rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 957 (735)

Toplam Ziyaret: 17.858.386 (16.280.130)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Haziran 2019
Sayı : 809
Bu kayıt toplam
1.296 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

İFET FİNALLERİ TAMAMLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması (İFET) Mersin İl Şampiyonası finalleri Edip Buran Spor Salonu'nda başladı.

İFET finalleri tamamlandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı 2019 Faaliyet Programı'nda yer alan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması (İFET) Mersin İl Şampiyonası finalleri Edip Buran Spor Salonu'nda başladı. 13 ilçede yapılan müsabakalar sonucunda 1. olan takımlar 1. sınıflar kategorisinde yarıştı.

Programa; Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan finallerin açılışında konuşan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, İlkokul Fiziksel Etkinlikler Yarışması kapsamında 13 ilçede yapılan yarışmalar sonucu belirlenen finalistleri kutladığını belirterek; "Değerli öğretmenlerimizi de katkılarından dolayı kutluyorum. Finallere kadar gelmek de büyük bir başarıdır. kazanmak da var, kaybetmek de...

Bu sadece bir oyun. Çocuklardan bu oyunların keyfini çıkarmalarını istiyor, hepinize başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca da konuşmasında; Mersin'de bu yıl 4.'sü düzenlenen İFET oyunlarında Müdürlüğümüze bağlı 10 Beden Eğitimi Öğretmeninin, 13 ilçemizdeki öğrencilere yarışmalar esnasında yardımcı olduğunu ve bu yıl Mersin'in tüm Türkiye'de 76 bin lisanslı sporcuyla 2. sıraya yerleştiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından yarışlara geçildi. Farklı parkurlarda kıyasıya mücadele eden çocuklar öğretmen ve velilerinden de büyük alkış aldı. Birbirinden zevkli ve çekişmeli geçen yarışlar sonunda Mezitli Muhittin Develi İlkokulu 1., Yusuf Bayık İlkokulu 2., Iğdır İlkokulu 3., Bahçelievler İlkokulu 4. oldu. Dereceye giren okullara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Vedat Akyar ve Metin Koçak, İFET İl Teknik Kurulu Başkanı Fatma Yaşar ve Okul Sporları Bozyazı İlçe Temsilcisi Hıdır Derin takdim etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararları

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit'ten 'Askıda Fatura' kampanyasına destek

_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

close İFET finalleri tamamlandı
İFET finalleri tamamlandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: