rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 4.176 (3.563)

Toplam Ziyaret: 17.846.908 (16.270.961)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Nisan 2019
Sayı : 804
Bu kayıt toplam
1.086 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MOBİLYA SEKTÖRÜ, FUARDA BULUŞTU

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilen CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarı, Türk mobilya sektörünü, Mersin Yenişehir Fuar Merkezi'nde bir araya getirdi. Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ve KOSGEB destekleriyle düzenlenen fuar, 28 Nisan 2019 tarihine kadar açık kalacak.

Mobilya sektörü, fuarda buluştu
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Fuarın açılışına, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ilçe belediye başkanları, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erdem ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali Su, açılışta yaptığı konuşmada, fuarların kentler için çok önemli olduğunu ve insanların birebir iletişim kurduğu mekanlar olduğunu söyledi. Mobilya sektörüne değinen Su, "Mobilya sektörü, geldiğimiz noktada sadece temel ihtiyaç olarak değil, artık bir tüketim, konfor malzemesi. İş dünyası da bunun farkına varmış durumda. Çin, ABD, Almanya, İtalya ve İngiltere gibi çok önemli mobilya ihracatçıları içerisinde ülkemiz de var" dedi.

"Bütün yollar ekonomiye çıkar"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de fuar organizasyonlarının Mersin ekonomisi için oldukça önemli olduğunu ve Mersin'in de fuar konusunda duayen bir şehir olduğunu vurguladı. Fuarların kente sosyal, kültürel, en önemlisi de ekonomik katkı yapan çok önemli organizasyonlar olduğuna işaret eden Seçer, "Mersin bu noktada son derece önemli bir potansiyele sahip. Biz Mersin'i daha iyi noktalara getirmek istiyoruz. Ekonomi ile birçok sorunsal alanı birbiri ile ilişkili görüyorum. Kentinizin, ülkenizin ekonomisini kalkındırırsanız birçok sorunu beraberinde hallediyorsunuz.

Eğer ekonominiz iyi noktalardaysa, üretiyorsanız, insan odaklı ekonomik modeller uyguluyorsanız demokrasiniz de gelişir. Onun için ne kadar demokrasi o kadar ekonomi. Mersin küçük Türkiyehüviyetinde. Birçok medeniyetlere, etnik yapılara, inanç gruplarına, kültürlere ev sahipliği yapan bir kent. Bunun getirdiği travmatik sorunlar olabiliyor. Bu sorunları da ekonomiyi güçlendirerek ve refah toplumu yaparak çözebiliriz.

Bütün yollar ekonomiye çıkar. Bizim çalışmamız ve üretmemiz lazım. Çocuklarımızın çalışması için iş sahalarına ihtiyacımız var. Belediyeler istihdam kapısı olmadığı için onlara istihdam alanları oluşturmamız gerekiyor. Bunun yolu da Mersin'e yatırımcı çekmemizden geçiyor. Bütün belediye başkanları, iş dünyasının değerli temsilcileri ve en önemlisi Valimiz ile iş birliği yaparak Mersin'de bunları geliştireceğiz" dedi.

Mersin'in yeni, modern ve ulaşım ağlarına yakın yeni bir fuar alanına ihtiyacı olduğunun altını çizen Seçer, "Daha geniş ve uluslararası organizasyonların olabileceği, kara, demir, deniz yolu ağının kesiştiği bir noktada Mersin'e yakışır bir fuar alanı olması gerekiyor.

Daha önceki büyükşehir yönetimi bu konuda bir adım atmış. Kara, demiryolu ile havaalanına yakın bir yerde 75 bin metrekare bir alan satın alınmış. Genişleme imkanı da var. Muazzam bir fuar projesi olabilir. Çok kısa sürede bu konuda çalışmalarımı kamuoyuna açıklayacağım.

Zaten ben Mersin'de yatırıma kafayı takmış bir belediye başkanıyım. Mersin'in çalışmasını, üretmesini istiyorum. Bu anlamda da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sadece fuar organizasyonlarına yönelmeyi değil, her alanda üretime katkı sunan, benim toplumumun refah seviyesini yükseltecek bütün girişimcileri havaalanında karşılayacağım. Yeter ki, Mersin kalkınsın" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Su, Başkan Seçer ve protokol üyeleri, kurdele keserek fuarın açılışını yaptı. Protokol üyeleri daha sonra fuarı gezerek, firma temsilcilerinden bilgiler aldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Gültak, MTSO ile işbirliği yapacak

_assets/fotograflar

Elvan, talep ve sorun dinledi

_assets/fotograflar

2.OSB D-400 bağlantı yolu hazır

_assets/fotograflar

Mersin'in çocuk nüfusu %27,8

_assets/fotograflar

Otobüslere en fazla 21 yolcu

_assets/fotograflar

Gültak'tan destek sözü...

_assets/fotograflar

Erdemli güzellik üretiyor

_assets/fotograflar

AKİB'in yeni Koordinatör Başkanı Yamanyılmaz oldu

_assets/fotograflar

Büyükşehir'den buğday üretimine destek

close Mobilya sektörü, fuarda buluştu
Mobilya sektörü, fuarda buluştu
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: