rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.703 (3.143)

Toplam Ziyaret: 16.743.298 (15.359.998)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Mart 2019
Sayı : 799
Bu kayıt toplam
657 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TARSUSLU ODALAR TEK BİNADA TOPLANDI

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer'in Tarsus'ta dağınık vaziyette hizmet veren meslek odalarının tek çatı altında toplanması amacıyla verdiği mücadele amacına ulaştı.

Tarsuslu odalar tek binada toplandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Dinçer'in yoğun gayreti sonucu Cengiz Topel Caddesi üzerindeki eski maliye binası Tarsus Belediyesince restoresi ve iç teşrifat donanması yapılarak ESOB Hizmet binası adı altında ilçede kurulu 18 meslek odasının yeni yuva adresi oldu. İlçede kurulu meslek odalarını tek çatı altında birleştiren ESOB hizmet binasının açılışı görkemli törenle gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törende ilk söz alan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus'ta ilkleri gerçekleştirdiklerini belirterek, "Tarsus'da esnaf belediye işbirliği ile ülkemize örnek olan 157 işyeri kapasiteli Kemalpaşa Sanayi sitesini hizmete açtık. Bugün ise restorasyonu ve iç teşrifat donanması yapılan eski maliye binamız, ESOB Hizmet binasına dönüştürüldü" dedi.

Dinçer konuşmasının devamında Tarsus'un belediye başkanın yanı sıra kaymakam açısında da çok şanslı olduğunu ifade ederek, "Sayın Kaymakamımızı ilçemize ilk atandığında kendisini ziyaret ettik. Kendisi bize o dönem, (Ben sosyal yardımlaşma vakfı kanalıyla gıda kuponu uygulamasını hayata geçirmek istiyorum) dedi. Ve süreç içerisinde bunu hayata geçirdi.

Şimdi ilçemizde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza para yerine ilçemizdeki bakkal ve marketlerde geçerli olan gıda kuponu veriliyor. Böylece yardım direk amacına ulaşıyor. Kendisine bu uygulamalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Odalar birliği binasının çok güzel bir işleve sahip olacağını belirten Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal'da yaptığı konuşmada "Nice güzel fikirler burada olgunlaşır. Ve siz esnaflarımız Tarsus'umuza hizmet etmeye devam eder. Değerli başkanımıza bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer tarafından ESOB Hizmet binasını hizmete sunmasından dolayı Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'a Birlik ve İlçede kurulu meslek odaları adına hazırlanan plaket taktim edildi.

Daha sonra ise hizmet binasının açılış kurdelası törene katılan protokol üyeleri tarafından kesilerek hizmete açıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close Tarsuslu odalar tek binada toplandı
Tarsuslu odalar tek binada toplandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: