rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 204 (194)

Toplam Ziyaret: 17.026.988 (15.594.980)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
20 Mayıs 2019
Sayı : 807
Bu kayıt toplam
1.506 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ERSİN GÖKGÜN: 'GERÇEK DEĞİŞİM BU GRUPTUR'

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MSMMMO) 23. Olağan Genel Kuruluna hazırlanıyor. 25-26 Mayıs'ta yapılacak olan seçime Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubundan Başkan Adayı olan Ersin Gökgün ve yönetim kurulu adayları, yapılan toplantıyla tanıtıldı.

Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur' Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur' Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'
1 / 3 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda (MSMMMO) yapılan toplantıda konuşan Mersin Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu Başkan Adayı Ersin Gökgün, "Bir seçim sürecini daha birlikte yaşayacağız. Bu seçim sürecinde çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımızın bu zamana kadar ki çok önemli bir süreci hepinizin de çok iyi bildiği gibi 30 yıllık bir sürece dayanıyor.

Bu sürecin devamını birlikte yaşayacağız ve ileriye dönük kararlarımızı alacağız. Evet çağdaş grup bu 30 yılın tecrübesiyle yarınlara hazırlanıyor. O kadar çok iş yapmışız ki bu 3 yıllık süre içerisinde şimdi farkına varıyoruz. Çalışırken hiç farkında değiliz. Bu süreçte birleşme girişimleri yapıldı.

Gruplaşma olsun istemedik

Yaklaşık 7-8 ay önce birleşme görüşmeleri yapıldı. Bu birleşme görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Bu dönem aday olacağım için o görüşmelere katılmak istemedim, çünkü dedim ki o görüşmelerde bulunursam yanlı karar verme durumum olabilir. Onun için katılmadım. Birleşmenin özüne uymayan bazı konularda sıkıntılar yaşandığını duydum. Biz gruplaşmanın olmasını istemedik.

Örneği benim..

Bugün başkan adayı olarak karşınızda bulunuyorum. Gerçek değişim bu grup içerisindedir. Gelişimi ve değişimi içinde barındıran grup Çağdaş Demokrat Grubun bizzat kendisidir. Örneği de şahsımdır. Her yerde görev yaparak bugünlere kadar gelmiş ve başkan adaylığı gerçekleşmiş şekilde karşınıza çıkan ben bunun en önemli göstergesidir.

Ego ve popülizmden uzak...

30 yılın tecrübesiyle değişim merkezi birlik ve beraberliğin adresi, kimseyi ötekileştirmeden eşit ve adalet anlayışı içerisinde, egolardan ve popülizmden uzak yönü meslek olan, tüm kurullarda, komisyon ve komitelerde görev almak isteyen herkesin önünü açan çağdaş demokrat anlayışı ve onun savunucusu olan sizleri seküler aklın gücü, demokratik yaşamın tartışmasız egemenliği, eğitimli insanın odağında ve hukukun üstünlüğü ilkesiyle selamlıyorum" dedi.

Gökgün, konuşmasını ileriye dönük yapacağı çalışmalardan bahsederek sözlerini bitirdi.

İlkelerden taviz vermedik

Mersin Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Tokgöz ise yaptığı konuşmada, "Mesleğimizin yasal statüye kavuştuğu 13 Haziran 1989 tarihinden bugüne kadar süreçte önünde hiçbir yol haritası olmadan odamız, bu günlere getiren, bu fiziki imkanların yaratılmasına öncülük eden, kendini hep yenileyen, geliştiren ve daima geleceği planlayan çağdaş Demokrat grubumuz yeni bir seçim dönemine daha büyük bir coşkuyla ve inançla giriyor.

Bizi kamçılıyor

Geçmişten aldığımız güç ve büyük tecrübeyle, bugünün enerjisini en iyi şekilde harmanlayan grubumuz; mesleğimizin, odamızın ve meslektaşımızın yararını gözeterek yarınlara umutla bakmaya devam ediyor. Bu inanç bizi daima diri tutarak yarınlar için çaba sarf etmeye daha da kamçılıyor. Mayıs 2016'da gerçekleştirdiğimiz 22.Olağan Genel Kurulumuzdan bu güne kadar yaklaşık üç yılı geride bıraktık.

Objektif yaklaştık

Görev süremiz boyunca yönetimde eşitlik, denetimde şeffaflık ve disiplinde adalet ilkelerimizden asla taviz vermedik. Her üyemize eşit mesafede davranarak karşılaştığımız konu ve olayları kişiselleştirmeden objektif bir şekilde çözüme kavuşturduk.

Danışma meclisimizin sıralı toplantılarını tüm meslektaşlarımıza açarak üyelerimizin konuşmasını sağladık ve gelen önerileri dikkate alarak meslektaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak adına bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağladık" dedi.

Hep birlikte yürüyeceğiz

Türkiye'ye örnek olmak için birleşme isteklerini geçtiğimiz aylarda dile getirdiğini söyleyen Tokgöz, "Meslek adına birleşme arzumuz ne yazık ki kabul görmedi.

Günü kurtarmaya yönelik seçim ittifakları yerine, tüm grupların kendini feshederek hesapsız ve samimi bir birleşmeye adım atarak Türkiye'ye örnek olma şansını yitirmiş olduk. Ancak biz buradayız.

Eğitimleri önemsedik

2016-2019 döneminde gerek ülkemizde gerekse dünyada çok önemli ekonomik ve sosyal olaylar yaşandı. Mesleğimizde de mevzuat ve dijital dönüşüm açılarından radikal değişiklikler gerçekleşti. Meslek mensuplarımızın bu değişim ve dönüşüme uyum sağlayabilmeleri için sürekli eğitimleri önemsedik, ortak akıl birlikteliğine sıkı sıkıya bağlı kalarak, oda iş ve işleyişini büyük bir titizlikle sürdürdük" diye konuştu.

Farklı yollar arayacağız

2019-2022 döneminin hedefleri ve projeleri, geçmişte elde ettikleri başarıların devamı niteliğinde olacağını kaydeden Tokgöz, "Kadın meslektaşlarımızın sorunlarına yasal ve kalıcı çözümler getirilmesinin takipçisi olacağız. Mesleğimizin yeni uzmanlık alanlarına sahip olması için farklı yolları hep birlikte arayacağız.

Sürekli eğitimlere ara vermeden, dijitalleşen dünyaya ayak uydurmaya devam edeceğiz. Emeğe dayalı ücret ve kaliteli hizmet için kurumsallaşmanın yaşamsal önemini her fırsatta dile getirerek bunun hayata geçirilmesi için aracı olacağız. Yeni ofis açacak meslektaşlarımızı ortak paydada buluşturarak bir yol haritası çizmelerine katkı sunacağız.

Odamızın vizyonunu şekillendireceğiz

Bağımlı çalışan meslektaşlarımızın yalnız olmadıklarını onlara hissettirerek yanlarında olacağız ve nispi aidattan doğan adaletsizliği bir nebze giderebilmek adına bağımlı çalışan üyelerimizden maktu aidatı asgari sınırların altına düşmemek kaydı ile yüzde 50 indirimli tahsilatı konusunda önerge vereceğiz. Aday meslek mensuplarımızı geleceğe hazırlayarak odamızın vizyonunu şekillendireceğiz.

Bugün gelinen noktada daha güçlü ve kararlı olduğumuzu yineliyor, bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan duyduğumuz gururu haykırıyoruz. Başarılarla dolu nice seçimleri hep birlikte yaşayacağız. Yolumuz açık olsun" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ali Adalıoğlu, 'Medya maşa değildir'

_assets/fotograflar

Salt Cam'dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek

_assets/fotograflar

Robotik Kodlama Atölyeleri açıldı

_assets/fotograflar

Adana ve Mersin'den 'Yerel Sera A.Ş' önerisi

_assets/fotograflar

Mersin müziğe doyacak

_assets/fotograflar

EDAŞ'tan Mersin'e 180 milyonluk yatırım

_assets/fotograflar

Öğrencilere çalışma ortamları hazırlanıyor

_assets/fotograflar

Mersinden Koop, stratejik planını hazırlıyor

_assets/fotograflar

Evde bakım hizmetleri sürüyor

_assets/fotograflar

Özel çocuklara 'Duyu Bütünleme Terapisi'

close Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'
Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'
Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'
Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'
  • 1
  • 2
  • 3
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: