rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 2.861 (2.495)

Toplam Ziyaret: 17.319.542 (15.843.010)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
09 Aralık 2019
Sayı : 836
Bu kayıt toplam
1.787 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

GENÇLER İŞBAŞINDA

Uluslararası Genç Girişimciliği Konferansı, 34 ülkeden katılımcıyı Mersin'de buluşturdu. Türkiye Ulusal Ajansı ile Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi (Girişim Limanı) işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Genç Girişimciliği Konferansında, genç istihdamı ve girişimcilik konuları masaya yatırıldı.

Gençler İşbaşında
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) ile Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Merkezi işbirliğinde Mersin'de Uluslararası Genç Girişimciliği Konferansı düzenlendi.

2018 yılında farklı ülkelerden ulusal ajans yetkililerinin stratejik ortaklığı sürecinde yapılan "Gençler İşbaşında" (Youth@Work) ağı kapsamında gerçekleştirilen konferans, 34 ülkeden 100'e yakın katılımcıyı buluşturdu. Katılımcılar ve konuşmacılar, ABD, Avrupa Birliği ülkeleri, AB'ye komşu ülkelerden gelerek genç istihdamı ve girişimcilik gibi konularında bilgi paylaşımı gerçekleştirdi.

"Gençlik ve girişimcilik öncelikli konular arasında"

Bir otelde gerçekleştirilen konferansın açılışında konuşan Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, bu konferansta bir araya gelmelerinin iki önemli sebebi olduğunu belirterek, bunlardan birincisinin gençler ikincisinin de girişimcilik olduğunu söyledi.

Mersin Üniversitesi olarak 40 binin üzerinde gence ve dinamik bir akademik kadroya sahip olduklarını vurgulayan Çamsarı, "Aynı zamanda girişimcilik konusunda sadece üniversitemizi değil, bölgemizi ve ülkemizi de destekleyen bir Genç Girişimci Merkezimiz de bünyemizde mevcut. İşte tam da bu yüzden bu konferansa ev sahipliği yapmak bizim için çok büyük öneme sahip. Çünkü üniversite olarak bu konferansın iki ana konusu olan gençlik ve girişimcilik bizim için en öncelikli konular arasında" dedi.

"En büyük 5'inci Teknoparkını bünyemizde bulunduruyoruz"

Mersin'in öne çıkmasını sağlayan ekonomik, kültürel ve doğal değerlerine vurgu yapan Prof. Dr. Çamsarı, "Üniversite olarak bölgemizin tüm avantajlarının yanında Türkiye'nin en büyük 5'inci Teknoparkını bünyemizde bulunduruyoruz. Teknoloji ve yazılım alanında 80'den fazla firmamız teknoparkta çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Üniversitemiz bünyesinde bulunan Teknoloji Transfer Ofisi ile de üniversite ve sanayi işbirliğini artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda bölgede genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirebileceği, mentorluk desteği, hibe desteği, melek yatırımcı gibi destekler alabileceği bir Genç Girişimci Merkezimiz var" diye konuştu.

Çamsarı, dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılarla Girişim Limanı ve üniversitenin bu diyaloğu sayesinde birçok işbirliği ve projenin ortaya çıkacağını ifade etti.

Türkiye Ulusal Ajansı Koordinatörlüğü Uzmanı Dr. Handan Boyar da Mersin Üniversitesi ile ortak gerçekleştirdikleri bu çalışmanın en önemli amacının genç girişimciliğine katkı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Youth@Work Koordinatörü Raluca Diroescu

Mersin Üniversitesi Genç Girişimcilik Merkezi Girişim Limanı Koordinatörü Selahattin Ciritçi, Türkiye Ulusal Ajansı ve Mersin Üniversitesi yönetiminin attığı adımlar ve işbirliğinin bölgenin girişimcilik açısından kalkınmasında çok büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Konferansta katılımcıların bölge dinamiklerini daha iyi anlaması adına gün boyunca paneller düzenlendi. Konferans çerçevesinde, 5 Aralık Perşembe günü Mersin Genç Girişimci Merkezine ziyaret düzenlenecek.

Ayrıca ortaklık kurma çalışması için bilgi paylaşımı, fikir atölyesi gibi etkinliklerle yerel girişimcilerin uluslararası katılımcılarla bir araya gelmesiyle sorunlara küresel çözümler üretilmesi, bu konudaki iyi örneklerin gençlerle buluşturulması ve interaktif çalışmalar yapılması planlanıyor.

Gelecekteki ortaklıklarla ilgili işbirliği sağlamak hedefiyle düzenlenen "Uluslararası Genç Girişimciliği Konferansı" sonucunda hazırlanacak rapor, hem Avrupa ülkelerindeki hem de Türkiye'deki kurum ve kuruluşlarla paylaşılacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

HASKOD'dan Dezenfeksiyon Uyarısı…

_assets/fotograflar

EVDEKAL

_assets/fotograflar

Tüm birimler kırmızı alarmda

_assets/fotograflar

Akdeniz alarmda!

_assets/fotograflar

Kızıltan, "Bu sınavı geçeceğiz"

_assets/fotograflar

Engin, "Acilen ekonomik önlem geliştirmeliyiz"

_assets/fotograflar

Tarık Ciğer güven tazeledi

_assets/fotograflar

Büyükşehir evde çalışma sistemine geçiyor

_assets/fotograflar

OSB Müdürleri Mersin'de buluştu

_assets/fotograflar

'İyi Niyet Mektubu' imzalandı

close Gençler İşbaşında
Gençler İşbaşında
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: