rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.737 (4.024)

Toplam Ziyaret: 18.849.485 (17.114.778)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Kasım 2019
Sayı : 834
Bu kayıt toplam
2.225 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

5 ÜLKEDEN 30 GENÇ MERSİN'DE

Mersin'in Erdemli ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan tarihi ve turistik Kızkalesi, Future Europe Gençlik Grubu ve European Integration Group tarafından hazırlanan 'Erasmus Gençlik Değişim' Projesi kapsamında 5 ülkeden 30 çevre dostu gence ev sahipliği yaptı.

5 ülkeden 30 genç Mersin'de
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kızkalesi'nde eğitime ve çevre temizliğine katılan olan gençler, dünyanın daha yeşil ve daha temiz bir şekilde kullanılması için toplum bilinci oluşturulmasını sağlıyor.

Proje Koordinatörü Turgut Kaan Akkoca, yeşil bir ekonomiye ve yaşam tarzına doğru toplumsal bir geçiş başlatmak adına projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, Çevre Dostu Gençlik Projesi'ni 5 AB ülkesinden çeşitli çevresel sorunlara sahip ve bu konuların çözümü için yerelde ve uluslararası alanda çalışmalar yürüten gençlik örgütlerini Kızkalesi'nde buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Türkiye, Litvanya, Çekya, Slovenya ve Polonya ile Future Europe Gençlik Grubu ve European Integration Group olarak birlikte çalışmalarını sürdürdüğümüz bu projede, çevre dostu bir yaşam tarzına ulaşmak için gençleri davranış ve alışkanlıklarında bir değişikliğe yöneltmeyi hedeflemekteyiz. Projemizde 30 genç 1 hafta süreyle çevre konularını tartışacaklar dedi.

Avrupa'nın farklı ülkelerinden gençleri bir araya getirerek, çevre sorunuyla ilgili bilinci yükseltmeye yardımcı olabilecek bir proje uygulama ihtiyacı olduğunu ifade eden Akkoca, Bu nedenle, Erasmus+ programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen gençlik değişiminde Kızkalesi'nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Mersin'de daha önce gerçekleştirdiğimiz Azalt, Yeniden Kullan, Dönüştür, Kurtar Projemizle gıda atıklarına dikkat çekerken bu projemizle bireysel plastik atıklarına, kozmetik atıklarına, deniz ve sahil temizliğine dikkat çekeceğiz. Gençlik alanında yıllardır çalışma sürdürmekte olan profesyonel ekibimizle her gün daha da büyüyerek özellikle iklim değişimi ve küresel ısınma konularında farkındalık yaratıyoruz. 2020 yılında umuyoruz, Mersin'de bir dönüşümü başlamasına önayak olacağız diye konuştu.

Çevre dostu Gençlik projesi kapsamında Slovenyalı Elena Milyaç ise Kızkalesi'nin çok güzel bir yer olduğunu kaydederek, Çevre bilincini oluşturmak ve korumak için değişik ülkelerden buraya geldik.

Çok güzel bir çalışma oluyor derken Litvanyalı Tomas Yenkeleviç de, Mersin çok güzel bir kent, denizi ve güneşi muhteşem. Burada olmaktan çok mutluyum ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından gençler, Kızkalesi Sahili'ni gezdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Otopratik'ten Araç Sahiplerine Özel İndirim Kampanyası

_assets/fotograflar

Hukuksuzluk yasallaştırılıyor mu?

_assets/fotograflar

Valilikten Covid-19 mesai önlemi

_assets/fotograflar

Altun, "İletişim Başkanlığı, "Türkiye markasını güçlendirmek için çalışıyoruz"

_assets/fotograflar

Kadınlar üretime katılıyor

_assets/fotograflar

Çipli kartlarda yeni dönem

_assets/fotograflar

Sağlık Köyü için imzalar atıldı

_assets/fotograflar

Vali Su, Taşkın Koruma tesislerini inceledi

_assets/fotograflar

KOBİ danışmanlık için geri sayım başladı

_assets/fotograflar

Dayanışma ekonomisi hayat buldu

close 5 ülkeden 30 genç Mersin'de
5 ülkeden 30 genç Mersin'de
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: