rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.710 (3.100)

Toplam Ziyaret: 17.846.442 (16.270.498)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
06 Mayıs 2019
Sayı : 805
Bu kayıt toplam
1.452 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

8 YENİ AMBULANS GÖREVDE

Sağlık Bakanlığı tarafından Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilen 8 adet ambulans düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

8 yeni ambulans görevde
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin'e gönderilen 8 adet 112 acil sağlık hizmetleri ambulansının anahtar teslim töreni İl Sağlık Müdürlüğü'nün bahçesinde gerçekleştirildi.

Teslim töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, göreve başlayalı 1,5 yıl olduğunu söyledi. 1,5 yıl içinde İl Sağlık Müdürlüğü olarak güzel işlere imza attıklarını kaydeden Bahçacı, "Bina yatırımlarından, personel artışlarına, tıbbi cihaz donanımından ambulanslara kadar birçok alanda gelişme sağladık. Bugünde ilimize yeni 8 tane daha ambulansımız geldi.

Biliyorsunuz 2 ay önce 4 tane daha 4x4 ambulansımızı gelmişti. Bu yıl toplam 12 ambulans Sağlık Bakanlığımız tarafından bize gönderilmiş oldu. 2 ay önce gelen 4x4 ambulanslarımız özellikle ulaşımı zor olan bölgelere gönderildi.

Bu 8 ambulansımızı da 1 tanesini Aydıncık'da, 1 tanesini Silifke'de, 2 tanesini Tarsus'ta, 4 tanesini de merkez ilçelerimizde kullanacağız. Toplamda 86 ambulansımız yine o sayı mevcut durumda kaldı. 8 tane daha ilave ettik diye sayı artmadı çünkü biraz eskiyen 8 ambulansımızı yenileriyle değiştirdik.

O 8 ambulansı da hastanelerde nakil ambulansı kullanmak için revize ediyoruz, düzenliyoruz ve hastanelerimize veriyoruz. 11 hastanemize birer tane hasta nakil ambulansı vermiş olacağız. Daha önce bu hasta nakil ambulanslarımız ihale yoluyla yapılıyordu. Şimdi ise kendi araçlarımızla bunu sağlamış olacağız ve devletimiz ciddi oranda kar etmiş olacak" dedi.

Yeni ambulanslarla ambulansların yaş ortalamasını da biraz daha gençleştirdiklerini vurgulayan Kemik, "4 yaştan 3-3,5 yaşına düşmüş oldu. Önümüzdeki günlerde inşallah 12 ambulans daha gelecek. Yine inşallah önümüzdeki dönemlerde de yeni ambulans gelmeye devam edecek. 2019 yılında toplamda 32 yeni ambulans gelecek.

Bugün Türkiye'de bir ilk olan ve örnek olarak gösterilen seyyar momografi cihazımız. 'Siz gelemediyseniz biz geldik' sloganıyla yola çıkarak Tarsus ilçesinden başlatmış olduğumuz bir projemizin bir ürünü olarak ortaya çıkmış oldu. Bir ambulansımızı revize ederek bunu yaptık.

Ulaşımda zorluk çekilen, halkımızın bizim kanser tarama merkezlerimize gelemediği durumlarda köy köy, mahalle mahalle gezerek daha planlı bir şekilde ilimizdeki kanser tarama oranlarımızı da artırmak, halkımıza hizmet sunmak adına bu hizmeti başlatmış olduk" şeklinde konuştu.

Sağlık Müdürlüğü'nün yeni binasının da hizmete girdiğini dile getiren Bahçacı, "Biliyorsunuz bu binamız 9 seneden beri değişik müteahhitlerin elinden gelip, geçmiş ama biz 2018 yılının başında ihale yaptık. O zaman binanın yüzde 49'u tamamlanmıştı. Mahkemeye kararıyla yüzde 51'lik kısmın eksikliklerini çıkartıp ihaleye çıktık.

Ondan sonra yapım işi başladı. 2019 Ocak ayında da bu 3 katlı Mersin'imizin güzel binalarından biri olan Sağlık Müdürlüğü binamıza kavuşmuş olduk. Böylece Sağlık Müdürlüğü 13 yere kira ödüyordu ancak bu binayla birlikte kiralardan kurtulmuş olduk. İnşallah bundan sonra hizmetlerimizi hızla devam ettirmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesildi ve Müdür Bahçacı tarafından ambulans şoförlerine anahtarlar teslim edildi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den buğday üretimine destek

close 8 yeni ambulans görevde
8 yeni ambulans görevde
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: