rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.265 (3.124)

Toplam Ziyaret: 15.083.418 (13.989.835)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
22 Nisan 2019
Sayı : 803
Bu kayıt toplam
812 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

'YENİŞEHİR'İ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ'

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ilçede bulunan 32 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek yönetim anlayışını ve yeni dönemde yapacakları çalışmaları anlattı. Öte yandan Özyiğit, Yenişehir Belediyesinin 5 yıllık Stratejik Planını hazırlarken muhtarların, meslek odalarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve halkın görüşlerine başvuracaklarını söyledi.

Yenişehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de hazır bulundular.

Yeni muhtarlara başarılar dilerken, 2. Ya da 3. Dönemlerine başlayan muhtarları da kutlayan Özyiğit, Yenişehir'i nasıl yönetecekleri konusunda bilgiler verdi.

Seçim kampanyası döneminde yaptığı konuşmalarda kurduğu hiçbir cümleyi laf olsun diye söylemediğini vurgulayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Seçim kampanyasında yaptığım konuşmaların başında 'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz' demiştim. Dolayısıyla ilk icraatlarımızdan biri demokrasinin temel taşı olan siz muhtarlarımızla bir araya gelmek oldu. Yeni dönemde yapacağımız hizmetlere, ekonomik geliri diğer bölgelere oranla daha az olan insanların yaşadığı bölgelerden başlayacağız.

Çünkü ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşlarımızı bir de hizmet almada geri plana atarsanız onları iki kez cezalandırırsınız. Seçimler bitti ve artık parti rozetimizi bir kenara bırakıp bize oy vermiş ya da vermemiş herkese eşit hizmet etme zamanı gelmiştir" dedi.

Geçtiğimiz ay yapılan yerel seçimlerde Yenişehir'de yaşayan 3 kişiden 2'sinin kendisine oy verdiğini ifade eden Özyiğit, halkın bu teveccühünün kendilerine ayrı bir sorumluluk yüklediğini söyledi.

Seçim kampanyasında verdiği sözlerden bir diğerinin ise 'halkın istemediği ve talep etmediği hiçbir hizmeti yapmayacağız' olduğunu anımsatan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit; Yenişehir Belediyesi olarak her mahallede toplantılar düzenleyeceklerini belirtti ve mahalle sakinlerinin bu toplantılara mutlaka katılmalarını istedi. Özyiğit, bu sayede kentin geleceğini halkla birlikte planlayacaklarını söyledi.

Özyiğit, "Öncelikle Yenişehir Belediyesinin bir röntgenini çekeceğiz. Elimizde olan malzeme, teknik alt yapı, imkanları, mevcut hizmetleri ortaya koyarak seçim öncesinde verdiğimiz sözlerin karşılığı olan işleri tespit edeceğiz.

Çıkan sonuçları belediyecilik ve şehirleşme konusunda uzmanlaşmış, örneğin Yılmaz Büyükerşen gibi uzmanlara sunacağız ve görüşlerini alacağız. Belediyeler seçimlerin ardından 5 yıllık 'Stratejik Plan' hazırlar ve çalışmalarını bu doğrultuda yapmak zorundadır. Bu planı yapmadan para harcayamaz.

Dolayısıyla Yenişehir'i yönetme vaadimiz ışığında 'Stratejik Plan'ı halkın görüşlerini de alarak oluşturacağız. Mahallelerimize gelerek halkımızla toplantılar yaparak ve onlara, belediyemiz neyi yapıyor? Neyi yapmasın? Daha başka neler yapabilir? gibi sorular yönelteceğiz. Daha sonra halkımızın yanıtlaması için benzer soruların yer aldığı anketler yapacağız ve çıkan sonuçları inceleyeceğiz. Ardından tematik toplantılar yapacağız.

Örneğin; çevreyle ilgiliyse üniversitelerimizden, meslek odalarından, Sivil Toplum Kuruluşlarından ve siz muhtarlarımızdan bu toplantıya katılmalarını ve görüş bildirmelerini isteyeceğiz. Ve böylelikle konuyla ilgili eylem planımızı ortaya koyacağız".

"Yenişehir'de yaşayan insanlar olarak büyük bir aileyiz. Bu büyük bir aile olma özelliğimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Değirmençay'da birinin başı ağrıyorsa, kent merkezindeki vatandaşımız bundan rahatsızlık duymalı. Onun başının ağrısını gidermekle ilgili bir davranış sergilemeli diye düşünüyorum. Ben buna hemşehrilik bağı diyorum. Hatırlayın, 6 seçim ilkemizden 3.sü 'Hemşehrilik' ti. Bizim burada dediğimiz hemşehrilik, Erzurumluyla bir başka Erzurumlunun hemşehriliği değil, 'Yenişehirlilik duygusu. Yenişehirliliği birlikte oluşturacağız. Bunu yapalım ki ekonomik ve sosyal yapılanmayı kurabilelim" dedi.

Belediye başkanı seçilmesinden dolayı yoğun bir tebrik ziyareti süreci yaşadıklarını da aktaran Başkan Özyiğit, ziyaretlerin ardından daha önce söz verdiği gibi Halk Günleri düzenleyeceklerini ve ayrıca belli dönemlerde mahallelere gelerek Yenişehirlilerle buluşacağını aktardı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Ersin Gökgün: 'Gerçek değişim bu gruptur'

_assets/fotograflar

Tatbikat nefes kesti

_assets/fotograflar

30 akülü araç dağıtıldı

_assets/fotograflar

Kızıltan, 'Sanayimizin dolara ihtiyacı var'

_assets/fotograflar

Engellilerin askerlik sevinci

_assets/fotograflar

Köy Enstitüleri, Mutlu Yaşam Köyleri olarak geri dönüyor

_assets/fotograflar

TCDD'den ilaçlama uyarısı

_assets/fotograflar

Burs konserine büyük ilgi

_assets/fotograflar

Sahilleri çocuklar temizledi

_assets/fotograflar

Gültak, miniklerin heyecanına ortak oldu

close 'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'
'Yenişehir'i birlikte yöneteceğiz'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: