rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.337 (3.724)

Toplam Ziyaret: 17.847.069 (16.271.122)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Mayıs 2019
Sayı : 805
Bu kayıt toplam
1.213 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ

Bu yıl 18'incisi gerçekleşen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Türkiye'de New Age müziğin uluslararası platformda temsilcisi olan Can Atilla's' ve solist olarak ona eşlik eden TRT Ankara Radyosu Sanatçısı soprano Elif Gökalp'in muhteşem performansı ile son buldu.

Uluslararası Müzik Festivali sona erdi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Festivalin kapanış gününde sahneye çıkan Can Atilla's Masiva Grubu sergilediği görsel ve işitsel performans ile izleyenleri büyüledi. Gecenin ilerleyen saatlerinde ona solist olarak eşlik eden soprano Elif Gökalp, büyüleyici sesi ile dinleyenleri kendine hayran bıraktı.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kapanış konserine Başkan Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte katıldı.

Festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, farklı alanlarda çok değerli sanatçılarla buluştuklarını ifade etti ve "Müzik festivalimiz gayet güzel başladı. Güzel bir etkinlik oldu. İnşallah gelecek yıllarda çok daha güzel olacak. Birlikten güç doğuyor. Biz yeni bir umut olarak geldik, onun da farkındayız.

Bu umut şehre, müziğe, sanata, kültürel faaliyetlere yansıyacak. Şehre dair, insana dair güzellikler neyse umut ona yansıyacak. Bunun için her zaman yanınızda olacağız" ifadelerine yer verdi.

Değişim yaşamın tadıdır diyen Festival Yürütme Kurulu Başkanı Selma Yağcı ise yeni belediye başkanlarını görünce heyecanlandığını ifade etti. Başkan Seçer'den sonraki festivaller için destek sözü alan Yağcı, "Beraber yapılan şeyler çok değerli oluyor. Hiç kimse önemli şeyleri tek başına yapamaz. Lütfen ben kelimesini unutalım, 'Biz' diyelim. Amacımız halkımıza müzik sunmak. İnsanların ilgi alanlarına göre farklı müzik türleri ile buluşturmaya çalıştık.

Artık bu yıl farklı bir dönem. Hayatımda ilk defa kültür ve sanata sonuna kadar önem vereceğim diyen bir Büyükşehir Belediye Başkanım var. Bu beni müthiş heyecanlandırıyor. Geceleri heyecandan uykum kaçıyor. Seneye de kıymetli sanatçılarımızı getireceğiz" şeklinde konuştu.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'ndeki konserde, müziğin yanı sıra sahne arkasında yer alan görsel şov da izleyenleri kendine hayran bıraktı. Can Atilla's ve grubu konserde İdea, Yunusname, Aşk-ı Hürrem (vokal), Esir Pazarı, Yıldızların Kulesi Galata (vokal), Hazerfen Semada, Justinyen, Leb-i Derya, Od, Rumeli Hisarının Yapılışı, Sırlı Gemiler, Sultanlar Aşkına (vokal), Şems Tutulması, Vivaldi İstanbul'da ve Sarajevo Nights, eserlerini seslendirdi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den buğday üretimine destek

close Uluslararası Müzik Festivali sona erdi
Uluslararası Müzik Festivali sona erdi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: