rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.877 (3.316)

Toplam Ziyaret: 16.743.472 (15.360.171)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
01 Nisan 2019
Sayı : 800
Bu kayıt toplam
1.744 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

MERSİN BAŞKANINI SEÇTİ !

Resmi olmayan sonuçlara göre, CHP'nin adayı Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Mersin Başkanını SEÇti !
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, resmi olmayan sonuçlara göre Mersin'de seçimi kazanan taraf oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre Seçer, yüzde 45 oy oranına ulaştı. Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hamit Tuna ise, yüzde 41'de kaldı. Burhanettin Kocamaz'ın desteklediği DP adayı Ayfer Yılmaz ise, yüzde 12 oy oranına ulaştı.

Seçim sonuçları belirlenmeye başlandığı anlarda bir açıklama yapan Vahap Seçer, saat 21.00 itibariyle sandıkların yüzde 45'inin açıldığını, yüzde 49 oy oranını yakaladıklarını ve en yakın rakipleri olan Hamit Tuna'dan 10 puan farkla önde olduklarını belirterek zaferini ilan etti.

Seçer, "Biz mazbatayı alana kadar bu seçim bitmemiştir. Erken kutlama yapmak doğru olmaz. İl Seçim Kuruluna gideceğiz ve kesin sonucu aldıktan sonra açıklama yapacağım" dedi.

Özyiğit rekor kırdı

Mezitli ve Yenişehir Belediyelerinde sonuç, sürpriz olmadı. Tarhan Mezitli'de yüzde 58 oy alırken, en yakın rakibi olan Serdar Soydan ise yüzde 36'da kaldı. Yenişehir'de Abdullah Özyiğit ise, rekor oyla yüzde 63'ü geçti. Özyiğit'in en yakın rakibi Bekir Topçu ise, yüzde 28'de kaldı.

Akdeniz Gültak dedi

Akdeniz'de Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Mustafa Muhammed Gültak seçimin kazananı oldu.

Toroslar yine MHP'de

Toroslar'da ise Cumhur İttifakı MHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşin Yılmaz galibiyeti göğüsleyen taraf oldu. Yılmaz yüzde 42 oy alarak en yakın rakibi olan CHP'li Süleyman Dalkılıç'a fark etti. Dalkılıç ise yüzde 38'de kaldı.

Tollu ile devam

Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkanı ve Adayı Mükerrem Tollu, resmi olmayan sonuçlara göre yeniden başkan seçildi.Cumhur İttifakı MHP Erdemli Belediye Başkanı ve Adayı Mükerrem Tollu, yüzde 40'ın üzerinde oy aldığı ilçede bir dönem daha belediye başkanı olmayı garantiledi.

Tollu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Teşekkürler Erdemli'm. Teşekkürler güzel insanlar. Binlerce kez teşekkür... Sizlerin desteği ile bir dönem daha Erdemli'mize hizmet edeceğiz. Allah utandırmasın. Hepinize destekleriniz için teşekkür eder, saygılar sunarım" dedi.

Tepebağlı ile yeniden

Çamlıyayla ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre MHP'nin adayı İsmail Tepebağlı yeniden belediye başkanlığını kazandı. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre 3 bin 315 oy alan MHP adayı İsmail Tepebağlı Çamlıyayla Belediye Başkanlığına yeniden seçilirken, İYİ Parti adayı Mehmet Fatih Sofu 2 bin 98, CHP adayı İslam Sarı ise 644 oy aldı.

Anamur'da Hidayet Kılınç

Anamur'da ise mevcut İyi Partili Belediye Başkanı Mehmet Türe, başkanlığı MHP'ye kaptırdı. Mehmet Türe'nin yüzde 18 oy aldığı Anamur'da, MHP'li Hidayet Kılınç ise yüzde 44'lük oranla belediye başkanı oldu.

Aydıncık'ta ise Ak Partili mevcut başkan Ferat Aktan yüzde 44 ile yeniden başkan seçildi. Bozyazı'da ise, MHP'li Mustafa Çetinkaya yüzde 47,44 ile belediye başkanı seçildi. Gülnar'da MHP'li Alpaslan Ünüvar ipi göğüsleyerek, yüzde 49'un üzerinde oy aldı.

Mut'ta da MHP'li aday Volkan Şeker yüzde 45'in üzerinde oy alarak kazanan taraf oldu.

Tarsus'ta MHP dönemi bitti

Silifke'de yüzde 43'ün üzerinde oy alan MHP'li Mücahit Aktan, CHP'li Mustafa Turgut'a 4 puan fark atarak belediye başkanı oldu. Tarsus'ta ise 25 yıllık MHP dönemi bitti. CHP'li Haluk Bozdoğan yüzde 48'in üzerinde oy alarak Tarsus'un yeni belediye başkanı oldu.

Özyiğit'e rekor oy

CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı olan Ecz.Abdullah Özyiğit, yüzde 63,46 oy oranı ile büyük bir başarıya imza attı. 2014 seçimlerinde, İbrahim Genç'in aldığı yüzde 42,8'lik oy oranını arttıran Özyiğit, partisinin Büyükşehir'i almasında da büyük rol oynadı.

Başkan seçilen Özyiğit, "Yenişehir'de bizi, Büyükşehir'de de Sayın Vahap Seçer'i seçmeleri konusunda halkımızdan talepte bulunmuştuk. Şimdi onlar bu görevi bize verdi. Bundan sonra görev ve sorumluluk bizimdir" diye konuştu.

Aktay, "Yeni bir başlangıca imza atıldı"

CHP İl Başkanı Adil Aktay, seçim sonuçlarının Mersin'e ve Türkiye'ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Aktay, "Bu seçim başarısı Mersin'de işsizliğin, yoksulluğun bitmesini isteyen, bu kentte mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmek isteyen, onu arzulayan her partiden seçmenin desteğiyle kazanıldı.

AK Partilisi, MHP'lisi, Halkın Demokratik Partisi'ne mensup vatandaşlarımız, İYİ Partili, Saadet Partili arkadaşlar ve tabi CHP'ye gönül vermiş seçmenlerimizin ortak iradesiyle oluştu. Bu ortak irade yeni bir başlangıca imza attı.

Önümüzdeki dönemde yeni bir anlayış kentimizi yönetecek. Bunu yapabilecek arkadaşımız yeni belediye başkanımız Vahap Seçer, bu potansiyele ve vizyona sahip. Mersin kazanacak" şeklinde konuştu.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close Mersin Başkanını SEÇti !
Mersin Başkanını SEÇti !
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: