rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.732 (3.172)

Toplam Ziyaret: 16.743.327 (15.360.027)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
08 Nisan 2019
Sayı : 801
Bu kayıt toplam
1.458 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, 'YENİŞEHİRLİ OLMANIN AYRICALIĞINI KEŞFEDECEĞİZ'

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katılan ve yüzde 63,46'lık bir oy oranını alarak tarihi bir rekorla Yenişehir Belediye Başkanı olan Abdullah Özyiğit, Mazbatasını alarak görevine resmen başladı.

Özyiğit, 'Yenişehirli olmanın ayrıcalığını keşfedeceğiz'
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Özyiğit, "Ben sizin hislerinize, tercihlerinize ve taleplerinize tercüman olmak için buradayım. O nedenle ne yapacaksak beraber yapacağız. Seçimlerde gösterdiğiniz teveccühün, verdiğiniz desteğin önümüzdeki 5 yıllık sürede büyüyerek devam edeceğine olan inancım tamdır. Yolumuz, yolunuz açık olsun."

Sabah saatlerinde partilileri ve meclis üyesi adaylarıyla birlikte Adliye Binası'na gelen Abdullah Özyiğit, Yenişehir İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Selçuk Zöhre'den aldı.

Daha sonra Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve il yöneticileri ve partililerle birlikte Cumhuriyet Meydanında geçen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, burada Atatürk Anıtına Çelenk sundu.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Belediye binasına geçen Özyiğit, burada toplanan Yenişehirlilere seslendi.

Sonsuz teşekkürler

Yenişehir Belediye Binası önünde düzenlenen törene, yapılan itirazlardan dolayı henüz mazbatasını alamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, İl Başkanı Adil Aktay, Yenişehir Belediyesi Meclis Üyeleri, çok sayıda partili ve Yenişehirliler katıldı.

"Sayın İbrahim Genç sayesinde görece olarak çok daha avantajlı ve şanslı çıkıyoruz yolumuza" diyerek sözlerine başlayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Baharın ilk filizlerine merhaba diyoruz.

Bizlere oy veren farklı partilerden seçmenlerimize, demokrasi bileşenlerine ve bizlerle yürüyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Uzun zamandır hasretle beklediğimiz bahar sadece oy vermekle gelmiyor. Çünkü biz 'Yeni Yenişehir' sözünü herkese, tüm hemşehrilerimize verdik. Tüm Türkiye'ye ilham verecek bir belediyecilik anlayışını ilmek ilmek, sabırla, umutla ve emekle inşa edeceğiz" dedi.

Yenişehir'i önce sağlıklı bireylerin yaşadığı bir kent yapacaklarının altını çizen Özyiğit, Kırından denizine bisiklet kullanılabilen, semt pazarlarında, spor alanlarında birlikte spor yapılabilecek bir kenti hep birlikte kuracaklarını söyledi.

Ayrıcalığı keşfedeceğiz

Özyiğit, "Hemşehrilerimizin, bireysel, akademik gelişimlerine tam destek veren bir kent olacak Yeni Yenişehir. Sınava hazırlanan lise öğrencisi, dersine çalışan üniversite öğrencisi yada uzun zamandır hayal ettiği hobiyi yapmak isteyen de, ev ekonomisine katkı sunmak isteyen ev kadını da fikrini denemek için altyapı ihtiyacı olan iş insanı, girişimci ihtiyaç duyduğu ortamı ve desteği 'Yeni Yenişehir'de bulabilecek.

Aynı zamanda festivaller ve yöre şenlikleriyle Yenişehirli olmanın ayrıcalığını keşfedeceğiz. Kooperatiflerle, sosyal yardımlarla, yaşadığımız ekonomik krize hep birlikte göğüs gereceğiz.

Sadece bu imkanlardan faydalanmak için kentimize taşınan yeni hemşehrilerimize bu dayanışmayı nasıl inşa ettiğimizi incelemeye gelenlere hep birlikte hoş geldin diyeceğiz. Türkiye'de ilk kez hayata geçirilecek bu tecrübelerin gururunu ömrümüz boyunca yaşayacağız" diye konuştu.

Doğal yaşam alanları kuracağız

İklim krizinin artık inkar edilemeyecek boyutlarda olduğunu ifade eden Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Çocuklarımıza sorumluluğumuz gereği, attığımız her adımın çevreye olan maliyetini göz önünde bulunduracağız.

'Yeni Yenişehir'i sadece doğayla dost değil onunla iç içe inşa edeceğiz. Semtlerde bostanlar, mahallelerde doğal ürün pazarları, kaderine terk edilmiş alanlarda doğal yaşam alanları kuracağız.

Kuracağımız Yenilenebilir Enerji Kooperatifleriyle sadece çevreye değil, aile bütçelerine de destek olacağız. Bütün bunları hep birlikte planlayacağız, kararlaştıracağız ve uygulayacağız. 'Yeni Yenişehir'de bina bazında, ada bazında, parsel ya da mahalle bazında, parklarını, sokaklarını birlikte planlayacağız" dedi.

Hoşgörülü ve saygılı belediyecilik

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Konuşmasını şöyle sürdürdü. "Seçim oldu, kampanya bitti, bizden kurtuldunuz sanmayın. Hemen bugün stratejik planlama süreciyle beraber, durmadan kapınızı çalıp fikirlerinizi soracağız. Bizim 'Yeni Yenişehir'de uygulayacağımız işlerde uygulayacağımız işlerde ilkelerimiz şunlar olacak: hoşgörülü ve saygılı belediyecilik.

Halkça paylaşan Yenişehir, hesap veren ve şeffaf yönetilen Yenişehir, Yoksulluğu yenen Yenişehir, üreten ve istihdam yaratan Yenişehir, nefes alan Yenişehir, sosyal adaleti sağlayan Yenişehir, kültür ve sanatın başkenti Yenişehir, doğa dostu Yenişehir ve bunların sonucunda da gülümseyen bir Yenişehir.

İnancımız tam

Demokratik bir belediye yönetiminin mümkün olduğunu herkese göstereceğiz. Çünkü ben tek başıma bir mucize yaratmak için başkan olmadım. Ben sizin hislerinize, tercihlerinize ve taleplerinize tercüman olmak için buradayım. O nedenle ne yapacaksak beraber yapacağız. Seçimlerde gösterdiğiniz teveccühün, verdiğiniz desteğin önümüzdeki 5 yıllık sürede büyüyerek devam edeceğine olan inancım tamdır. Yolumuz, yolunuz açık olsun."

Yenişehir Belediye Başkanı Özyiğit'in ardından CHP İl Başkanı Adil Aktay ve resmi olmayan sonuçlara göre Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, makam odasına geçti. Başkan Özyiğit, Belediyenin sembolik anahtarını başkanlığa vekalet eden Gülcan Kış'tan teslim aldı ve tebrikleri kabul etti.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close Özyiğit, 'Yenişehirli olmanın ayrıcalığını keşfedeceğiz'
Özyiğit, 'Yenişehirli olmanın ayrıcalığını keşfedeceğiz'
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: