rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.321 (2.954)

Toplam Ziyaret: 17.320.002 (15.843.469)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Aralık 2019
Sayı : 836
Bu kayıt toplam
1.888 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ'NİN 25. YILI

Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. kuruluş yıldönümü dolayısı ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen tanıtım programı Vali Ali İhsan Su'nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. Yılı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen programa Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, İl Sağlık Müdürü Dr.Sinan Bahçacı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Gül ile il müdürleri, UMKE ve Acil Sağlık Hizmetleri Personeli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda yaptığı konuşmasına insan hayatında sağlığın önemine değinerek başlayan Vali Ali İhsan Su; "İnsan hayatındaki ilk temel faktör sağlıktır. Sağlık konusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde çok ciddi yatırımlar ve çalışmalar hem ülkemiz hem de ilimiz genelinde gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye de devam ediyor.

İlimizde 63 adet 112 istasyonu, 94 adet ambulans, 886 sağlık personeli ile acil yardım hizmetlerini sürdürüyoruz. Çok iyi bir noktaya geldik, daha da iyisini yapmak için gayret edeceğiz.

Kar, hava ve diğer ambulanslarımızda her türlü donanıma sahibiz. Dünyanın neresinde olursa olsun bir vatandaşımız rahatsızlansa buradan bir uçak ambulans gönderip alıp getiriyoruz. Sağlık hizmetlerinde dünyada şu anda parmakla gösterilen örnek ülkelerden biriyiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında Mersin Şehir Hastanesi'nde hastaların memnuniyet oranının yüzde 98'lerde olduğunu ifade eden Vali Su, her konuda olduğu gibi sağlık hizmetlerinde de Mersin'in daha iyi olması için gayret sarf ettiklerini belirterek, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Her yıl 1-7 Aralık tarihlerinde kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 25. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla düzenlenen program, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Gül'ün Sunumu ile devam etti.

Dünyada ve Türkiye'de Acil Sağlık Hizmetleri'nin tarihsel gelişimi hakkında bilgi verilen sunumun akabinde program kapsamında, Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılan araç ve ekipmanların tanıtımı gerçekleştirildi.

Vali Ali İhsan Su, programın ardından Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında oluşturulan 'Depolama Alanı' hakkında da yetkililerden bilgi aldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

HASKOD'dan Dezenfeksiyon Uyarısı…

_assets/fotograflar

EVDEKAL

_assets/fotograflar

Tüm birimler kırmızı alarmda

_assets/fotograflar

Akdeniz alarmda!

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Bu sınavı geçeceğiz"

_assets/fotograflar

Engin, "Acilen ekonomik önlem geliştirmeliyiz"

_assets/fotograflar

Tarık Ciğer güven tazeledi

_assets/fotograflar

Büyükşehir evde çalışma sistemine geçiyor

_assets/fotograflar

OSB Müdürleri Mersin'de buluştu

_assets/fotograflar

'İyi Niyet Mektubu' imzalandı

close Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. Yılı
Acil Sağlık Hizmetleri'nin 25. Yılı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: