rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.894 (3.333)

Toplam Ziyaret: 16.743.489 (15.360.188)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Nisan 2019
Sayı : 800
Bu kayıt toplam
1.180 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

OLİMPİK EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANDI

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu'nun aylık toplantısı, Mersin'de gerçekleştirildi.

Olimpik eğitim komisyonu toplandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

TMOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Komisyon Başkanı Seyit Bilal Porsun, 4.ve5.sınıf öğrencilerine yönelik olarak, üniversitelerin spor bilimcileri tarafından hazırlanan OLI Projesinin öğrencilere spor bilinci ve kültürü aşıladığını belirterek, "10 yılı aşkın süredir 52 İl ve bazı büyük ilçelerde gerçekleştirdiğimiz interaktif sunumla 2 milyonu aşkın öğrenciye dokunduk.

Şu anda OLI Projesini başta Suriye olmak üzere ülkemizde mülteci olarak tüm yabancı ülke çocuklarına sunmaya gayret ediyoruz. İlkini Gaziantep'te daha sonra da Hatay Kırıkhan'da yaptığımız etkinliği diğer sınır İllerimizdeki kamplarda da gerçekleştirmek arzusundayız." dedi.

Porsun, OLI Projesinin markalaştığını, başta Uluslar arası Olimpiyat Komitesi olmak üzere TMOK Başkanı Prof.Dr.Uğur Erdener, Genel Sekreter Neşe Gündoğan ve diğer yönetim kurulu üyelerinden büyük destek gördüklerini dile getirdi.

Bazı ülkelerin OLI Projesi'ni model alarak ülkelerinde yaşama geçirmeyi hedeflediklerini ifade eden Porsun, hedeflerinin projeyi 81 İl, İlçe ve köylere kadar taşımak istediklerini kaydetti.

Komisyon üyeleri Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek, Başkanvekili M.Özgür Sanal ile Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ile görüşerek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Başkan Vekili Sanal, Türk sporunun her alanda gelişmesine destek veren TMOK'un çalışmalarını yakından izlediklerini ve beğendiklerini ifade ederek, OLI Projesi'nin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Mersin'de Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi'nde gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti belirti.

Komisyon Başkanı Porsun, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın plaketini Sanal'a takdim etti ayrıca TMOK'un rozetini Sanal'ın yakasına taktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı ve Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü, eski FİFA kokartlı futbol hakemi Vedat Yüksel Komisyon üyelerine başta Mezitli, Soli, Pombeiopolis olmak üzere kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdirdi, Çukurova'nın konukseverliğini en iyi şekilde sergiledi.

Daha sonra komisyon üyeleri 2 saati aşkın süren toplantıyla önümüzdeki aylarda yapacakları çalışmaları ele aldılar. Komisyon Başkanı Porsun, kendileriyle yakından ilgilenip iyi bir evsahipliği yapan başta Vedat Yüksel olmak üzere yetkililere teşekkür ederek, önümüzdeki toplantının Antalya'da yapılacağını sözlerine ekledi.

Bilal Porsun'un başkanlığındaki Komisyon toplantısına Akar Çiçek, Doç.Dr.Selhan Özbey, Vedat Yüksel, Murat Ağca, Doç.Dr.Süleyman Şahin, Tugay Aladağ, Murat Orhun, Zeynur Pehlivan, İrfan Katar, OLI Koordinatörü Sibel Yazgan Tel ve Ramazan Şanıvar katıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close Olimpik eğitim komisyonu toplandı
Olimpik eğitim komisyonu toplandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: