rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 6.012 (4.655)

Toplam Ziyaret: 16.997.738 (15.570.631)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
29 Nisan 2019
Sayı : 804
Bu kayıt toplam
1.186 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

DİNÇER, 'ARTIK ÜRETİM VE HİZMET ZAMANI'

Belediye Başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Dinçer

Dinçer, 'Artık üretim ve hizmet zamanı'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

"Artık üretim ve hizmet zamanı"

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, 31 Mart tarihinde yapılan seçimlerde göreve getirilen Büyükşehir ve dört alt birim belediye başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Beraberinde bulunan Birlik Başkanvekilleri Veysel Sarı ve Ömer Şahbudak ile Birlik yönetim kurulu üyeleri İsmet Erdoğan, Nihat Dağdelen, Erdoğan Yalçın ve Mustafa Güçyetmez'in de eşlik ettiği Başkan Dinçer, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i ziyaret ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Ziyaretlerinde seçim döneminde olduğu gibi esnaf ve sanatkarların sorun ve beklentileri hakkında kısa bilgi paylaşımında bulunan Başkan Dinçer, " Öncelikle kentimizin birisi girişi diğeri çıkışı olmak üzere iki bölgesine toplamda beş bin işyeri kapasiteli sanayi kurulmasını istiyoruz. Artık Mersin şehir merkezindeki apartman altlarındaki görüntü ve gürültü kirliliği yaratan iş yerleri bu kentimize yakışmıyor. Bunları şehir merkezinden çıkarıp modern sanayi sitelerine taşımanın zamanı gelip, geçmekte.

Geçmiş dönemde Toroslar bölgesine 2 bin işyeri kapasiteli olarak işaret sanayi sitesi alanı o dönemin Büyükşehir meclisi kararıyla konut alanına çevrildi. Bu dönemde aynı sorunları yaşamak istemiyoruz" dedi.

Esnaf ve sanatkarların iş ve işlemleriyle ilgili bütün işlemlerinin büyük çoğunluğunun yerel yönetimlerden geçtiğini kaydeden Başkan Dinçer, " Yerel idareciler ruhsattan, iskana, tabela, çöp vergisinden, kullanılan suya kadar her alanda bizlerle iç içe olan kurumlar.

Bizler özelikle yerel idarecilerimizin işyeri açma ruhsatı verilmesinde kurumumuzla olan işbirliğini arttırmasını bekliyoruz. Bunun yanı sıra yerel idarecilerimiz tabela ve reklam vergilerinde genellikle tavan fiyat uygulamasını seçiyor. Bizler bunun taban fiyata çekilmesini bekliyoruz. Yine işyerlerimizde kullandığımız içme ve atık suyunda konut alanlarında kullanılan fiyat uygulamasına dahil edilmek istiyoruz" diye konuştu.

Artık seçimin geride kaldığını ve bundan sonraki aşamanın üretime, hizmete ve istihdama yönelik olması gerektiğini kaydeden Başkan Dinçer, " Ülkemizin ve bölgemizin iş ve aşlarla gelecek refaha ve bunun sonucu olarak ortaya çıkacak toplumsal huzura çok büyük ihtiyacı var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Vahap Seçer başta olmak üzere tüm alt birim belediye başkanlarımız ilimizdeki seçim döneminde uzlaşıcı, kucaklayıcı bir politika izlediler ve bunun karşılığını sandıkta gördüler.

Halkımız kutuplaşma değil, kucaklaşma istiyor, uzlaşı istiyor. Bizi zayıflatan, ekonomimizi, milletimizin birliğini, refahını, huzurunu zayıflatan sorunlardan uzak durmaya hepimiz azami özen göstermeliyiz.

Bizler kentimizin en büyük meslek kuruluşu olarak yerel yönetimlerimizin kentimizin lehine alacağı her türlü olumla kararda yanlarında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bu kent hepimizin, bu kenti ayağa kaldırmak hepimizin görevi. Bu duygu ve düşüncelerle tüm başkanlarımızı tekrar kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu.

Seçer'den 'Esnaf Masası' müjdesi

Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Mersin ESOB Yönetimi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Makamda gerçekleştirilen ziyarette konuşan Başkan Seçer, Mersin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin önerileri doğrultusunda bir 'Esnaf Masası' oluşturduklarının müjdesini vererek, "Bunu seçim öncesinde konuştuk. Sizin de önerinizle bir Esnaf Masası oluşturuyoruz. Esnaf masamız, bundan sonraki esnafa yönelik yapacağımız projelere ve hizmetlere yön verecek olan bir yapıya sahip olacak" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin ESOB Yönetimi ile ziyaret esnasında gerçekleştirdiği sohbette, kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu dile getirerek, esnafların sorun ve sıkıntılarını çok iyi bildiğini vurguladı ve "Benim açımdan zor diye bir şey yok, başaracağız. Olması gereken yapılacak. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Şimdi sizin kitleniz önemli bir kitle. 65 bin esnaf. Bunların bakmakla yükümlü olduğu insanlar ve çalıştırdığı insanlara baktığınız zaman esnaflarımız Mersin ekonomisinin önemli bir lokomotifi.

Hangi meslek dalından olursa olsun ben sizleri çok önemsiyorum. Milletvekilliği dönemimde de hep sizlerle münasebetim olmuştur. Biz ekmeğimizi bürokraside memur olarak çıkarmadık. Biz de bir esnaf, bir tüccar çocuğuyduk. Bizler de ekmeğimizi oralardan çıkardık, biliyoruz. Caddedeki, sokaktaki esnafın durumunu, sorununu biliyoruz. O beni sizlere yakınlaştırıyor" dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

11 Büyükşehir Belediye Başkanından sonuç bildirgesi...

_assets/fotograflar

12 bin paket bakliyat dağıtıldı

_assets/fotograflar

Özdemir, 'Konteyner Limanı Projesi Mersin'e aittir"

_assets/fotograflar

Eroğlu'ndan Akıncı'ya tepki...

_assets/fotograflar

'Kenti Mis' etkinlikleri sürüyor

_assets/fotograflar

Parkomat uygulaması başlıyor

_assets/fotograflar

MDOB sezonu kapalı gişe geçiyor

_assets/fotograflar

Menopoz Okulu açıldı

_assets/fotograflar

Hal'de çalışan kadınlar için kreş

_assets/fotograflar

Bu atölyede sanat var

close Dinçer, 'Artık üretim ve hizmet zamanı'
Dinçer, 'Artık üretim ve hizmet zamanı'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: