rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 515 (296)

Toplam Ziyaret: 17.857.944 (16.279.691)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Haziran 2019
Sayı : 809
Bu kayıt toplam
1.470 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

OSB, TEKLİ İLE DEVAM DEDİ

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, güven tazeleyerek 99 oyla yeniden başkanlığa seçildi. Genel Kurulda Cemalettin Akbulut'un listesi ise 54 oy aldı.

OSB, Tekli ile devam dedi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MTOSB 14'üncü Olağan Genel Kurulu, MTOSB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Genel Kurula, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan ve çok sayıda sanayici katıldı.

"3'üncü bölgede yatırımlar başladı"

Divan Başkanlığını MTSO eski başkanlarından Şerafettin Aşut'un yaptığı genel kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Sabri Tekli, 3'üncü, 4'üncü ve 5'inci Organize Sanayi Bölgeleri ile ilgili bilgiler verdi. Tekli, "Yeni açılan organize sanayi bölgelerimizde 4'üncü ve 5'inci Organize Sanayi Bölgemizin yüzde 70'lik bir kısmı kamulaştırıldı. 3'üncü bölgemizde ise yatırımlara başlayan sanayicilerimiz var. Biz de en kısa sürede 3'üncü bölgenin altyapısını bitirerek, yıl sonunda 4'üncü bölgenin temellerini atarız diye söz verdik. Sanayi parseli ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

Bu organize sanayi bölgelerimizin açılmasında emeği geçen başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan'a, Mersin Valisi Ali İhsan Su'ya, sanayicilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle Kalkınma Bakanlığı döneminde bölgemize ciddi oranda katkıları olan Sayın Lütfi Elvan olmasaydı biz belki de bu kadar yol kat edemezdik" dedi.

Konuşmaların ardından sanayiciler başkanlarını seçmek için oy kullandılar. İki listeyle gidilen seçimde, oy kullanma işleminin ardından açılan sandıkta Sabri Tekli'nin yönetiminden oluşan listeye 99 oy, Cemalettin Akbulut'un listesine ise 54 oy çıktı.

Güven tazeleyen Tekli, seçim sonunda yaptığı konuşmada, "Bizlere güvenen sanayicilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Bölgemizi büyütmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. 6'ncı dönemimizde de sarılarak, kucaklaşarak seçimimizi tamamladık. Bu, MTOSB'nin demokratik bir kurum olduğunun en açık göstergesidir" dedi.

MTOSB Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Sabri Tekli, Güral Savaştürk, Orhan Kahveci, Halit Altun, Kürşat Haddat, Hasan Yıldırım, Veysel Memiş, Yılmaz Akyüz.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararları

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit'ten 'Askıda Fatura' kampanyasına destek

_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

close OSB, Tekli ile devam dedi
OSB, Tekli ile devam dedi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: