rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 6.002 (4.645)

Toplam Ziyaret: 16.997.728 (15.570.621)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Nisan 2019
Sayı : 803
Bu kayıt toplam
1.196 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

GÜLTAK, "DOĞRUYU, UZLAŞARAK BULALIM"

Akdeniz Belediye Meclisi'nin yeni dönem ilk toplantısı, Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak Başkanlığı'nda yapıldı. Meclis başkanvekilleri, meclis kâtipleri ve belediye encümen üyelerinin seçildiği toplantıda, ayrıca çeşitli gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

Gültak,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak Başkanlığı'nda, belediyenin konferans salonunda gerçekleşen Meclis toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Başkan Gültak, yeni dönemin Akdeniz ve Akdeniz sakinleri için hayırlara vesile olmasını dileyerek Meclisi açtı, ardından da Meclisin gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Meclis başkanvekilleri, kâtip üyeler ve encümen seçildi

Yoklama ile başlayan toplantıda, bir önceki birleşim tutanak özeti okunmadan oybirliği ile oylandı, ardından Meclis Başkan Vekillerinin seçimine geçildi. Yapılan oylamada Ali Tanrıverdi birinci, Muhittin Ertaş da ikinci başkanvekili seçilirken; Meclis kâtipliği için yapılan oylamada ise Rojda Erbey ile Süleyman Kahraman seçildi.

Encümen üyelerinin seçimi için yapılan oylama sonucunda da Mehmet Dönmez, Nuriye Arslan ve Özgür Çağlar seçildi. Meclisin bir diğer gündem maddesi gereği; İhtisas Komisyonlarının Kurulması, Üye Sayıları ve Çalışma Sürelerinin belirlenmesi ile ilgili teklif görüşüldü, hemen ardında da İmar, Çevre, Plan – Bütçe, Gençlik, Spor ve Sağlık, Eğitim ve Kültür, Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonları üyelerinin seçimine geçildi.

Meclis gündeminin 13'üncü maddesinde de Akdeniz Belediyesi'nin üyesi bulunduğu "Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'ne, Birlik Tüzüğünün 13'üncü maddesine istinaden Belediye Meclisi'nce, Belediye Meclis Üyeleri arasından 3 Asil ve 2 Yedek üyenin gizli oyla seçilmelerine ilişkin teklif görüşüldü.

Gündemin 14'üncü maddesi gereğince de yine Akdeniz Belediyesi'nin üyesi bulunduğu Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği'ne (METAB), Birlik tüzüğünün 7'inci maddesine istinaden Belediye Meclisi'nce, Meclis üyeleri arasından 1 asil ve 1 yedek üyenin gizli oyla seçilmelerine ilişkin teklif görüşülerek karara bağlandı.

Gündemin 15'inci maddesi gereği; belediyede 657 sayılı yasa kapsamında memur statüsünde görev yapan Memur ve sözleşmeli personele, Toplu İş Sözleşmesi yapmak ve imzalamak üzere Başkanlık Makamına yetki verilmesi ile ilgili teklif de görüşülerek karara bağlandı.

Ardından Meclis gündeminin sonraki gündem maddesi olan "Belediye Başkanlık Makamı 2018 Mali Yılı Faaliyet Raporunun" görüşülmesine geçildi. Rapordan birer örneğin üyelere verilmesi ve bir sonraki Meclis'te bu gündemin görüşülmesine karar verildi. Toplantıda ayrıca Bahçe, Yaka ve Tekke mahallelerinde bulunan bazı taşınmazlara ilişkin imar planı değişiklikleri de oybirliği ile karara bağlandı.

"En doğruyu, en güzeli tartışarak beraber bulalım"

Meclis'in temenni ve öneriler bölümünde söz alan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, "Kapımız, vatandaşlarımıza ve personelimize olduğu gibi siz Meclis üyelerimize de her zaman açıktır.

Gerek belediyemiz, gerek halkımızın ve ilçemizin sorunlarını her zaman sizlerle bir araya gelerek tartışmaya hazırım. En doğruyu, en güzeli beraber bulalım. Uyum içerisinde, uzlaşarak, anlaşarak, Allah nasip ederse 5 yıl boyunca birlikte çalışacağız.

Bir sorun olduğu zaman gelin; oturalım, konuşalım ve en doğruyu bulalım. Bana her zaman ulaşabilirsiniz. Ben kolektif yapıdan, beraberlikten, akıl üstünlüğünden yana bir insanım. Zaten seçimi de öyle kazandığımızı düşünüyorum. İnsanları birleştirici yönüm çok fazladır. Kimsenin siyasi görüşüne, mezhebine, dinine, ırkına bakmadım, bakmayacağım.

O yüzden gelin yolun başında iken, bu kardeşinizle beraber Akdeniz'in sorunlarını çözmek için hep beraber oturup tartışalım ve uzlaşalım" diye konuştu.

"Akdeniz'de yaşanan dramı çözmek hepimizin görevi"

Meclis üyelerine hitabında; 5 yıllık süreci birlikte ve uyum içerisinde yürütmek zorunda olduklarını dile getiren Başkan Gültak; "Böyle yapmaz isek Akdeniz kaybeder. Çünkü Akdeniz ilçesinde yaşayan halkımız, devasa sorunlarıyla bizleri bekliyor, çözüm üretmemizi bekliyor. Evet, akıl akıldan üstündür.

Kesinlikle sizlerden destek bekliyoruz. Asla kapıları kapatmıyoruz. Ben, Akdeniz'de bir insanlık dramının yaşandığına inanıyorum. Suçlu aramıyorum ama sonuçta bir vaka var, bir insanlık dramı var Akdeniz'de. Ve hepimiz de bu konuda vebal sahibiyiz. Bu dramı da hep birlikte çözeceğiz. Çözemezsek de hepimiz birlikte yanarız" dedi.

"Barış, huzur ve eşitlik demeye devam edeceğim"

Seçim çalışmaları sırasında sürekli barış, huzur ve eşitlik dediğini ve demeye de devam edeceğini vurgulayan Akdeniz Belediye Başkanı Gültak; "Ben hiçbir zaman ve hiçbir yerde farklı ve ayrıştırıcı bir dil kullanmadım; ne Kürt mahallelerinde, ne Arap ne de Yörük mahallelerinde… Akdeniz ilçesi bizlerden çok şey bekliyor ve bunları hep birlikte yapacağız.

Yapıcı eleştiriye de özeleştiriye de daima açık olacağız. Meclisimiz hayırlı olsun. İnşallah Rabbim hepimize hayırlı hizmetler vermeyi nasip eder" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

11 Büyükşehir Belediye Başkanından sonuç bildirgesi...

_assets/fotograflar

12 bin paket bakliyat dağıtıldı

_assets/fotograflar

Özdemir, 'Konteyner Limanı Projesi Mersin'e aittir"

_assets/fotograflar

Eroğlu'ndan Akıncı'ya tepki...

_assets/fotograflar

'Kenti Mis' etkinlikleri sürüyor

_assets/fotograflar

Parkomat uygulaması başlıyor

_assets/fotograflar

MDOB sezonu kapalı gişe geçiyor

_assets/fotograflar

Menopoz Okulu açıldı

_assets/fotograflar

Hal'de çalışan kadınlar için kreş

_assets/fotograflar

Bu atölyede sanat var

close Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"
Gültak, "Doğruyu, uzlaşarak bulalım"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: