rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.078 (2.782)

Toplam Ziyaret: 15.541.138 (14.397.873)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
18 Nisan 2019
Sayı : 802
Bu kayıt toplam
624 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TOROSLAR'DA DEVİR TESLİM YAPILDI

Mahalli İdareler Seçimlerinde Toroslar Belediye Başkanlığına seçilen Atsız Afşın Yılmaz, görevi önceki dönem belediye başkanı Hamit Tuna'dan devraldı.

Toroslar'da devir teslim yapıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Yılmaz, zor bir seçim süreci yaşadıklarını belirterek, "Hem Türkiye hem Mersin hem de Toroslar için zor bir süreç oldu. Ama üç hilalli sancağımızı Toroslarımızdan indirmedik şükürler olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'ye, Hamit Tuna başkanımıza, AK Parti ve MHP teşkilatlarımıza, bizlere inanan ve güvenen gönüldaşlarımıza sevgilerimi, saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

"Buruk bir sevinç yaşadık"

Buruk bir sevinç yaşadıklarını söyleyen Yılmaz, "Aslında sevinemedik. Hamit Tuna başkanımız 15 yıl boyunca Toroslar'da hizmeti bir yerden bir yere getirdi. Bilgisiyle, tecrübesiyle her kesime ve her yere hizmet götürme aşkıyla örnek bir belediye başkanıdır.

Başkanımızdan kaynaklanmayan sebeplerden dolayı bu sonuç böyle oldu. Burada Mersin kaybetti. Ama yiğit düştüğü yerden kalkar. Gayeler her zaman gerçekleşmeyebilir ama gayeler var olduğu sürece bir gün mutlaka gerçekleşecektir. İnşallah bu bilinçle ve inançla yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte Hamit Tuna başkanımızın değerli görüşlerinden, bilgisinden ve tecrübesinden faydalanacağız. Kerpiç temeller üzerine mermer binalar inşa edilmez. Allah'ın izniyle biz bugün Hamit Tuna başkanımızın inşa ettiği bir mermer temel ve bina devir alıyoruz. Toroslar'ı daha da geliştirmek, büyütmek ve güzelleştirmek uğruna çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.

Davamız bellidir. Hak davasıdır, Allah davasıdır, bayrak, vatan, millet davasıdır. Toroslar insanımıza hizmet etme davasıdır. Bu noktada bizleri destekleyen ve oy veren insanımızın güveni bizim namusumuzdur. Bu bilinçle ve inançla yolumuza devam edeceğiz. Toroslar'ı daha mutlu bir şehir yapmak uğruna Hamit Tuna başkanımızın açtığı bu yolda emin adımlarla aynı yönde ilerleyeceğiz" diye konuştu.

"Gözüm arkada değil"

Toroslar'a 3 dönem hizmet etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Hamit Tuna ise 2004 yılındaki Toroslar ile bugünkü Toroslar arasındaki fark dikkat çekti.

"Biz Toroslar'da 300 bin kişilik bir aile olduk" diyen Tuna, şöyle devam etti; "Bugün telefon kayıtlarıma baktığımda 3 bin 800'e yakın bölgede yaşayan mağdur insanımız var. Bunun çoğu kadın. Bu insanlarımızın hepsinin abisi, babası, başkanı olduk. Sıkıntıya düştüklerinde bizi aradılar. Bu sabır işidir. Bu sabrı inşallah Atsız Afşın kardeşim de gösterecek. Herkesin yanı başında olduğumuzu göstermemiz gerekir. Yoksa küstürürüz. Çok şükür Toroslar'ı küstürmedik ve küstürmeyeceğiz."

Tuna, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Vahap Seçer'i de tebrik ederek, "Bu bir hizmet yarışıydı. Başarılı olan belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. İradenin sonucu. Çıkan bu duruma da saygı duymak gerekir" dedi.

Konuşmaların ardından Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Tuna'ya 50 yıldan daha eski bir saat hediye ederek, "Böyle başarılı bir belediye başkanımıza hediye bulmak zor. Bu saat, 50 yıldan daha eski bir saat. Bu sene Milliyetçi Hareket Partisi'nin 50'nci yılını idrak ettik. MHP'nin vakti bitmedi devam ediyor. Hamit Tuna'nın da vakti bitmedi devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Devir teslim töreninde duygusal anlar da yaşandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Kadınlar Kooperatifle güçleniyor

_assets/fotograflar

Hiroşima unutulmadı!

_assets/fotograflar

Akkuyu'da orman katliamı ortaya çıktı

_assets/fotograflar

Göksu Deltası'na dikkat çektiler

_assets/fotograflar

Mersin için bir araya geldiler

_assets/fotograflar

Vali Su, MTOSB'de incelemelerde bulundu

_assets/fotograflar

Çocuklar ormandan oyuncak topladı

_assets/fotograflar

4 mahalleye portatif yüzme havuzu

_assets/fotograflar

Pekmez'den kurban uyarısı

_assets/fotograflar

Kiraz Göz Hastası Gofret, sağlığına kavuştu

close Toroslar'da devir teslim yapıldı
Toroslar'da devir teslim yapıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: