rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 9.657 (8.351)

Toplam Ziyaret: 18.186.700 (16.552.187)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
11 Kasım 2019
Sayı : 832
Bu kayıt toplam
2.032 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

SEKTÖR, GIDA FUARI'NDA BULUŞTU

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı yerli ve yabancı gıda firmalarına evsahipliği yaptı. Fuarın açılışına katılanlar arasında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve MTSO Meclis Üyeleri de yer aldı.

Sektör, Gıda Fuarı'nda buluştu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Açılış konuşmasında fuarların kent ekonomisi adına önemine dikkat çeken Başkan Kızıltan, "Mersin güçlü bir şehir. Türkiye'de de güçlü, dünyada da güçleniyor, tanınıyor. Bu fuara katılan firmalarımızı kutluyorum. Tarım, Mersin'in güçlü sektörlerinden birisi. Türkiye'de tarım makineleri konusunda birçok ilk Mersin'de yaşanıyor.

Sulama teknolojileri, seracılık, paketleme konularında Mersin'de her zaman ilkler yaşanmıştır. Gıda makineleri üzerine güçlü şirketlerimiz var. Ben Mersin'e güveniyorum. Devletimiz de arkamızda, belediyemiz de yanımızda. Hepimizi güzel günler bekliyor" dedi.

Seçer: "Gıda güvenliği önemli bir kavram"

Dünyada son dönemlerde özellikle gıda güvenliği kavramının ön plana çıkmaya başladığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, "Hem halkınızı doyuracak kadar yeterli gıdaya sahip olacaksınız hem de bu gıdayı sunarken güvenliğine hassasiyet göstereceksiniz" dedi.

Bunun da teknolojik paketleme yöntemleriyle gerçekleşebileceğini belirten Seçer, bu noktada Mersin'de iki önemli yatırımın hayata geçmek üzere olduğunu hatırlattı.

Bir tanesinin tarım ürünlerinin değerlendirilmesi ana fikriyle açılacak olan Tarım İhtisas OSB, diğerinin ise ağırlıklı olarak gıda firmalarının yatırım yapacağı karma OSB olduğunu anlatan Seçer, yeni yatırımlar yapılarak üretimin artırılması gerektiğini söyledi.

Su: "Fuarlar ekonomi için önemli organizasyonlar"

Mersin Valisi Ali İhsan Su ise dünyada artık ticaretin kalbinin fuarlarda attığına işaret etti.

Alıcı ve satıcıyı, üretici ile tüketiciyi fuarların buluşturduğunu anlatan Su,"Buralarda herkesi bir arada görebilme imkanı var. Sektördeki tüm gelişmeleri düzenlenen paneller ya da B2B'ler ile takip edebiliyorsunuz. Bağlantılar kurabiliyorsunuz. Bu nedenle fuarları önemsiyoruz" dedi.

Mersin'de fuar sayısının 16'ya çıkmasının bu nedenle ayrı bir önem taşıdığını dile getiren Su, "Yurtiçi ve dışından gelen sektör temsilcilerini buluşturması adına çok önemli. Emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

Tartıcı: "Kent ekonomisine katkımızı sürdüreceğiz"

Fuar hakkında bilgi veren CNR Holding İletişim Direktörü Reha Tartıcı ise, "Mersinli dinamiklerin destekleriyle önümüzdeki dönemde de ülke ekonomisine katkılarımızı artırarak sürdüreceğiz" dedi.

Bu yıl Ortadoğu başta olmak üzere farklı ülkelerden gelen sektör profesyonellerini ağırladıklarını da kaydeden Tartıcı, alım heyetleriyle B2B'ler düzenlendiğini de sözlerine ekledi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Sektör, Gıda Fuarı'nda buluştu
Sektör, Gıda Fuarı'nda buluştu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: