rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 1.237 (987)

Toplam Ziyaret: 15.244.601 (14.140.582)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Mart 2019
Sayı : 799
Bu kayıt toplam
430 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TARSUSLU ODALAR TEK BİNADA TOPLANDI

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer'in Tarsus'ta dağınık vaziyette hizmet veren meslek odalarının tek çatı altında toplanması amacıyla verdiği mücadele amacına ulaştı.

Tarsuslu odalar tek binada toplandı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Başkan Dinçer'in yoğun gayreti sonucu Cengiz Topel Caddesi üzerindeki eski maliye binası Tarsus Belediyesince restoresi ve iç teşrifat donanması yapılarak ESOB Hizmet binası adı altında ilçede kurulu 18 meslek odasının yeni yuva adresi oldu. İlçede kurulu meslek odalarını tek çatı altında birleştiren ESOB hizmet binasının açılışı görkemli törenle gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törende ilk söz alan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tarsus'ta ilkleri gerçekleştirdiklerini belirterek, "Tarsus'da esnaf belediye işbirliği ile ülkemize örnek olan 157 işyeri kapasiteli Kemalpaşa Sanayi sitesini hizmete açtık. Bugün ise restorasyonu ve iç teşrifat donanması yapılan eski maliye binamız, ESOB Hizmet binasına dönüştürüldü" dedi.

Dinçer konuşmasının devamında Tarsus'un belediye başkanın yanı sıra kaymakam açısında da çok şanslı olduğunu ifade ederek, "Sayın Kaymakamımızı ilçemize ilk atandığında kendisini ziyaret ettik. Kendisi bize o dönem, (Ben sosyal yardımlaşma vakfı kanalıyla gıda kuponu uygulamasını hayata geçirmek istiyorum) dedi. Ve süreç içerisinde bunu hayata geçirdi.

Şimdi ilçemizde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza para yerine ilçemizdeki bakkal ve marketlerde geçerli olan gıda kuponu veriliyor. Böylece yardım direk amacına ulaşıyor. Kendisine bu uygulamalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Odalar birliği binasının çok güzel bir işleve sahip olacağını belirten Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal'da yaptığı konuşmada "Nice güzel fikirler burada olgunlaşır. Ve siz esnaflarımız Tarsus'umuza hizmet etmeye devam eder. Değerli başkanımıza bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer tarafından ESOB Hizmet binasını hizmete sunmasından dolayı Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can'a Birlik ve İlçede kurulu meslek odaları adına hazırlanan plaket taktim edildi.

Daha sonra ise hizmet binasının açılış kurdelası törene katılan protokol üyeleri tarafından kesilerek hizmete açıldı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

Tarımın geleceği emin ellerde

_assets/fotograflar

Mezuniyete yaptıkları uçakla geldiler

_assets/fotograflar

Fiyatlar 10 yılda yüzde 374 arttı

_assets/fotograflar

Sarı'dan sürücülere çocuk ve seyahat uyarısı...

_assets/fotograflar

Mersin'de 'hava taksi' dönemi

_assets/fotograflar

Sümerolog Çığ, 106'ncı yaşını kutladı

_assets/fotograflar

Hal, Tarım Sergisi'ne ev sahipliği yaptı

_assets/fotograflar

Ücretsiz aktarmalar hayatı kolaylaştırıyor

_assets/fotograflar

Evde sağlık hizmetleri tanıtıldı

_assets/fotograflar

MTSO ile ŞUTSO kardeş oda oldu

close Tarsuslu odalar tek binada toplandı
Tarsuslu odalar tek binada toplandı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: