale geldi ki siyanürle ailelerin topluca intiharına neden oluyor. Bu durumu basın bile göz ardı ediyor. Seçimle gelen Belediye Başkanları görevlerinden alınıyor. Yerlerine kayyum atanıp, tutuklanıyorlar. Her gün ortalama beş işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybediyor. Sendikal haklar kısıtlanıyor. Kadınlara yönelik şiddet, saldırı ve tecavüzde de rekorlar kırılıyor. Çevre hakları rant uğruna sürekli ihlal ediliyor. Sokaklarda hayvanlara işkence ediliyor. Çocukların ve gençlerin eğitim hakkı, dini eğitim verme çabası ile yok sayılıyor.

Son yıllarda insan hakları her alanda öylesine ihlal ediliyor ki, ne kadarını söyleseniz, hepsini söylemiş olmuyorsunuz. Biz tüm baskılara rağmen insan hakları ve demokrasi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Atatürk'ün bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşamasını öngören 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkesi insanlığın her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu barış, kardeşlik, özgürlük, hak ve adalete ışık tutmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm insanlığın 10 Aralık İnsan Hakları Günü'nü kutluyorum.

Ayrımcılığın olmadığı, herkesin birbirinin yaşam hakkına, düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı duyduğu, insanların onurluca yaşadığı, adalet duygusunun zedelenmediği, demokratik ve çağdaş bir Dünya ve Türkiye özlemimi dile getiriyorum" diye konuştu.

Adaylığı ile ilgili yaptığı konuşmada Uyar, "Ben ve Yönetim Kurulum 25.08.2019 tarihinde yaptığımız olağanüstü kongre ile göreve geldik. Bu kısa süreçte birçok ziyaret gerçekleştirdik, partimizin ve büyükşehir belediyemizin birçok etkinliğine katkı verdik. Delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. Akdeniz İlçe bizim evimiz dedik.

Burası 5.500 üyemizin yuvası. İlçe binamız yıllardır tadilat görmemiş, oldukça yıpranmış ve oldukça sağlıksız şartlardaydı. Kolları sıvadık tamir ve tadilat işine giriştik. Binamızı baştan aşağı dış cephesi ve tabelalarımıza varana kadar yeniledik. Akdeniz İlçemize, partimize ve partilimize yaraşır hale getirdik. Biz yerel iktidardan, genel iktidara yürüyoruz. Yükümüz ağır olabilir, ancak doğru çalışma ve doğru kararlarla üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Büyük bir inanç ile barışacağız, dayanışacağız, çalışacağız ve o baharı Akdeniz'e getireceğiz.

Kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin Akdeniz İlçemiz de daha güçlü bir hal alması, kuvvetli adımlarla ilerleyebilmesi kucaklayıcı ve birleştirici bir yapıya kavuşması için ben yönetimi değil, biz yönetimi anlayışı ile Cumhuriyet Halk Partisini Akdeniz'de daha ileriye, aydınlık günlere taşımak adına İlçe Başkan Adaylığımı açıklıyorum. Bundan dolayı eğer ki delegelerimiz tercihlerini bizden yana belirlerlerse yapacağımız kongreden sonrada, var gücümüzle partimizin iktidarı için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Uyar, şu sözlerle açıklamasını sonlandırdı: "Sizlere burada söz veriyorum. Hiçbir partilimin, sandık görevlimin, okul sorumlumun, bizlere inanarak gönüllü çalışanımın başını öne eğdirmeyeceğim. Seçim sonuçlarından dolayı evine gözü yaşlı evine gitmeyecek. Parti içerisinde ilişkilerimizi de onarmak zorundayız. Biz bir arkadaşımızı bile kaybetmeyeceğiz. Önemseyeceğiz ve ekip arkadaşlarımızla birlikte mutlaka herkese dokunacağız. Bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi için çalışmak isteyen ülkenin aydınlık yarınlarına katkı sunmak isteyen kim varsa emrindeyim."Son Haberler:
_assets/fotograflar

HASKOD'dan Dezenfeksiyon Uyarısı…

_assets/fotograflar

EVDEKAL

_assets/fotograflar

Tüm birimler kırmızı alarmda

_assets/fotograflar

Akdeniz alarmda!

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Bu sınavı geçeceğiz"

_assets/fotograflar

Engin, "Acilen ekonomik önlem geliştirmeliyiz"

_assets/fotograflar

Tarık Ciğer güven tazeledi

_assets/fotograflar

Büyükşehir evde çalışma sistemine geçiyor

_assets/fotograflar

OSB Müdürleri Mersin'de buluştu

_assets/fotograflar

'İyi Niyet Mektubu' imzalandı

close Ünal Uyar: "Aydınlık Günler İçin Adayım"
Ünal Uyar: "Aydınlık Günler İçin Adayım"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: