rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.655 (6.887)

Toplam Ziyaret: 17.816.246 (16.245.653)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Haziran 2019
Sayı : 811
Bu kayıt toplam
1.338 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

KIZILTAN, 'OLUMLU HAVA BÜYÜK FIRSAT'

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, yaptığı açıklamayla Mersin'de son dönemde yakalanan uyumun bir şans olduğunu kaydetti.

Kızıltan, 'Olumlu hava büyük fırsat'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin'in, iklimi, bereketli toprağı, ekonomik çeşitliliği, vasıflı insan kaynağı, köklü kültürü ile potansiyelleri bakımından olağanüstü bir kent olduğuna işaret eden Kızıltan, ancak, kısmen harekete geçen bu potansiyellerin hala büyük kısmının atıl durumda olduğunu ifade etti.

"Olağanüstü olumlu bir hava yakaladık"

Mersin'in, ekonomik büyümesi, refahı, sosyal yaşam kalitesi ve sosyal huzuru için artık bu potansiyelleri harekete geçirmek zorunda olduğunun altını çizen Kızıltan, "Bunun için uzun süredir kent olarak yakalayamadığımız olağanüstü olumlu bir havayı yakalamış durumdayız. Bu olumlu ve uyumlu havayı kent olarak Valiliğimiz, yerel yönetimlerimiz, siyasetçilerimiz, kentin tüm kurum ve kuruluşları ile iyi kullanmalıyız. Bu bir fırsattır" ifadelerini kullandı.

Mersin'in özellikle son birkaç yıldır yakaladığı bu olumlu, iş birliğini teşvik eden, Mersin'in önceliklerini öne çıkaran dayanışma havasında en büyük desteği verenlerin başında AK Parti Mersin Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe KomisyonuBaşkanı Lütfi Elvan'ın geldiğine işaret eden Kızıltan, "Biz, kendisini gerçekten bir siyasetçi olarak görmedik. Teknik ve pratik çözümleri ile siyaset üstü davranarak, ayrıştırmadan, herkesi kucaklayan tavrı ile Mersin'e özlediği o dayanışma ve birlik ruhunu verenlerin başında görüyoruz.

Sayın Elvan, Mersin'in tüm sorunlarına vakıf, sokakları da iş dünyasını da bilen, kentin yatırımlarına sürekli kaynak aktaran ve yatırımların devamını sağlayan, kentin iş dünyasından sokaktaki vatandaşına kadar herkesin samimi bir lider olarak gördüğü bir kişi" değerlendirmesini yaparak, Elvan'ı Mersin'in şansı olarak gördüklerini vurguladı.

"Kolay ulaşılabilir bir vali büyük avantaj"

Bu olumlu birlik ve beraberlik havasının ortaya çıkmasında ve devam etmesinde Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun da büyük çaba sergilediğini belirten Kızıltan, "Kendisi her zaman yanımızda, bekli de dünyanın en kolay ulaşılabilen, rahat iletişim kurulabilen bir valisi diyebiliriz.

Bu, bizler için olağanüstü bir avantaj. Sayın Valimiz de hiçbir ayrım gözetmeden 'devlet adamlığı' sıfatının hakkını veren, sorunlara bulduğu pratik çözümlerle Mersin'in önünü açan bir lider. Bu kadar kolay ve etkin diyalog kurabildiğimiz bir bakanımız ve valimiz olunca gerçekten geçmişte çözülmeyen sorunlar kısa sürede masaya geliyor, çözümler bulunuyor" dedi.

"Seçer yatırım projelerine çok hakim"

Bu güzel işbirliği ve dayanışma havasının en etkin üçüncü ayağının ise Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer olduğunu dile getiren Kızıltan, şunları kaydetti:

"Sayın Seçer, öncelikle geçmiş dönem Mersin milletvekili olduğu ve siyasetin merkezinden geldiği için kentin sorunlarına, yatırım projelerine çok hakim bir insan. Gerçekten kolay erişilen, her an buluşabildiğimiz, rahatça konuşabildiğimiz bir kişi. Kentin yatırım ve sorunlarına hakim olduğu gibi iş dünyasına çok yakın, iş dünyasını iyi tanıyan biri olması Mersin ekonomisi adına gerçekten bir şans. Biz Sayın Seçer'in bu özelliği ile kent ekonomisinde artık özlenen ve beklenen 'yerel yönetim' etkisini göreceğimizi umuyoruz."

Mersin'in tüm ilçe yerel yönetimlerinin de özellikle merkez ilçeler olan Mezitli, Yenişehir, Akdeniz ve Toroslar belediye başkanlarının farklı siyasi partilerden de olsalar söz konusu Mersin olduğunda bir masa etrafına oturma konusunda hiçbir çekincesi olmadığına dikkat çeken Kızıltan, bu durumdan mutlu olduklarını vurguladı. Bu uyumu görmenin, Mersin'e umut verdiğini ifade etti.

"Tekli'nin seçilmesi, uyumun devamı adına sevindirici"

Kentin ekonomik güç noktalarından biri olan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ve MTSO arasındaki uyumun da kentin üretiminin itici gücü haline geldiğinin altını çizen Kızıltan, Sabri Tekli'nin yeniden MTOSB başkanı seçilmesinin bu uyumun devamı anlamında kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Kızıltan, "Diğer taraftan kent adına rahatça bir araya gelen Mersin vekillerimiz var. Vekillerimiz Ankara'da olsun, Mersin'de olsun tüm buluşmalarımızda hep birlikte bir araya gelebilen, olağanüstü olgun tavırlarıyla Mersin adına her şeyi bir kenara koyabilen kişiler.

"Gereken şey koordinasyon"

Bir de bunlara yine son günlerde STK'lar boyutunda yakaladığımız güzel uyumu eklediğinizde ortaya bahsettiğimiz bu potansiyelleri harekete geçirecek güç de çıkmış oluyor. Mersin olarak bizim de her şeyimiz var artık.

Gereken şey, bu uyumu iyi bir koordinasyonla çalıştırmak. Kentin bu değerli liderlerinin ve tüm bu dinamiklerin bu içten çaba ve uyumunun tüm potansiyellerimizi harekete geçireceğine gönülden inanıyoruz" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gilindire ve Cennet Cehennem için imzalar atıldı

_assets/fotograflar

MGC'den 'sosyal mesafeli' bayramlaşma

_assets/fotograflar

Mersin Şoförler Odası ilaçlama sistemi kurdu

_assets/fotograflar

Atat Ailesi'nden 'Masal Evi Kiremithane'

_assets/fotograflar

Kiralar 3 ay ertelendi, Faturalara 3 taksit getirildi...

_assets/fotograflar

Gültak, MGC yönetimini ağırladı

_assets/fotograflar

Siyasi komplo Mersin'i vurdu

_assets/fotograflar

Dinçer, 'Kadınlar tehdit altında'

_assets/fotograflar

Nizam Özbalta, "THK Gençler için var"

_assets/fotograflar

Ramazan'a özel Korona genelgesi

close Kızıltan, 'Olumlu hava büyük fırsat'
Kızıltan, 'Olumlu hava büyük fırsat'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: