rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.437 (2.878)

Toplam Ziyaret: 16.743.032 (15.359.733)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Mart 2019
Sayı : 799
Bu kayıt toplam
1.786 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

ÖZYİĞİT, DEMOKRASİDEN UMUDUNU KESENLERE SESLENDİ...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit Çiftlikköy Mahallesi'nde Seçim ofisi açtı.

Özyiğit, demokrasiden umudunu kesenlere seslendi... Özyiğit, demokrasiden umudunu kesenlere seslendi...
1 / 2 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

Demokrasiden umudunu kesenlere seslenen Özyiğit, "Artık demokrasiden umudunu kesmiş, ben artık sandığa gitsem de bir şey değişmiyor duygusuna kapılmış vatandaşlarımız var. Son 10 günde çok dikkatli olmamız gerekiyor. İnsanları mutlaka sandığa davet etmemiz gerekiyor" dedi.

CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, Çiftlikköy Mahallesin'de yeni bir seçim ofisi açtı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, Parti Meclis Üyesi Tekin Bingöl, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gaziantep Milletvekili, İrfan Kaplan, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel ve Ali Mahir Başarır, Parti Meclisi Üyemiz Fatma Güner ve Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu katıldı.

Açılışta CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, kısa birer konuşma yaptı.

"Yüzde 70 oy oranıyla kazanacağız"

CHP'nin hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkese eşit hizmet anlayışıyla belediyecilik yaptığını söyleyen ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağababa, "Türkiye'de 228 belediye CHP'li belediye başkanı tarafından yönetilmektedir. Bu belediyelerin tamamını yeniden kazanacağız. Ancak sizlerin de katkılarıyla Yenişehir'i yüzde 70 oy oranıyla kazanacağız. Buda Büyükşehir'in müjdecisi olacak" dedi.

Özyiğit'in sırtı yere gelmez

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, "Yerel yönetimler gerçekten çok önemli. Bir kadın milletvekili olarak kadın dostu bir belediyecilik istediğimi belirtmek isterim ama başkan adayımız Abbdullah Özyiğit, zaten bu sözü vermiş. Türkiye'de yaşanılabilir belediyelere bakıldığında CHP'li belediyeler görülmektedir.

CHP'li belediyelerin projeleriyle yarışamayanlar, yerel seçimleri çekip çevirip beka sorununa getirmeye çalışıyorlar. Belediye başkanlarımızın yerine seçimegiren adaylarımızda başkanlarımızın görevi bıraktığı yerden bayrağı alarak daha ileriye taşıyacaklarına inanıyorum. Görüyorum ki Abdullah Özyiğit kadınları arkasına almış ve eminim sırtınız yere gelmez"

"İnsanları sandığa davet etmeliyiz"

Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit ise seçim çalışmalarında vatandaşlardan çok olumlu geri dönüşler aldığını ifade ederek, şunları söyledi: "Bu seçimde sokaklarda büyük bir teveccühle karşılaşıyoruz. Bunun için hepinize minnettarım. Bir sıkıntımız var onu görüyorum.

Bazı insanlarımızda bir miktar küskünlük değil de kadere küskünlük gibi bir şey görüyorum. Artık demokrasiden umudunu kesmiş, ben artık sandığa gitsem de artık bir şey değişmiyor duygusuna kapılmış. Bu noktada bu son 10 günde çok dikkatli olmamız gerekiyor. İnsanları mutlaka sandığa davet etmemiz gerekiyor."

Gerçek belediyeciliği göstereceğiz

Öte yandan, Emek Sitesi sakinleriyle bir araya gelen CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, "Yenişehir'de birlikte yapacağımız çok iş var. Bu kenti değiştireceğiz, dönüştüreceğiz. Klasik belediyecilik dışında işler yaparak gerçek belediyeciliğin ne olduğunu tüm Mersin'e ve Türkiye'ye göstereceğiz" dedi.

Birlikte çok iş yapacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit, seçim çalışmaları kapsamında Alzheimer Derneği, Emek Sitesi ve Keyifçat Sitesini ziyaret etti.

Özyiğit, Alzheimer Derneğinde Şube Başkanı Prof Dr. Aynur Özge'den dernek ve Alzehimer Yaşlı Yaşam Merkezi hakkında bilgiler aldı. Şube Başkanı Aynur Özge, merkezin yapımında, Yenişehir Belediyesi'nin yanı sıra birçok Sivil Toplum Kuruluşu'ndan (STK) ve bireysel katılar aldıklarını ifade etti.

Özge, katkı sunan kişilerin adlarını yaşatmak amacıyla bina yapımında kullanan tuğlalara adlarını yazdırdıklarını söyledi. CHP Yenişehir Belediye Başkan adayı Abdullah Özyiğit ise bu esnada kendi adının olduğu tuğlayı görünce duygulu anlar yaşadı. Özyiğit, Belediye Başkanı olduğunda Alzheimer Derneğiyle birlikte çeşitli çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Sandığa hangi oy girdiyse o çıkacak

Alzheimer Derneği'nin ardından Emek ve Keyifçat Sitelerinini sakinleriyle bir araya gelen Özyiğit, "Mersin'i, Adana'yı, Ankara'yı ve İstanbul'u yeniden almaya hazırlanıyoruz" diyerek, "Halkın önüne sandık gelecek. O sandıklarda, yapılan yanlışların faturası kesilecek. Bizler de o sandıklara sahip çıkacağız. Sandığa hangi oy girdiyse o çıkacak. Bunun sözünü veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeni Yenişehir sloganıyla yürüttükleri proje çalışmaları kapsamında 6 ilke belirlediklerini ve projelerini bu 6 ilke doğrultusunda yaptıklarını ifade eden Abdullah Özyiğit, 6 ilkeden birinin de dayanışma olduğunu söyledi.

Özyiğit, "Dayanışma örgütleri, kooperatifler kurarak zincir marketlere karşı duracağız. Yapacağımız sosyal yardımların Yenişehir dışına çıkmaması için yerel para birimini devreye koyacağız. Aile sigortası kartıyla yoksul vatandaşımız Yenişehir'deki esnaftan alışveriş yapacak. Biz büyük bir aileyiz. Bu dayanışmayı göstermek zorundayız. Bunu yaparken bu paranın Yenişehir dışına çıkmasını da engelleyeceğiz" dedi.

Mahallelerden taziye evi talebi aldıklarını belirten Abdullah Özyiğit, taziye evlerinin bir bölümünü mahalle kütüphanesi olarak tasarlayacaklarını ve çocuklarla gençlerin kullanımına açacaklarını söyledi.

Miadını doldurmuş mahallerde kentsel dönüşüm projeleri yapacaklarını ifade eden Abdullah Özyiğit, "Yeni yapılarda mutlaka ve mutlaka güneş enerjisi kullanımı sağlanacak. Güneş enerjisini en üst seviyede kullanan kent olacağız. Bunu hedef olarak ortaya koyuyoruz" dedi.

Aşağından yukarıya katılımcı bir planlama anlayışıyla çalışacaklarını da belirten Abdullah Özyiğit, "Yenişehir'de birlikte yapacağımız çok iş var. Bu kenti değiştireceğiz, dönüştüreceğiz. Klasik belediyecilik dışında işler yaparak gerçek belediyeciliğin ne olduğunu tüm Mersin'e ve Türkiye'ye göstereceğiz" ifadelerini kullandı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close Özyiğit, demokrasiden umudunu kesenlere seslendi...
Özyiğit, demokrasiden umudunu kesenlere seslendi...
Özyiğit, demokrasiden umudunu kesenlere seslendi...
Özyiğit, demokrasiden umudunu kesenlere seslendi...
  • 1
  • 2
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: