rss

Tarayınızda RSS Okuyucu yüklü ise,
Site haber akışımıza üye olabilirsiniz.

Bugün Günlük Ziyaret: 3.835 (3.274)

Toplam Ziyaret: 16.743.430 (15.360.129)

Yeni tasarımımızla sizlere daha rahat kullanım sunuyoruz. Görüş ve düşüncelerinizi bekleriz.
Mersin Tercüman Gazetesi sizlerle büyümeye devam ediyor. İlginize teşekkür ederiz…
25 Mart 2019
Sayı : 799
Bu kayıt toplam
1.830 kez okundu.
fb sharer tt sharer g+ sharer

3.ORGANİZE SANAYİ'NİN TEMELİ ATILDI

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) '3. Bölge Altyapı ve Ham Yol İnşaatı'nın temeli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından törenle atıldı. 3. Bölge tamamlandığında 6 bin kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor.

3.Organize Sanayi'nin temeli atıldı
1 / 1 )  Görselleri büyük görmek için tıklayınız.

MTOSB 3. Bölge'de MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli'nin ev sahipliğinde düzenlenen temel atma törenine, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Elvan ve Vali Su'nun yanı sıra protokol üyeleri ve sanayiciler katıldı.

"Ekim ayına kadar bitirilmiş olacak"

Elvan, törende yaptığı konuşmada, Mersin'in temel sorununun işsizlik olduğunu belirterek, organize sanayi bölgelerinin Mersin'in işsizlik sorununa çözüm olacağını söyledi. Özellikle gençlerin iş sahibi olmaları için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Elvan, "Her bir gencimize iş ve AŞ fırsatı sunacak olan önemli bir yatırımımızın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. MTOSB 3. Bölgedeki alt yapı çalışmalarının ekim ayına kadar tamamı bitirilmiş olacak" dedi.

"6 bin kardeşimize iş imkanı sağlanacak"

Yıl sonuna kadar yeni etapta bazı fabrikaların işler hale gelmesini istediklerini vurgulayan Elvan, "3. Bölgede 6 bin kardeşimize iş imkanı sağlanacak. Bununla da yetinmeyip 4. ve 5. organize sanayi bölgesini hayata geçireceğiz. Hedefimiz 2023 yılında Mersin'de bir tane bile işsiz kardeşimizin kalmamasını sağlamak.

Diğer taraftan yatırım ve istihdam ile ilgili olarak iki önemli çalışma daha yapıyoruz. Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Tarımsal Ürünlerin İşlenmesine Yönelik Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarımız da devam ediyor. Neticede bu organize sanayi bölgelerinin tamamlanması ile birlikte 6 bin idari istihdam, 19 bin çalışanla toplamda 25 bin kardeşimiz iş ve AŞ sahibi olacak. Müteakip organize sanayi bölgelerimizin açılması ile birlikte bu rakamı 50 bine ulaştıracağız ve Mersinimizin iş ve AŞ problemini kökünden çözmüş olacağız" diye konuştu.

"Mersin büyük bir sanayi bölgesi olacak"

3. Bölgenin temel atma törenini gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Vali Su ise 3. ve 4. bölgelerin tamamlanması ile birlikte Mersin'in tam anlamıyla sanayi bölgesi olacağının altını çizdi. Su "3. Bölgemiz ve hemen ardından hayata geçireceğimiz 4. Bölgemiz ile Mersin büyük bir sanayi bölgesi olacaktır. 3. Bölgemizin 6 bin kişiye istihdam sağlayacak olması kentimiz için çok önemli. Kısa süre içerisinde 3. Bölgemizi faal hale getirerek büyük bir istihdam alanı oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

"Tüm inancımızla çalışacağız"

MTOSB Başkanı Tekli de "98 hektar alan üzerinde oluşturulan yaklaşık 700 bin metrekare sanayi alanında, 33 parsel oluşturulmuş olup, 20 firmamıza tahsis gerçekleştirdik. 19 bin kişiye istihdam sağladığımız 1. ve 2. Bölgelerimizin tam doluluk oranına ulaşması bizleri yeni sanayi alanlarına yöneltti.

MTOSB 3. Bölgenin Mersin ve ülkemiz ekonomisi için katma değer oluşturacak bir alan olacağına inancım tamdır. Ülkemizin en zor ekonomik şartlarında dahi üretmekten, istihdam oluşturmaktan vazgeçmeyen sanayicimiz için 2019 yılı sonunda altyapı çalışmalarını bitirmeyi planladığımız MTOSB 3. Bölge ile birlikte 4. ve 5. bölgelerimizin de çalışmalarını yürütmekteyiz.

3. Bölgenin altyapısının tamamlanıp, 6 bin direk istihdam alanının açılması tüm sanayicilerimizi ve Mersinlileri heyecanlandırıyor. Yeni Bölgemizin en kısa zamanda faaliyete geçmesi için tüm inancımız ile çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Elvan, iş makinesine çıkarak yol çalışmasını başlattı.Son Haberler:
_assets/fotograflar

'Kıl Çadırlar Aydınlanıyor'

_assets/fotograflar

KA.DER Mersin'de Aysu Zeka güven tazeledi

_assets/fotograflar

90 okul, eTwinning'e başvuru hakkı kazandı

_assets/fotograflar

Yeni üyeler ruhsatlarını aldı

_assets/fotograflar

İmzalar atıldı

_assets/fotograflar

Kadına şiddeti önlemede çalışmalar sürüyor

_assets/fotograflar

Öğretim elemanlarına teşekkür belgesi

_assets/fotograflar

Discount marketlerle mücadele başladı

_assets/fotograflar

MTSO ile üniversite arasında işbirliği

_assets/fotograflar

Eğitimde fırsat eşitliği bu proje ile sağlandı

close 3.Organize Sanayi'nin temeli atıldı
3.Organize Sanayi'nin temeli atıldı
Mersin Tercüman.   Haftalık Yerel Siyasi Gazete.   Web Sitemiz'de bulunan hiçbir malzeme yeniden yayınlanmak amacı ile kullanılamaz. Copyright© Mersin Tercüman 2005, tüm hakları saklıdır.   mersin@mersintercuman.com
BİZE ULAŞIN
E-posta
 : 
mersintercuman@gmail.com
Telefon
 : 
+90(506) 443 37 30
GSM
 : 
+90(506) 443 37 30 , +90(532) 747 71 73
Adres
 : 
Kiremithane Mahallesi, İstiklal Caddesi, Atlas Apt. No:87 Kat:1 No:4 Akdeniz / Mersin
(Özgür Çocuk Parkı yanı - Atlıhan Oteli karşısı)
 
 
ARŞİV
Sayfa başı kayıt adedi: