rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 5.464 (4.329)

Toplam Ziyaret: 17.805.535 (16.237.140)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
26 Ağustos 2019
Sayı : 821
Bu kayıt toplam
2.266 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

11 ÜLKEDEN 48 SPORCU KATILACAK

Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenecek olan Artistik Cimnastik Dünya Kupası'na 11 ülkeden 48 sporcu katılacak.

11 ülkeden 48 sporcu katılacak
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Kentte 3. kez düzenlenecek olan Dünya kupası, Akdeniz Oyunları kapsamında inşa edilen Cimnastik Salonu'nda 30 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Kupaya, aralarında Türkiye'nin de olduğu 11 ülkeden 48 sporcu katılacak.

Organizasyonda ay yıldızlı formayı, milli sporcular Nazlı Savranbaşı, Göksu Üçtaş Şanlı, Ezgi Yeşil, Tutya Yılmaz, Yaren Turan, Demet Mutlu ile Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, Ahmet Önder, Yunus Emre Gündoğdu, İbrahim Çolak, Hamza Şamil Yılmaz, Sercan Demir ve Mustafa Arca temsil edecek.

"Sporcularımız yarışmaya hazır"

Gençlik ve Spor Mersin İl Müdürü Oğuz Kaymaz, kupanın yapılacağı ve Artistik Cimnastik Milli Takımı'nın da antrenmanlara devam ettiği salonu ziyaret ederek, antrenörler ile sporculara başarılar diledi.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymaz, etkinliğe 3. kez ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, "Kupaya 8 erkek, 6 kadın milli sporcumuz katılacak. Biz de sporcularımızı kamplarında ziyaret ettik.

Mersin, spor tesisleri açısından Türkiye'nin önde gelen kentlerinden biri. Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edecek. Kasım ayında Bocce Dünya Kupası da kentimizde yapılacak." dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Artistik Cimnastik Erkekler Olimpik Takım Koordinatörü Ziya Özgören de kupaya az bir süre kalan hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

'Mersin, özel bir kent'

Önemli bir organizasyona katılacaklarını kaydeden Özgören, "Sporcularımız hem teknik hem moral anlamında yarışmaya hazır görünüyorlar. Toplam 11 ülke katılacak. Yani bugüne kadar en fazla katılımın olacağı bu yarışma, çeşitli ülkelerde yapılıyor. Herkes hazır, kupanın başlamasını bekliyoruz." diye konuştu.

Özgören, en büyük hedeflerinin 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na takım halinde katılmak olduğunu vurgulayarak, "2020'deki olimpiyatlara giden ilk 12 takım arasında yer almak istiyoruz. Bütün hedefimiz, planımız, çalışmalarımız, programımız bu yönde" ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Ümit Şamiloğlu da çok sayıda uluslararası turnuvalara katıldıkları için Mersin'in kendileri için özel bir kent olduğunu belirterek, kentin kendileri için "İkinci ev" konumunda olduğunu söyledi.

Başarı için çok çalıştıklarını aktaran Şamiloğlu, "Biz, Dünya kupası için zaten hazırız. Asıl hedefimiz Dünya şampiyonası. Bu bizim için Tokyo Olimpiyatları elemesi olacak. Çok kritik bir süreç olacak.

Takımımızın olimpiyatları gitme şansı çok yüksek. Dolayısıyla Mersin'deki Dünya Kupası bizim için eksikliklerimizi görmek, üzerine neler koyabileceğimizi düşünmek için büyük anlam taşıyacak." değerlendirmesinde bulundu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

MGC'den 'sosyal mesafeli' bayramlaşma

_assets/fotograflar

Mersin Şoförler Odası ilaçlama sistemi kurdu

_assets/fotograflar

Atat Ailesi'nden 'Masal Evi Kiremithane'

_assets/fotograflar

Kiralar 3 ay ertelendi, Faturalara 3 taksit getirildi...

_assets/fotograflar

Gültak, MGC yönetimini ağırladı

_assets/fotograflar

Siyasi komplo Mersin'i vurdu

_assets/fotograflar

Dinçer, 'Kadınlar tehdit altında'

_assets/fotograflar

Nizam Özbalta, "THK Gençler için var"

_assets/fotograflar

Ramazan'a özel Korona genelgesi

_assets/fotograflar

Başvurular elektronik olarak yapılacak

close 11 ülkeden 48 sporcu katılacak
11 ülkeden 48 sporcu katılacak
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: