rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 7.868 (6.751)

Toplam Ziyaret: 18.229.185 (16.588.041)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
07 Ekim 2019
Sayı : 827
Bu kayıt toplam
2.298 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

AİLESİNİ UYARDI, ÖDÜLÜ KAPTI

Mersin Valisi Ali İhsan Su, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Kemerim Ses Getirsin' kampanyası kapsamında sosyal medyaya yüklediği video ile en çok beğenilen 100 çocuk arasına giren Alya Keski'ne ödülünü verdi. Su, ayrıca başarılı çalışmalarından dolayı 2 trafik polisi ile bir jandarma trafik astsubayına başarı belgesi verdi.

Ailesini uyardı, ödülü kaptı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Sahil Valilik'te gerçekleştirilen ödül törenine Su'nu yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necip Çarıkcıoğlu da katıldı.

Su, başarılı çalışmalarından dolayı Toroslar ilçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli Astsubay Üs Çavuş Taner Yüceli, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memur Mevlüt Çabuk ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İbrahim Deveci'ye başarı belgesi verdi.

Ardından Su, İçişleri Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı döneminde başlatılan ve 31 Ağustos'ta son bulunan 'Kemerin Ses Getirsin' kampanyasında Türkiye genelinde ilk 100 kişi arasına giren ilkokul 2. sınıf öğrenci Ayla Keskin'e hediyesini verdi.

"Ölümlü trafik kazalarında azalış var"

Ödül töreninden sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, Türkiye genelinde İçişleri Bakanlığı koordinesinde trafik kazalarının önlenmesi, can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi amacıyla bir dizi eylem planının hayata geçtiğini söyledi.

Bu kapsamda projeler de geliştirildiğini kaydeden Su, "Bu çalışmalardan sonra gerçekten çok güzel sonuçlar aldık. Hepinizin bildiği gibi 'kırmızı düdük', 'öncelik yayanın', 'bende trafik polisiyim' gibi projeler hayata geçirildi. Trafik konusunda çok ciddi ve önemli farkındalık oluşturduk. Bunun sonuçları da hakikaten aldık, almaya da devam ediyoruz. Mersin'de 2019 yılının ilk 8 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ölümlü trafik kazalarında yüzde 37'lik bir azalış meydana gelmiştir.

Yaralamalı trafik kazalarında ise yüzde 14'lük azalış oluşmuştur. Bu bakımdan hayata geçen kampanyalar çok önemli. Bu kampanyaları yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızda özellikle trafik bilincini, trafik kurullarına uyma konusundaki farkındalığı artırmaya devam edeceğiz. Kampanyalara katılan herkesi kutluyorum. İnşallah hiçbir kaza olmadan herkes seyahat eder" dedi.

"Trafik kurallarına uyalım"

Vatandaşlara çağrıda bulunan Su, "Trafik kurallarına uyalım. Trafikte telefonla konuşmayalım, emniyet kemerimizi takalım, hız yapmayın. Trafik kurallarını biliyoruz. Önemli olan bu kurallara uymak. Malumunuz bu trafik kuralları kendiliğinden ortaya çıkmış şeyler değildir. Yılların tecrübesiyle ortaya çıkmış kurallardır. O yüzden mutlaka trafik kurallarına uyarsak daha güvenli bir seyahati sağlamış oluruz. Bütün vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya, bu konuda hassasiyet göstermeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bugün ki ödül töreniyle ilgili de bilgi veren Su, "Kemerim ses getirsin kampanyası kapsamında ödül almaya hak kazanan çocuğumuza hediyesini verdik. Bu kampanya çerçevesinde ailesiyle beraber seyahat eden çocuklarımız, ailelerini ikaz etme anlamında yaptıkları çekimleri sosyal medya hesabına yüklediler.

Burada oylamayla en çok beğenilen, tıklanan çocuğumuza scooter hediye ettik. Bunlardan bir tanesi Mersin'den Alya kardeşimiz oldu. Onu da tebrik ediyoruz" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Ailesini uyardı, ödülü kaptı
Ailesini uyardı, ödülü kaptı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: