rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 7.475 (6.417)

Toplam Ziyaret: 18.228.792 (16.587.707)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
08 Temmuz 2019
Sayı : 814
Bu kayıt toplam
1.493 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

GENÇ FİKİRLER ÖDÜL ALDI

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı tarafından desteklenen, MTSO, TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu, Mersin Üniversitesi ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Fikir Otobüsü Lise Projesi Ödül Töreni MTSO Hizmet Binası'nda düzenlendi.

Genç fikirler ödül aldı Genç fikirler ödül aldı
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Törenin açılışında konuşan TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Osman Kiper, Fikir Otobüsü Lise Projesi Kapanış Toplantısı'nın ardından ödül törenini yaptıklarını belirtip, "Ödül törenimizde dereceye giren öğrencilerimiz projelerini de sunacak. Proje sunumlarının yatırımcıların ilgisini çekmesini umut ediyorum" dedi.

Ardından söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, bunun bir yarışma olduğunu, bu nedenle dereceye giren ya da giremeyen projelerin bulunmasının normal olduğunu dile getirip şunları söyledi:

"Bu bir yarışma ve bir kazanan belirlenmek durumundaydı ancak sonuçta katılan tüm projeler takdire şayandı. Hepsinde bir emek ve bilgi birikimi vardı. Bu projeleri hazırlayıp yarışmaya katılmanız, cesaretinizin, özgüveniniz yüksek olduğunu gösteriyor. Bu nedenle geleceği şekillendirecek siz gençlerle gurur duydum. Dereceye giren girmeyen tüm öğrencileri kutluyorum. Geleceği sizler yöneteceksiniz. Yılmayın ve sürekli araştırma içinde olun."

20 Aralık 2018'de başlayıp 10 Haziran 2019'da sona eren Fikir Otobüsü Lise Projesi'ne yapılan 20 başvuru sonrasında jüri değerlendirmesiyle dereceye giren okullar ve öğrencilerin isimleri şöyle:

Kadri Şaman MTSO Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sertay Sakar, Enes İlçiktoğ ve Kerem Çiçek'in Berrin Tosmur Şahin danışmanlığında yürüttüğü IOT Class (İnternet of thinks class) Projesi birinci oldu.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Mersin Anadolu Lisesi'nden Hüsniye Sude Denizci, Tolga Metin ve Melisa Ünal'ın Hakan Öztürk danışmanlığında yürüttüğü 'Gteck MI' Projesi ikinci, Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Saliha Turanalp ile Berivan Küçükkaya'nın Kemal Bozkurt danışmanlığında yürüttüğü 'Hem Temiz Hem Tasarruflu' isimli projesi üçüncü oldu.

Öğrencilerin proje sunumları, ödüllerin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona eren törende birinci olan ekibin tamamına diz üstü bilgisayar hediye edilirken ikincilere arduino uyumlu saat ve üçüncülere ise Raspberry pi seti verildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close Genç fikirler ödül aldı
Genç fikirler ödül aldı
Genç fikirler ödül aldı
Genç fikirler ödül aldı
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: