rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.698 (3.138)

Toplam Ziyaret: 16.743.293 (15.359.993)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Mart 2019
Sayı : 799
Bu kayıt toplam
1.701 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

TUNA, "İTTİFAK ADAYI OLMAMIZ AVANTAJ"

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Cumhur İttifakı adayı olmasının büyük bir avantaj olduğunu vurgulayarak, "Mersin kazanacak. 15 bin 853 kilometrekarelik bir alanda hükumet, büyükşehir ve ilçe ölçeğindeki belediye yatırımları birbiriyle koordineli çalıştığı takdirde hakikaten çok daha verimli, uyumlu projeler ortaya çıkacak." dedi.

Tuna,
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Hamit Tuna, 31 Mart'ta yapılacak seçim öncesinde çalışmalarını sürdürüyor. İl merkezi ve ilçelerde yoğun şekilde çalışmalar yürüten Tuna, projelerinin detaylarını AA muhabirine anlattı.

Toroslar Belediyesindeki 15 yıllık başkanlık döneminde önemli işlere imza attığını anımsatan Tuna, halkın tanıdığı bir isim olarak seçimi açık ara önde kazanacağına inandığını belirtti.

Tuna, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilmesi durumunda yapacağı ilk icraatın yatırımcının önünü açmak olduğunu aktararak, "Özellikle bekleyen çok yatırımcımız var. Onların önünü ilk etapta açacağız. Cumhur İttifakı adayı olmamız sayesinde işlerimizi daha dinamik yapıda yapacağız, bir an önce milletle hizmeti buluşturma anlamında kısa zamanda büyük adımlar atacağız." ifadelerini kullandı.

Kısa, orta ve uzun vade olarak planladıkları projeleri olduğunun altını çizen Tuna, belediye ile merkezi yönetim arasındaki uyumun yatırımların ve projelerin hayata geçmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Tuna, Mersin'in çok önemli bir fırsat yakaladığına dikkati çekerek, "Tabii ki Cumhur İttifakı'nın adayı olmamız büyük bir avantaj. Mersin kazanacak. 15 bin 853 kilometrekarelik bir alanda hükumet, büyükşehir ve ilçe ölçeğindeki belediye yatırımları birbiriyle koordineli çalıştığı takdirde hakikaten çok daha verimli, uyumlu projeler ortaya çıkacak. Böyle bir fırsat Mersin'in önüne şans olarak geldi. Bunu Mersin doğru tercih edecek." diye konuştu.

"Ulaşımda çift alternatifli çözüm düşünüyoruz"

Tuna, kentin en önemli sorunlarının başında gelen ulaşımda çözüm için 19 kilometrelik metro projesi bulunduğunu ancak bunu öz kaynaklarla yapmanın mümkün olmadığını vurgulayarak, 700 milyon avroluk bu projeyle ilgili dış kredi arayışına gireceklerini ifade etti.

Kredi bulmaları durumunda projeye hemen başlayacaklarını dile getiren Tuna, şöyle devam etti:

"Kredi anlamında sıkıntı olursa o zaman metrobüs projesiyle kısa vadede yaklaşık 50-60 milyon avroluk bir projeyi hayata geçirme şansımız var. Ulaşımda çift alternatifli çözüm düşünüyoruz. Yani yaptığımız iş değer olarak kente sağlıklı bir şekilde yansısın istiyoruz. Aynı zamanda hemen uygulanabilsin. İki türlü projemiz var inşallah ikisinden birini mutlaka yapacağız."

Mersin'in turizm konusunda da önemli bir potansiyelinin olduğuna değinen Tuna, kentin inanç ve gastronomi turizminde öne çıkmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Tuna, Çukurova Bölgesel Havalimanının tamamlanıp hizmete açılmasının kentin turizmine önemli bir katkı sağlayacağını anlattı.

Mersin'in yaş sebze ve meyve yetiştiriciliğinde ilk sıralarda yer alan bir kent olduğunu hatırlatan Tuna, tarımsal alanda Toroslar Belediyesinde çok önemli çalışmalar yaptıklarını, büyükşehirde bunları daha da geliştireceklerini belirtti.

Tuna, Mersin'i üniversite kenti de yapmak istediklerini, üniversitelerin bir kent için çok önemli olduğunu vurguladı.

Su, toprak ve güneşin değerlendirilmesi gerektiğine de işaret eden Tuna, "Sularımızı boşa akıtmayacağız. Cumhur İttifakı'nın adayı olarak barajsa baraj, göletse gölet... 'Su akar Türk bakar' dedirtmeyeceğiz. Güneşten maksimum düzeyde faydalanacağız. 365 günün 306 günü güneş alan bir kentte yaşıyoruz. Güneş enerjisini en iyi şekilde değerlendireceğiz." dedi.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close Tuna, "İttifak adayı olmamız avantaj"
Tuna, "İttifak adayı olmamız avantaj"
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: