rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.565 (6.800)

Toplam Ziyaret: 17.816.156 (16.245.566)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
17 Haziran 2019
Sayı : 811
Bu kayıt toplam
1.361 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'GİRİŞİM LİMANI' EV SAHİBİ OLDU

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ve Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında desteklenen, Mersin Üniversitesi (MEÜ) tarafından yürütülen "Mersin Çekirdek Genç Girişimci Projesi" kapsamında gerçekleştirilen, Fikir Otobüsü Lise Projesi etkinliği yapılan ödül töreniyle sona erdi.

'Girişim Limanı' ev sahibi oldu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Mersin Genç Girişimciler Kurulu işbirliği ile yapılan ödül törenine Mersin Genç Girişimci Merkezi "Girişim Limanı" ev sahipliği yaptı.

Tören öncesi, MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan projelerin tanıtıldığı stantları ziyaret ederek, öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Osman Kiper, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca'nın yaptığı konuşmaların ardından söz alan MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle kurulan Genç Girişimci Merkezi'nde böyle bir tören düzenlenmesinden büyük gurur duyduğunu söyledi.

Genç Girişimci Merkezinin üniversite adına kurulduğunu, ancak tüm şehirle paylaşmak, Mersin'e hizmet vermek istediklerini belirten Prof. Dr. Yaşar, merkezin her yıl projelerle dolup taşmasının en büyük beklentileri olduğunu ifade etti.

20 Aralık 2018'de başlayıp, 10 Haziran 2019'da sona eren Fikir Otobüsü Lise'ye başvuran 20 projenin jüri değerlendirmesi sonucunda; Kadri Şaman MTSO Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sertay Sakar, Enes İlçiktoğ ve Kerem Çiçek'in, Berrin Tosmur Şahin danışmanlığında yürüttüğü IOT Class (Internet of thinks class) Projesi birinci oldu.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Mersin Anadolu Lisesi'nden Hüsniye Sude Denizci, Tolga Metin ve Melisa Ünal'ın, Hakan Öztürk danışmanlığında yürüttüğü Gteck MI Projesi ikinci, Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Saliha Turanalp ile Berivan Küçükkaya'nın, Kemal Bozkurt danışmanlığında yürüttüğü 'Hem Temiz Hem Tasarruflu' isimli projesi üçüncü oldu. Birinci olan ekibe birer diz üstü bilgisayar hediye edilirken ikincilere arduino uyumlu saat, üçüncülere ise Raspberry pi seti verildi.

Ayrıca ilk 3'e giren projelere "melek yatırımcı" sunumu fırsatı verilecek ve "kuluçka merkezi" ziyaretleri imkanı tanınacak.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gilindire ve Cennet Cehennem için imzalar atıldı

_assets/fotograflar

MGC'den 'sosyal mesafeli' bayramlaşma

_assets/fotograflar

Mersin Şoförler Odası ilaçlama sistemi kurdu

_assets/fotograflar

Atat Ailesi'nden 'Masal Evi Kiremithane'

_assets/fotograflar

Kiralar 3 ay ertelendi, Faturalara 3 taksit getirildi...

_assets/fotograflar

Gültak, MGC yönetimini ağırladı

_assets/fotograflar

Siyasi komplo Mersin'i vurdu

_assets/fotograflar

Dinçer, 'Kadınlar tehdit altında'

_assets/fotograflar

Nizam Özbalta, "THK Gençler için var"

_assets/fotograflar

Ramazan'a özel Korona genelgesi

close 'Girişim Limanı' ev sahibi oldu
'Girişim Limanı' ev sahibi oldu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: