rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 8.028 (6.906)

Toplam Ziyaret: 18.229.345 (16.588.196)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Mayıs 2019
Sayı : 805
Bu kayıt toplam
920 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'MUHTARLARLA İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIM'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, muhtarlar buluşmasının ikinci ayağında Akdeniz, Çamlıyayla, Erdemli, Mezitli, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinin muhtarları ile bir araya geldi.

'Muhtarlarla iş birliğine hazırım'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Toplantıya farklı siyasi partilere mensup ilçe belediye başkanlarını özellikle davet ettiğini belirten Seçer, Toroslar ve Akdeniz belediye başkanlarına teşekkür ederek, "Bugün burada Akdeniz Belediye Başkan Vekilimiz, Toroslar Belediye Başkanımız, farklı siyasi partilerin meclis üyeleri ve mensupları var.

Seçim öncesi birlik, beraberlik, kardeşlik vurgusu yapmıştım. Ben herkesin oyuna talibim diyordum. Biz birlikten beraberlikten yanayız. Biz Mersin'i yönetmeye talibiz, kavga gürültüye gelmiyoruz. Şimdi o söylediklerimizi gerçekte uygulama zamanı. Sözümüzün eri adam olduğumuzu ortaya koymaya çalışıyoruz. Onun için bunun temelini burada atalım istiyorum" diye konuştu.

"Direk beni arayın"

Muhtarlara sağlanacak imkanlar konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Seçer, tüm muhtarların iletişim numaralarını kaydederek sorunlara çözüm bulma noktasında yeni iletişim kanalları açacaklarını söyledi.

Seçer, "Muhtarlarımızla bireysel diyaloglarımız var. Nelerin eksik olduğu, nelerin olması gerektiği konusunda bilgi alışverişimiz oluyor. Eksiklikler tespit edildi. Muhtarlık binalarından internet iyileştirmelerine kadar bu imkanları biz sağlayacağız.

Planlı, programlı bir yol haritası çizeceğiz. Muhtarlık İşleri Dairesi başkanlığımız bu dönemde çok etkin çalışacak. 805 muhtarımızla 7/24 iletişim halinde olacak sistemi kurmak zorundayız. Bundan sonra ilgili yerleri arayın. Eğer ki, çözüm bulamıyorsanız direk beni arayın. Hepinizin telefonunu kaydedeceğiz. Gündüz yoğunluktan dönemesem bile akşam eve gittiğimde zamanım oluyor, o zaman size dönerim" şeklinde konuştu.

"Muhtarlarla iş birliğine hazırım"

Seçer, muhtarların kente hizmet etme noktasında son derece önemli olduğunu ve iyi ilişkiler kurmanın gerekliliğin ötesinde bir zorunluluk olduğunu vurguladı. Her iki tarafın başarısının vatandaşların işine yarayacağını dile getiren Seçer, "Ben kentime hizmet etmek istiyorum. Kentimizin en ücra köşesindeki mahallelerime, Torosların eteklerindeki mahallelerime kadar hizmet götürmek istiyorum. Ama doğru zamanda doğru işler yapabilmem için doğru bilgi almam lazım.

Burada devreye muhtarlarımız gidiyor. Muhtar, belediyenin bir personeli gibi görev yapıyor. Ben muhtarlarla iş birliğine hazırım. Bunu canı gönülden istiyorum. Muhtarlarımız mahallelerindeki sorunları bizlere en kısa yoldan en doğru şekilde aktaracaklar. İletişim kanallarını açacağız.

Muhtarlarımızın yerel çözeceği sorular var ama büyük beklentiler Büyükşehir'den; çünkü büyük bütçeler orada, büyük imkanlar da orada ve Büyük Başkan da orada. Bu iş laf kalabalığı yaparak, ahkam kesmekle olmaz" ifadelerini kullandı.

"Hizmetlerimizde bahane olmayacak"

Seçer, Mersin'de çözüm bekleyen en önemli sorunları sıralayarak, raylı sistem, sahil bandı projesi, parkomat uygulaması, otopark, trafik, su fiyatları, kanalizasyon gibi önemli konularda önümüzdeki günlerde gelişmeler olacağını belitti.

Seçer, "Belediyenin borç tablosunu ve tasarruf yapmamız gerektiğini açıkladım. Yapacağımız hizmetlerde aksaklık olmayacak şekilde işleri yürüteceğiz. Bizim hizmetlerimizde bahane olmayacak. Gereksiz harcamaların önünü keseceğiz. Tasarruf tedbirlerini başlattık. Belediyenin gereksiz yere kiralanan bütün binalarını sahiplerine iade ediyorum. Belediyenin nerede alanı varsa bütün birimleri oralara taşıyacağız" dedi.

İlçelerden gelen eksikleri tek tek değerlendirerek çözeceklerinin sözünü veren Seçer, "Sorunlarımız çok. Bu sorunları çözecek bilgi birikimine sahip bir Büyükşehir Belediye Başkanına sahipsiniz. Çok şükür zekamız, kabiliyetimiz, enerjimiz var. İnşallah bütün ilçe belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz ile beraber çok çalışacağız" diyerek konuşmasını tamamladı.

Yemek sonrası muhtarlarla tek tek ilgilenen Başkan Seçer, muhtarlarla karşılıklı çiftetelli oynadı.



Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tollu, "10 yıldır taksit ödemeyen var"

_assets/fotograflar

Muhtarlara Millet Bahçesi anlatıldı

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit, muhtarlarla buluştu

_assets/fotograflar

Özdemir, "Bakliyat sektörü, Pandemi sürecini başarıyla yönetti"

_assets/fotograflar

Seçer, "Mersin yıldız olacak"

_assets/fotograflar

Kiraya çıkmadan ev sahibi olacaklar

_assets/fotograflar

Yeni normalleşmede çalışma düzeni anlatıldı

_assets/fotograflar

Hurda araçlar hizmete kazandırılıyor

_assets/fotograflar

İtfaiye, 14 bin 572 olaya müdahale etti

_assets/fotograflar

Muazzez Ilmiye Çığ 107 yaşına girdi

close 'Muhtarlarla iş birliğine hazırım'
'Muhtarlarla iş birliğine hazırım'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: