rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.360 (3.746)

Toplam Ziyaret: 17.847.092 (16.271.144)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Mayıs 2019
Sayı : 805
Bu kayıt toplam
1.176 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ANIT KATLI KAVŞAĞI İNCELENDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, çalışmalarına yeniden başlanan Anıt Katlı Kavşağı projesini yerinde inceledi. Mahalle sakinleri ve esnafın sabırsızlıkla beklediği açılış günü ile ilgili müjdeyi de veren Başkan Seçer, "Kavşağımızın açılışını Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal kurtuluş mücadelesini başlattığı günün yüzüncü yılına denk getireceğiz" dedi.

Anıt Katlı Kavşağı incelendi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

"19 Mayıs'ta açılışını yapacağız"

Yaklaşık 6 ay önce temeli atılarak yapımına başlanan Anıt Katlı Kavşağı inşaat çalışmaları, maddi yetersizlikler nedeniyle bir süreliğine durmuştu. Yarım kalan Anıt Katlı Kavşağı için yüklenici firma yetkilileri ile görüşerek inşaatın yeniden başlamasını sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kavşağın son durumu ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

Anıt Katlı Kavşağı'nın açılışını, Cumhuriyet değerleri açısından son derece önemli olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yapacaklarını ifade eden Başkan Seçer, "19 Mayıs bizim için son derece önemli bir tarih.

Bu yüzden açılışı da Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal kurtuluş mücadelesini başlattığı günün yüzüncü yılına denk getireceğiz. 19 Mayıs, hem gençlerimizin bayramı olması hem de Cumhuriyet değerlerimiz açısından son derece önemli ve sembolik bir gün olduğu için açılışımızı da o anlamlı günde yapacağız" ifadelerine yer verdi.

Anıt Katlı Kavşağı inşaatının uzun süredir belirsizlik yaşadığını ve esnafın siftahsız dükkân kapattığını söyleyen Başkan Seçer, "Bu bölgede esnaflardan çok yoğun şikâyet alıyorduk. Buraya müdahale edip, inşaatın bitmesini sağlamamı istemişlerdi.

İnsanlar ekmeklerini, çocuklarının rızkını kazanmak için esnaflık yapıyor. Siftahsız dükkân kapatıyorlar. Buranın yarattığı fiziki olumsuzluklar da bölge insanını son derece etkilemişti. Allah nasip etti. Biz de göreve başlayınca inşaatı yeniden başladık. Çalışmalar son sürat devam ediyor" dedi.

İnşaatın durma nedeninin yüklenici firma ile yaşanan bazı anlaşmazlıklar olduğunu ifade eden Başkan Seçer, "Biz ilk iş olarak yüklenici firma yetkilileri ile görüştük. Talebimizi anlayışla karşıladılar ve hemen çalışmalara kaldığı yerden başladılar. Bugün de geldim, inşaat çalışmalarını yerinde inceledim. Hummalı bir çalışma var. Burada emek veren, işçisinden mühendisine kadar tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararları

_assets/fotograflar

Başkan Özyiğit'ten 'Askıda Fatura' kampanyasına destek

_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

close Anıt Katlı Kavşağı incelendi
Anıt Katlı Kavşağı incelendi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: