rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.910 (3.349)

Toplam Ziyaret: 16.743.505 (15.360.204)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
08 Nisan 2019
Sayı : 801
Bu kayıt toplam
731 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

25 YILINI TAMAMLAYAN PERSONELİ BELGE VERİLDİ

Mersin Adliyesi'nde meslekte 25 yılını tamamlayan 78 personele, düzenlenen törenle tebrik belgeleri verildi.

25 yılını tamamlayan personeli belge verildi
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, "Adliyenin her karışında emeği olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Adliye teşkilatı nezdinde meslekte 25 yılını tamamlayan adliye personeli için tören düzenlendi. Mersin Adliyesi'nde görevde 25 yılını tamamlayan 78 personele Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün takdiriyle tebrik belgelerinin verildiği tören, Mersin Adalet Sarayı'nda gerçekleştirildi.

Törene Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, Mersin Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci, cumhuriyet savcıları, hakimler, savcılar ve belge alacak personel katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başsavcı Ercan, uzun yıllar boyunca kıt imkanlarla yokluk içinde çalışarak adliye teşkilatını bugünlere getiren tüm personele teşekkür etti.

Uzun zaman önce adliyelerin, hükümet konaklarının alt katlarına sıkışmış halde olduğunu belirten Ercan, "Seçimin kullandığı tutanakların arka sayfasını duruşma zaptı olarak kullanırdık. Bu günleri hatırlıyoruz.

Bizden yaşça büyük personelimiz o günlerin sıkıntısı bizden daha fazla çektiler. Bu sıkıntıları artık aştık. Bugün artık hepimiz çok güzel adliyelerde, güzel şartlarda, daha rahat imkanlarda çalışıyoruz.

Eski personelimiz, sorumluluk bilinci, çalışkanlık ve fedakarlıkta kesinlikle eli öpülesi davranışlar sergilemiştir. Bugün de arkadaşlarımızın büyük bir kısmı böyle ama eski personelimizin ciddiyetini, fedakarlığını yeni arkadaşlarımızdan da bekliyoruz. Adliyenin her karışında emeği olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Adalet Komisyonu Başkanı Kahveci de tebrik belgesi alacak personelin, adliyenin tozunu, toprağını yutmuş çalışanlar olduğunu vurguladı.

Kahveci, "Onlar, adliyelerin, hükümet konaklarının zemin katlarında veya bakımsız binalarda imkansızlıklar içinde olunan dönemlerde mesleğe başladılar ve mesleklerinin önemli bir kısmını da bu şartlarda fedakarca yerine getirdiler.

Personel açısından sayısal yetersizlerin yanı sıra adliyelerde imkansızlıklar da vardı. Ben, 1995'te avukatlık stajıma başladığımda bu yokluklara bizzat şahit oldum.

Günümüzde ise adliyelerimiz sayısal eksiklikleri olsa da bugün adına yakışır şekilde adliye saraylarında donanımsal ve tefrişat eksikliği olmadan çalışmaktadır. Bundan dolayı bugün kendilerine belge vereceğimiz arkadaşlarımız teşekkürü fazlasıyla hak etmektedirler. Bundan sonraki yaşamlarında kendilerine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başsavcı Ercan, Adalet Komisyonu Başkanı Kahveci, hakimler ve savcılar, meslekte 25 yılını dolduran personele tebrik belgelerini verdiler.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close 25 yılını tamamlayan personeli belge verildi
25 yılını tamamlayan personeli belge verildi
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: